Yukarı git

24 Kasım 2017, 10:45:19
Reklamlar  

Gönderen Konu: Yerli Otomobil  (Okunma sayısı 396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
Yerli Otomobil
« : 15 Ekim 2015, 16:21:46 »
Başlangıç için güzel bir hareket olduğunu düşünüyorum. Sıfırdan bir üretim aşamasına girmek zaman kaybından başka bir şey olcağını sanmıyorum.

Teknolojisi ve bilgi birikimi bizim kârımıza her açıdan.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

a.taylan19

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    18 Kere Beğenildi
Ynt: Yerli Otomobil
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2015, 21:48:36 »
O kısımı atlamak için ödenen para ile o beyin gücünü geliştirmeye harcanabilecek para arasındaki farkı merak etmiyor değilim. Belki biraz geç gelirdi ama fikri hakkı satın alırken harcanan parayla istihdam olur hem gerçekten milli olur hem de parça üretiminden ziyade otomobil marka*mız olabilirdi kanaatimdir. Yine de bir adım sonuçta. Artısı eksisi ile.

2001 156 2.0 Selespeed

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2015, 00:06:08 »
Her ne kadar cadillac'tan fazla esinlenmiş olsak da kötü bir adım olduğunu düşünmüyorum. İnşallah vatana millete hayırlı bir hareket olur.

Ama seçimler öncesi tübitak'ın böyle bir açıklama yapmasını da manidar buluyorum. Tıpkı geçen seçimlerden önce "savaş uçağımızı, savaş gemimizi kendimiz yapıyoruz" argümanın kullanılması gibi bunu da "yerli otomobil üretiyoruz" şeklinde kullanmazlar inşallah.

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

Aşmış

• Üye
  • *
  • 31 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2015, 10:41:02 »
Hayırlı olacağı yerin vatan ve millet olmayacağına emin olduğumdan seçim yatırımı bu hamlenin bir an önce durdurulup buraya harcanan paranın aklıselim projelere yöneltilmesi taraftarıyım.
Mesela cami yerine hastahane, araba yerine tarım veya nükleer yerine güneş panelleri, hava trübünleri gibi yatırımlara yönelerek uzun vadede yaşanacak bir ülke için adım atmak olabilirdi.
Ama bunlar eğitimsiz halkın ilgisini yeterince çekemeyen sıkıcı projeler olduğundan böyle magazin hamlelerle gelişiyoruz balonuna iki nefes daha üflemek en kolayı.

Ha bir de dünyanın en pahalı benzininin kullanan ülkeye arabayla yolla girmek tabi ki bazıları için karlı alışveriş olacaktır. Sonuçta sarayın elektrikleri çok yakıyor...
Bu arada fon sağlanmayan çok proje var ülkede, gerçek yerli araba üretebilecek hamleler bunlar ama bu gibi durumlarda maalesef avanta sistemi çalışmadığından satın alınmalı yöntemlere gidiliyor her seferinde. Bkz. metrobüs ve aslında diğer bütün projeler.
Bu projeyi (aslında her şeyi) bu çerçevenin dışında ele almanın gereksiz yere vakit harcamaktan başka bir şeye yaramayacağına eminim yani özetle.
Kandırılmadığım, inandığım bir yönetimin gerçek hamleleri için tuğla taşımaya da hazırım yanlış anlaşılmasın.

Ne kadar az bilirsen o kadar şiddetle savunursun.

Aşmış 'nin Mesajlarını Beğenen 3 Kullanıcı: Red147 (24 Ekim 2015, 17:32:30), halil (16 Ekim 2015, 18:14:50), samiozde (16 Ekim 2015, 10:47:23)
Seo4Smf Tagleri: otomobil yerli 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.