Giulia Dönemi Geri Geliyor!

576492c356d8e0278dfa7b752bad5bc8_XL[1]

Giulia Dönemi Geri Geliyor.

1960’lı yıllara Giulia ile damgasını vuran Alfa Romeo ruhu, yeni tasarımlarla hayat buluyor! Son zamanlarda hareketli günler yaşayan Alfa Romeo tasarım merkezinde eski Alfa ruhunu ateşleyecek modellerin tasarlanmaya başlandığı söylentileri duyulmaya başlandı.

2k[1]

Şimdilik gizli tutulan projelerden ilki, eski Giulia ruhunu geri döndürmeye yönelik olan yeni Giulia tasarımları. Bu tasarımlarda ultra-hafif gövdeli (karbon şasi ile yaklaşık 800 kg), arkadan itişli, kaslı, basık ve tamamen elektronikten uzak – evet yanlış duymadınız – tamamen elektroniksiz bir Alfa bizleri bekliyor olacak. Bildiğiniz gibi, Giulia, Alfa Romeo’nun 1960’lı yılların başlarında piyasaya sürdüğü, küçük, ağırlık merkezi yere oldukça yakın, arkadan itişli, güçlü motorlara sahip bir seri idi. Aynı verilere dayanarak, Giulia’dan esinlenecek olan yeni modelin de benzer özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz. Şimdilik elimizdeki veriler, sadece kaslı, hafif, şuan için alfanın en güçlü modellerini doyuran 1750cc’lik motoru barındıracağı ve elektronik destekten tamamen yoksun, safkan bir spor otomobil sürüş keyfini verecek bir model olacağı yönünde. Sanırım sportif kullanıma öncelik veren otomobil severler için bundan daha fazla heyecan verecek bir haber olamazdı!

3k[1]

Özellikle bunu Alfa adına uzun yıllardır boş olan arkadan itişli coupe segmentine yerleştirdiğimizde, çirkin Japon coupe’larından önce, aşkla sahip olma arzusunu uyandıracak bir modeli beklediğimizi söyleyebiliriz. Tabii ki umarız bunlar da bazı eski alfa prototipleri gibi satış kaygısıyla zamanın içinde eriyip giden “güzel bir konsept” olarak kalmaz… Yeni “Giulia”nın – veya adı her ne olacak ise – bol virajlı yollarda keyfini sürmek için can atıyoruz!

4k2

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 + = onbir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>