Superbike’tan sonra WTCC’de de Safety Car 4C Olacak

Alfa-4C-4[6]

Dün AlfaRomeo’nun resmi blog’u olan SocialNetWall’da yer alan bir habere göre, 4C modeli Dünya Superbike Şampiyonasından sonra uluslararası bir organizasyon olan WTCC’de de Safety Car olarak görev alacak. WTCC (Dünya Turing Otomobil Şampiyonası), dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Superbike gibi bir pist şampiyonası olan turnuvada 1.6 litre hacimli turbo beslemeli motorları olan otomobiller kullanılıyor.

 

Alfa-4C-3[6]

Alfa Romeo son olarak 156 2.0 TwinSpark ile WTCC’de yer almıştı. Alfa Romeo’nun yer aldığı diğer büyük ulusal ve uluslararası turing şampiyonaları ise ETCC (Avrupa Turing Otomobil Şampiyonası), DTM (Almanya Turing Otomobil Şampiyonası), ve İtalya, İngiltere, İspanya ve Fransa Ulusal Turing Otomobil Şampiyonaları. Bu katılımlardan Alfa, 17’si ETCC, 1 DTM olmak üzere toplamda 38 şampiyonluk ve sayısız birincilik çıkartmıştı.

4c wtcc 1

Alfa Romeo’nun, içinde Formula 1 şampiyonlukları da barındıran yarış başarıları tabii ki turing otomobillerle kısıtlı değil. Marka, kurulduğu yıldan itibaren hemen hemen her yıl motorsporlarında müthiş başarılara imza atmıştı. Fakat Fiat grubu tarafından satın alındıktan sonra bu konudaki atılımları azalmış ve zamanla çoğu yarıştan çekilmişti. Markanın fanatikleri olan alfisti, yani bizler, tabii ki alfanın o eski, ihtişamlı günlerine geri dönmesi için yarışlarda boy göstermesini canı gönülden istiyor ve destekliyoruz. Umarız Fiat grubu CEO’su Marchionne ve ekibinin motorsporlarına olan bu ilgisi sadece yeni modelleri pazarlama amaçlı olarak Safety Car kullanımı mertebesinde kalmaz ve bu markanın hak ettiği gibi yine arkadan itişli yeni modelleri pistlerde ve motorsporları ile ilgili olan her yerde görmeye devam ederiz.

 

Alfa Romeo tüketicisi de buna son derece hevesli, ve tabii ki markanın kendisi gibi, bunu hak ediyor.

 

Tuncay Nergis

14 Mart 2013

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yedi + 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>