Yukarı git

20 Kasım 2017, 10:57:04
Reklamlar  

Gönderen Konu: Yardımcı olursanız sevinirim lpg taktırmayı düşünüyorum  (Okunma sayısı 698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alfa_romeo19

• Yeni Üye
  • *
#arkadaşlar abiler  aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum araç 2003 model 147 distinctive  kafama takılan bir takım soru işaretleri var.
Bana yardımcı olursanız sevinirim.
1-hangi marka lpg önerirsiniz...
2- istanbul esenyurt tarafına yakın tavsiye edebileceğiniz ustalar yerler varmı...
3- bu çok kafama takıldı bir arkadaşımda Ford mondeo var 1997 model  atiker sıralı sistem kullanıyor.
Araç 1ve 2 vites de tekleme yapıyor
Ama gaza basınca tekleme gidiyor
Bana bu tekleme sen lpg taktır sende de olacak diyor doğru mu acaba   yoksa  atiker den mi kaynaklanıyor  gaz ayarlarına filan götürmüş göstermiş..  alfa 147 benim ilk aracım bilmediğim den dolayı sizlere  danışarak bilgi almak istiyorum  şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
önceki aracım 147 idi ve brc marka lpg taktırmıştım sorunsuz kullandım tavsiye ederim lpg de en önemli husus montaj işçilikdir.

Alfa_romeo19

• Yeni Üye
  • *
Aynen önce usta önemli bir çok arkadaşım da BRC önerdi  ama istanbul esenyurt tarafında öyle bir usta varmı bilmiyorum

Halit

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Bendede 147 vardı. İyisi olsun diye brc taktırdım. Ama hiçbir zaman araçtan performans almadım. Tamam lpg performansı bitiriyor ama araba benzinde ferrari ise lpgde serçe oluyordu.

Ateşlemesi arızalı, bujisinde sorun var, şurasında bu var diye diye devam ettirdik.  Ama şahsen hiç memnun kalmadım.

Bir başka servise gittiğimde ben olsam asla brc taktırmazdım lavato vs. takardım dediler. Ama usta milleti herkesin malı kendisine iyi.

Lpg işinde en iyisi diye birşey yok aslında iyi montaj yapan usta var. Birde kaliteli kitler var.

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...
BRC marka LPG düşünüyorsanız Anadolu Yakası direkt olarak tavsiyem Kartal Oto Sanayi'nde Mucib Otogaz.
2005 model Mk1 147 kullandım 2 sene, aldıktan 3 hafta sonra BRC marka LPG taktırdım. Genel bakımları dışında çok şükür bir kere bile servise götürmedim.

Hangi marka taktırırsanız taktırın mutlaka iyi bilindik bir ustaya gidin. BRC için Anadolu Yakası tavsiyem yukarıdadır.

Şimdiden hayırlı olsun.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa_romeo19

• Yeni Üye
  • *
Galiba ya PRİNS Ya da ZAVOLİ taktırıcam

emreyilik

• Yeni Üye
  • *
Ben de yeni taktirdim. Prins technomax taktiracaktim ama usta atiker Grant takmaktan ısrarcı oldu. Onu dinledim arıza lambası dışında hiç sorun yok. Performans kaybı hissetmedim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
Daha önce iki aracıma brc kit taktırdım(1 tanesi 156,16'idi) 50k'
km kullandım brc'ye tövbe ettim. Bir arıza için senelik iznim boyunca anadolu, avrupa yakası demeden, Kağıthane brc merkezde dahil tavaf ettim. Bütün arıza yapabilecek parçalar deyişti fakat sorun çözülmedi sadece azaldı. Kısa süre sonrada aracımı sattım.

Daha sonraki aracımda 2.0 ts 166'idi ve prins kit vardı. Aşırı derecede memnun kaldım. Enjektör sesi yok,performans kaybı sıfır ve diyer kit'lere göre daha az yakıt tüketimim vardı.

Şimdi ise yine başka bir aracımda, oda cf3 makinalı 166. Aldığımda daha yeni takılmış atiker gold kit vardı daha 10k' olmuş. Fakat yeni olmasına rağmen ecu arızalanmıştı ve garantiden deyişti.

Yani özetliyecek olursak 4'adet lpg'li aracım oldu ve bunların üç tanesi ts motor alfa romeo idi. Üçündede sırası ile, brc, prins ve atiker kullandım. Eyer imkan var ise kesinlikle prins diyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfa_romeo19

• Yeni Üye
  • *
Prins Technomax ne kadar fiyata taktırıyordun taktırsaydın..
Kardeşim   bilgi verirmisin

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.