Yukarı git

22 Kasım 2017, 00:25:27
Reklamlar  

Gönderen Konu: Windows 8 Pro  (Okunma sayısı 4394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Windows 8 Pro
« : 31 Ekim 2012, 17:31:55 »
Microsoft'un ilk defa bu kadar uygun lisans ücretlerini gördüm paylaşmak istedim.

Windows 7’li PC alana, Windows 8 Pro sadece 29,00 TL*

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Harika yükseltme, harika fiyat 79 TL

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 13:30:44 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Ynt: Lisanslı Windows 8 Pro 29 TL
« Yanıtla #1 : 31 Ekim 2012, 19:51:11 »
kim lisanslı yazılım kullanıyor ki şu ülkede Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2012, 20:08:17 »
kim lisanslı yazılım kullanıyor ki şu ülkede Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Haklı olabilirsin fakat ;

Lisans Neden Önemli ?

Lisanslı Yazılım Kullanmak İçin 10 Sebebiniz Var!

1. 4 yıla kadar olan hapis cezasından korunursunuz.
2. 150 milyar liraya kadar olan ağır para cezaları sizi hiçbir şekilde etkilemez.
3. Korsan yazılım kullanıp adları basında yer alan kişiler gibi prestij kaybına uğramazsınız.
4. Korsan yazılımın beraberinde getirebileceği virüsler, bozuk diskler ve hatalı yazılımlar gibi faktörlerden etkilenmezsiniz.
5. Yeterli bir dokümantasyonla çalışmalarınızı sürdürürsünüz.
6. Kullandığınız yazılımların yeni sürümlerini çok daha uygun maliyetlerle temin edebilirsiniz.
7. Yazılım sektörünün yeni yazılımları daha düşük maliyetlerle geliştirmesine ve sunmasına katkı sağlarsınız.
8. Sektörün gelişmesine paralel olarak yeni istihdam olanaklarının yaratılmasında pay sahibi olursunuz.
9. Kayıtdışı ekonominin büyümesini engelleyerek vergi gelirlerinin artmasına yardımcı olursunuz.
10. Ülkemizin, yazılım telif hakları konusunda çağdaş ülkeler düzeyine yükselmesine katkıda bulunursunuz.

Kopya Yazılımları Kullananları Ne Gibi Sorunlar Beklemektedir?

Aşağıda sayılanlar bu sorunlardan yalnızca birkaçıdır.
-Virüsler, bozuk diskler ve hatalı yazılım;
-Yetersiz dokümantasyon;
-Lisanslı kullanıcılara verilen ürün teknik desteğinden yoksun kalma;
-Lisanslı kullanıcılara sağlanan yeni sürümlere yükseltme olanağına sahip olmama.

Bunlara ek olarak, eğer kopya yazılımları satın alır ve kullanırsanız, yalnız yazılım geliştiricinin haklarını çiğnemekle kalmaz, tüm endüstriye zarar vermiş olursunuz.

Lisanslı Yazılım Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Lisanslı yazılım kullananlar;

· Virüs tehlikesine karşı korunur;
· Teknik destek güvencesinden yararlanır;
· Doğru ve eksiksiz dokümantasyon rehberliğinde çalışır;
· İhtiyaçlarına özel çözümlere rahatlıkla ulaşabilir;
· Yazılımından daha yüksek verim alır;
· Yazılımını düşük maliyetle güncelleştirme olanağına kavuşur;
· Bilgi teknolojilerindeki gelişmeler hakkında sürekli bilgilendirilirler.

Yazılım üreticileri, bilgisayarlarımızda kullandığımız, hayatımızı çok kolaylaştıran programları geliştirmek için zaman, para ve çaba harcamaktadırlar. Yatırım ve emeklerinin ürünü olan yazılımların bedellerini onlara değil de kopya yazılım satanlara akıttığımızda ise, yeni ürünlerin geliştirilmesi için gereken kaynağı kurutmuş oluruz. Oysa yeni programlar yaratmak için, yazılım geliştiricilerin bu kaynağa gereksinimleri var. Kopya bir bilgisayar yazılımı aldığınızda, harcadığınız para doğrudan yazılım korsanının cebine gider; yazılımın gerçek üreticisi ise hakkını alamaz, mağdur olur.

