Yukarı git

24 Kasım 2017, 10:45:12
Reklamlar  

Gönderen Konu: Yeni Giuliettamın mutluluğunu hevesimde bıraktılar :(  (Okunma sayısı 951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sencerb88

• Yeni Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,

Bugün 2011 model kırmızı Giuliettamı satın aldım. Dün gece sabırsızlıktan uyku girmedi, bugün acayip mutlu başladı, önce bankaya gittim dün çıkan kredimi aldım, sonra aracımı aldığım galeriye gittim, notere gittik, sabırsılıkla bütün işlemleri hallettim. Herşey çok güzeldi, birazdan trafik sigortamıda yaptırıp yeni aşkımla yola koyulacaktım. İşte bütün mutluluğumun sinire öfkeye ve gerginliğe döndüğü an bu andı. Sigorta acentesine girdim ve sigorta teklifi almak için oturdum. Kadın bilgilerimi aldı, her şirketin tekliflerini sırayla incelemeye başladı. Bu noktada kadının suratının bozulduğunu farkettim. Sırayla farklı şirketlerin tekliflerine bakıyor ancak hiçbirini bana söyleyecek cesareti bir türlü toplayamıyordu. Durumu farkettim, yüksek bir fiyat çıkıyordu, hafiften gerilmeye başladım ama ne olabilirki en fazla boşver yaa yeni arabam azcık nazlı masraflı oluversin dedim. En sonunda bana döndü ve en düşük teklifi söyledi:

3500TL

Şaka sandım. Ciddiydi. Birden sinirlerim bozulmaya başladı. O mutluluk vurdumduymazlık hali yerini gerginliğe sinire bırakıyordu. Kadının yüzüne karşı ağzımı bozmak istemedim ama ağzımdan küfür dışında birşeyde çıkmayacak gibiydi. Kendimi sakinleştirip sakince teşekkür edip çıktım. Sigortam net in acentesini aradım, sanki hiç önceki olay olmamış gibi düşünmeye çalışıyordum. Bu sefer sigorta artı kasko sordurdum, sonuç:

7000TL

Amanallahım, başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor, adamın yüzüne küfrü basıp telefonu yüzüne kapatmamak için vücudumdaki bütün kontrolü kullanıyordum.

50bin liraya aldığım aracıma 7bin tl sigorta ve kasko. Araştırdım biraz, en son 2010 yılında sattığım aracımla o sene kaza yaptığım, o kaza sigortadan ödendiği ve sattıktan sonra sigorta şirketi bir dahaki seneki poliçede bana pahalıya satamadığı poliçenin yüzünden olduğu söylendi. 6 sene önceki bir kaza, sigorta şirketinin yasal yükümlülüğü olan ödemesinden sonra bana %bilmemkaç pahalıya satamadığı poliçenin acısı şimdi çıkıyor.

Neyse, umarım bu işi hallettikten sonra yeni aşkımın mutluluğunu tekrar yaşamaya başlayacağım.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Geçmiş olsun. Populist politikaların sonucu bu. Sigorta şirketlerini ve ticari araç yığınlarını memnun etmek için sigorta sahtekarları ve ticari araçların maliyetlerini size-bize yüklediler. Sigorta şirketi biliyor çünkü nasıl olsa yaptırmak zorundasınız, hepsi de yüksek fiyatı veriyor.

Sigortanın 15 gün-bir ay gibi bir süresi var diye hatırlıyorum. Bu süreyi kullanın derim. Bu arada birkaç günde bir sorun. Ayın veya yılın dönemlerine göre fiyat değişebiliyor bazen.

octinum 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sencerb88 (27 Nisan 2016, 11:12:55)

ayredin1982

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Bence arabayı evliyseniz hanımınıza yada babanıza yada  annenize satmayıda düşünün.3500 tl sigortamı olur.

ayredin1982 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sencerb88 (27 Nisan 2016, 11:13:03)

sencerb88

• Yeni Üye
  • *
Teşekkür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aynen babama satacağım aracı yarın. Sanırım maliyeye işlemin düşmesi 48saati bulabiliyormuş, işten zırt pırt izin almamak için yarın süre dolunca gidip satışı yapıcağım.
Zaten 3500 lira sigortanın 1 yıl sonunda hasarsızlık indirimide yüzde kaç olabilirki, her türlü senelerce söğüşleyecekler beni belli.

Ama şöylede bir sorun var tabi, bu sigorta sistemi değişmezse ben ömür boyu kendi üzerime araç satın alamayacağım, bu fiyatlar her yıl yükselerek bana tekrar gelecektir.

sbk0655

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Teşekkür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aynen babama satacağım aracı yarın. Sanırım maliyeye işlemin düşmesi 48saati bulabiliyormuş, işten zırt pırt izin almamak için yarın süre dolunca gidip satışı yapıcağım.
Zaten 3500 lira sigortanın 1 yıl sonunda hasarsızlık indirimide yüzde kaç olabilirki, her türlü senelerce söğüşleyecekler beni belli.

