Yukarı git

20 Kasım 2017, 06:50:02
Reklamlar  

Gönderen Konu: Zagreb, Hırvatistan  (Okunma sayısı 5120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Ynt: Zagreb, Hırvatistan
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2012, 16:42:46 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Resimler gerçekten harika bizide oraya götürmüş kadar oldunuz teşekkürler.
Benimde dikkatimi arabalar çekti öyle dandik dundik araba yok ve öyle aşırı trafikde görünmüyor adamlarda trafik stresi yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
demekki orda oto yıkama açılmaz 3 günde batar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap...
avrupada türkiyedekiyle tam ters olarak arabaların yaşı arttıkça vergileri de artıyor bu yüzden insanlar sürekli yeni araçlarla geziyorlar...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Hasan06

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 22 Haziran 2012, 16:47:07 »
Aslında bizdede aynı vergi sistemi bir ara görüşüldü ama sonuç ne bilmiyorum .
eski arabalardan daha çok vergi alma fikri vardı ama bizim halkımız hemen kahvehane agzı ile sohbete başladı .
bu hükümetde zenginin yanında herkesi yeni araba almaya zorluyorlar felan filan...
aslında 15 yaş altı arabalar trafikden men edilmeli .
çok özel seri felan olursa özel izinle sürülmeli...

Alacak daha güzel bir araba göremediğim için arabamı değiştiremiyorum...

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 22 Haziran 2012, 16:50:04 »
Aslında bizdede aynı vergi sistemi bir ara görüşüldü ama sonuç ne bilmiyorum .
eski arabalardan daha çok vergi alma fikri vardı ama bizim halkımız hemen kahvehane agzı ile sohbete başladı .
bu hükümetde zenginin yanında herkesi yeni araba almaya zorluyorlar felan filan...
aslında 15 yaş altı arabalar trafikden men edilmeli .
çok özel seri felan olursa özel izinle sürülmeli...
aracın durumuna bağlı o 15 yaş durumu bizde 1996 opel tigra vardı geçen yıl perte çıktı araç daha 78 bindeydi nokta hata yoktu...

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 22 Haziran 2012, 16:54:39 »
Trafiğin çok yoğun olmamasının bir nedeni de(Bence çok önemli bir neden) toplu taşım sisteminin çok iyi olması. Zagreb'de merkezde çok yoğun bir tramway sistemi var. O kadar sıklıkla çalışıyorki aynı numaralı tramway neredeyse 2-5 dakikada bir geliyor. Geçen sene de 1 ay Londra'da kalmıştım. Şunu söyleyebilirim. Zagreb veya Londra'da yaşasam otomobile ihtiyaç duymam. Olsa da anca sadece keyif için hafta sonları, şehir dışı filan kullanırım. Şehir içinde cidden gerek yok. Toplu taşım araçları 24 saat çalışıyor çünkü.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 22 Haziran 2012, 19:13:53 »
Aslında İstanbulda da gerek yok ama insanlar bakkala bile arabayla gidiyor. Sonra para yok, benzin pahalı falan diye ağlıyorlar. İlginç Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ben okula gittiğim yolu saymazsam 1000km bile yapmamıştım arabayla şimdiye kadar. Sahile inerken veya spora giderken kullanıyorum ama yine mecbur olduğumdan değil. Kendi kendime kullanmak için bahane arıyorum. Yoksa İstanbulda da benim arabaya ihtiyacım yok.

Taksim ve Kadıköy gibi kalabalık yerlere zaten hem trafik, hem park yeri sorunlarından dolayı zaten sokmuyorum (Aslında daha çok oraya gidince sağlam kafayla dönmeyeceğimden Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

burakalkilic

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #20 : 02 Eylül 2012, 11:49:44 »
En son Zagreb havaalanına giderken petrol istasyonlarına baktım. 1 lt benzin 10,30 Kuna (Hırvat para birimi) idi. 1 avro 7,50 kuna'ya eşit. 1 avro 2.30tl diyelim . içler dışlar çarpımı falan filan, 1 lt benzin 3.15 TL'ye denk geliyor. Artık Avrupa'nın en ucuzu mu değilmi bilemem. Bizden ucuz ama.

O bölgede anlayamadığım şekilde bir ucuzluk furyası var akaryakıtta , bende yaklaşık bir ay önce Karadağ'daydım ve benzin net 1 euro'ydu..şaşırtıcı olan motorinde aynı fiyattı..

Anonima Lombarda Fabbrica Automobili

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 02 Eylül 2012, 18:11:28 »
Avrupa'daki güncel benzin ve motorin fiyatları

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 03 Eylül 2012, 13:17:03 »
En son Zagreb havaalanına giderken petrol istasyonlarına baktım. 1 lt benzin 10,30 Kuna (Hırvat para birimi) idi. 1 avro 7,50 kuna'ya eşit. 1 avro 2.30tl diyelim . içler dışlar çarpımı falan filan, 1 lt benzin 3.15 TL'ye denk geliyor. Artık Avrupa'nın en ucuzu mu değilmi bilemem. Bizden ucuz ama.

O bölgede anlayamadığım şekilde bir ucuzluk furyası var akaryakıtta , bende yaklaşık bir ay önce Karadağ'daydım ve benzin net 1 euro'ydu..şaşırtıcı olan motorinde aynı fiyattı..
avrupanın çoğu yerinde mazot ile benzin fiyatları birbirine çok yakın dizel araçlar havayı daha fazla kirlettiği için böyle bir uygulama var

Seo4Smf Tagleri: zagreb hırvatistan 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.