Lbe

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2012, 00:07:49 »
IEEE sağolsun lisanslı benim win8 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2012, 13:38:24 »
Az önce lisanslı w7'mi w8'e yükseltmek için satın alma işlemini tamamladım, dijital kopyayı indiriyorum.
Satın alan, kullanan üyelerimiz bu başlık altında tecrübelerini paylaşırlarsa geçiş yapmayı düşünenlere faydalı olur..

159 1.9 JTDm Distinctive

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2012, 11:58:27 »
w8'e yükseltmeyi kesinlikle öneriyorum. Start menüsünün kalkıp, ekranının gelmesi ilk başta garip gibi gelse de klasik menüye göre çok daha kullanışlı ve kapsamlı şekilde kişiselleştirilebiliyor. Start ekranından masaüstü ekranına geçişler, açık program sekmesine geçiş vs. beklemediğim derecede akıcı. Kullandığım bilgisayar ise i3 işlemcili bir Sony Vaio. Vasat bir bilgisayar yani.

Yükseltme yaparken tüm bilgilerimi, programlarımı ve uygulamalarımı koru seçeneğini işaretledim. Yaklaşık 45-50 dakika sürdü. (HDD 500GB) sonuç çok başarılı. Sanki eski w7'me w8 teması kurmuş gibi oldu.. Herşey yerli yerinde..

Birden fazla benzer servisi tek başlık altında birleştirme uygulamaları da hoş. Messaging altında facebook chat, msn vs. gibi iletişim programlarını kullanabiliyorsunuz. People altında facebook, twitter vs haberleri ve paylaşımları takip edebiliyorsunuz. Bu ve benzeri bir çok özellik var gördüğüm ve mutlaka keşfedemediğim.

Özetle w8 yükseltmesini yapmanızı tavsiye ediyorum.

Gelelim diğer boyuta. Diablo III w8'de, w7'den çok daha stabil çalışıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap (Aynı pc, w8 format atılarak değil tüm bilgiler korunarak yükseltildi)

159 1.9 JTDm Distinctive

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2012, 12:06:46 »
Burak ilk günler alışmak zor gibi olsa da kısa bir süre sonra sisteme kolay adapte olunuyor.

En güzel yanı ise pc açılış hızı artıyor windows 7 gibi ilk açılışta tüm servisleri açmak yerine gereksinim duyduğu servisleri çalıştırıyor, bu da hızlı olmasınız sağlıyor.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2012, 13:22:42 »

Gelelim diğer boyuta. Diablo III w8'de, w7'den çok daha stabil çalışıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap (Aynı pc, w8 format atılarak değil tüm bilgiler korunarak yükseltildi)

Burak ben satıcam diabloyu ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap girmiyorum aylardır biliyosun. seni de görmemiştim gerçi bayadır.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2012, 13:29:04 »
Burak ilk günler alışmak zor gibi olsa da kısa bir süre sonra sisteme kolay adapte olunuyor.

En güzel yanı ise pc açılış hızı artıyor windows 7 gibi ilk açılışta tüm servisleri açmak yerine gereksinim duyduğu servisleri çalıştırıyor, bu da hızlı olmasınız sağlıyor.

Kesinlikle. Çok çabuk alışılıyor.

Burak ben satıcam diabloyu ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap girmiyorum aylardır biliyosun. seni de görmemiştim gerçi bayadır.

Benim de hiç vaktim olmuyor girmeye ama performansı görmek için denedim. Büyük çaba sarfettim o Collector's Edition'ı almak için satmaya gönlüm el vermez Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Konuyu dağıtmayalım.. Windows 8 kurun, kurdurun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

selimgencoglu

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2012, 13:29:13 »
w8'e yükseltmeyi kesinlikle öneriyorum. Start menüsünün kalkıp, ekranının gelmesi ilk başta garip gibi gelse de klasik menüye göre çok daha kullanışlı ve kapsamlı şekilde kişiselleştirilebiliyor. Start ekranından masaüstü ekranına geçişler, açık program sekmesine geçiş vs. beklemediğim derecede akıcı. Kullandığım bilgisayar ise i3 işlemcili bir Sony Vaio. Vasat bir bilgisayar yani.