Ama şöylede bir sorun var tabi, bu sigorta sistemi değişmezse ben ömür boyu kendi üzerime araç satın alamayacağım, bu fiyatlar her yıl yükselerek bana tekrar gelecektir.
Aracı kredi ile aldığınızı yazmışsınız , krediyi kapatıp rehin kaldırmadan nasıl satacaksiniz?

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sencerb88

• Yeni Üye
  • *
İhtiyaç kredisi çektim yarısına, rehin durumu yok yani.

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Yuh yani be 7000 tl

subzero2424 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sencerb88 (29 Nisan 2016, 12:24:42)

sencerb88

• Yeni Üye
  • *
Dün aracımı babamın üzerine yaptım ve sigortadan daha insancıl bir teklif olarak 950tl aldım ve hallettim işlemleri. Artık ön plakamı da hallettikten sonra yeni aşkımla kafam rahat bir şekilde trafiğe çıkabilirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Hayırlı olsun mesele hallolmuş, böyle insan işi olmayan rakamlar istendikce önce sigortasız sonra muayenesiz araç sayısı katlanarak artacak.

7000 tl nedir üstüne 3 daha koy hanıma çocuga uno al daha karlı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

preacher

• Üye
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Yalnız ne zaman kendi üzerinize araç almak isteseniz bu sorun ortaya çıkacak.

Yüzdelik muafiyet oranlı vs olsa da yine de en ucuz şekliyle bir kasko yaptırın bir ara. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yoksa sürekli yakınlarınızın üzerine araç almak zorunda kalacaksınız kasko ücretleri yüksek kalacağı için.

Ben de geçen sene kaskodan ödedim, bu sene aynı hesaba gelsin diye yüzde 4 muafiyetli kasko yaptım. Kısmetse kazasız geçirirsek bir şeye değecek ama bakalım.

Alfa--38

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
    • GüneylerTarım
Yaklaşık 1 ay önce 2015 170 hp giuliettaya 1040 tl ye yaptırdım. ilk teklifler baya fazla söylenior ama ucuz verende oluyor ben 2800 e kadar gördüm ama 120 hp ile 170 arasında biraz fark oluyor.

ufukcetinkaya

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar,

Bugün 2011 model kırmızı Giuliettamı satın aldım. Dün gece sabırsızlıktan uyku girmedi, bugün acayip mutlu başladı, önce bankaya gittim dün çıkan kredimi aldım, sonra aracımı aldığım galeriye gittim, notere gittik, sabırsılıkla bütün işlemleri hallettim. Herşey çok güzeldi, birazdan trafik sigortamıda yaptırıp yeni aşkımla yola koyulacaktım. İşte bütün mutluluğumun sinire öfkeye ve gerginliğe döndüğü an bu andı. Sigorta acentesine girdim ve sigorta teklifi almak için oturdum. Kadın bilgilerimi aldı, her şirketin tekliflerini sırayla incelemeye başladı. Bu noktada kadının suratının bozulduğunu farkettim. Sırayla farklı şirketlerin tekliflerine bakıyor ancak hiçbirini bana söyleyecek cesareti bir türlü toplayamıyordu. Durumu farkettim, yüksek bir fiyat çıkıyordu, hafiften gerilmeye başladım ama ne olabilirki en fazla boşver yaa yeni arabam azcık nazlı masraflı oluversin dedim. En sonunda bana döndü ve en düşük teklifi söyledi:

3500TL

Şaka sandım. Ciddiydi. Birden sinirlerim bozulmaya başladı. O mutluluk vurdumduymazlık hali yerini gerginliğe sinire bırakıyordu. Kadının yüzüne karşı ağzımı bozmak istemedim ama ağzımdan küfür dışında birşeyde çıkmayacak gibiydi. Kendimi sakinleştirip sakince teşekkür edip çıktım. Sigortam net in acentesini aradım, sanki hiç önceki olay olmamış gibi düşünmeye çalışıyordum. Bu sefer sigorta artı kasko sordurdum, sonuç:

7000TL

Amanallahım, başımdan aşağı kaynar sular dökülüyor, adamın yüzüne küfrü basıp telefonu yüzüne kapatmamak için vücudumdaki bütün kontrolü kullanıyordum.

50bin liraya aldığım aracıma 7bin tl sigorta ve kasko. Araştırdım biraz, en son 2010 yılında sattığım aracımla o sene kaza yaptığım, o kaza sigortadan ödendiği ve sattıktan sonra sigorta şirketi bir dahaki seneki poliçede bana pahalıya satamadığı poliçenin yüzünden olduğu söylendi. 6 sene önceki bir kaza, sigorta şirketinin yasal yükümlülüğü olan ödemesinden sonra bana %bilmemkaç pahalıya satamadığı poliçenin acısı şimdi çıkıyor.

Neyse, umarım bu işi hallettikten sonra yeni aşkımın mutluluğunu tekrar yaşamaya başlayacağım.
Merhaba. Kasko yaptirdiniz mi. Trafikte bu ciktiysa kaskoyu acikcasi merak ettim. Benim 4 bine yakin bi rakam cikmisti yaptirmadim henuz. Eger ondada farkettiyse bende aracini babamin ustune falan yapicam

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.