Yükseltme yaparken tüm bilgilerimi, programlarımı ve uygulamalarımı koru seçeneğini işaretledim. Yaklaşık 45-50 dakika sürdü. (HDD 500GB) sonuç çok başarılı. Sanki eski w7'me w8 teması kurmuş gibi oldu.. Herşey yerli yerinde..

Birden fazla benzer servisi tek başlık altında birleştirme uygulamaları da hoş. Messaging altında facebook chat, msn vs. gibi iletişim programlarını kullanabiliyorsunuz. People altında facebook, twitter vs haberleri ve paylaşımları takip edebiliyorsunuz. Bu ve benzeri bir çok özellik var gördüğüm ve mutlaka keşfedemediğim.

Özetle w8 yükseltmesini yapmanızı tavsiye ediyorum.

Gerçi ofiste PC, evde mac kullanıyorum..ancak
Win8 hakkında zaman içinde görüşlerini buraya yazarsan sevinirim.. Herkese faydalı olur.

2011 Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
Ynt: Windows 8 Pro
« Yanıtla #10 : 17 Kasım 2012, 11:17:56 »
merak ettiğim, evde kullandığımız "illegal lisanslı" win7 terfi edebilirmi ? Sonuçta lisanslı gözüküyor ve tüm kontrollerden geçiyor.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2012, 10:32:18 »
W8 çıktığı ilk günlerde bir çok illegal lisanslı W7 kullanıcısı, yazılımlarını Haziran 2012 sonrası yeni satın almış gibi gösterip 29 TL'ye W8'e upgrade yaptılar. Ancak bu açık kapatıldı diye biliyorum. Açıkçası orjinal lisanlı W7'mi yeni almış gibi gösterip 29 TL'ye upgrade yapma şansım varken ben çekindim. Biraz da pimpirikli bir insan olduğum için, yarın öbür gün iptal edilir W8 lisansım deyip 75 TL'ye direkt geçiş yaptım.

159 1.9 JTDm Distinctive

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2012, 16:23:55 »
Microsoft, 26 Ekim’de duyurduğu ve tüm dünya genelinde büyük bir pazarlama faaliyetiyle kullanıcılarla buluşturmak için mesai harcadığı yeni işletim sistemi Windows 8‘e oldukça güveniyor. Dokunmatik fonksiyonların getirdiği kullanım kolaylığı ve tiles olarak adlandırılan karolarla dolu arayüz sayesinde büyük küçük herkes fazla zorlanmadan Windows 8′i kullanabiliyor. Microsoft da bunun gerçekten böyle olduğunu ispat etmek istiyor. Portekiz’in başkenti Lizbon’daki bir teknoloji mağazasanıda Windows 8′li bilgisayarları karıştıran kullanıcılara işletim sisteminin yeniliklerini ve kullanımını anlatması için 11 yaşındaki bir çocuk yardım ediyor.

xxatmxx

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Aralık 2012, 20:01:10 »
Her şey iyi hoş da bu ne yav

7. Yazılım sektörünün yeni yazılımları daha düşük maliyetlerle geliştirmesine ve sunmasına katkı sağlarsınız.

biz mi yardım edecez dünyanın en zengin adamına bana sadaka düşmez diye düşünüyorum:P
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2012, 20:31:39 Gönderen: emraheren »

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 20 Aralık 2012, 20:33:33 »
Burada sadece windows dan bahsedilmiyor yazılım deyince içerisine yerli firmaların yaptıkları yazılımlarda giriyor sonuçta, bunları düşünelerek koydukları bir madde olsa gerek.

Seo4Smf Tagleri: windows lisanslı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.