Yukarı git

24 Kasım 2017, 10:37:43
Reklamlar  

Gönderen Konu: ...ve Yeni Giulia Tanıtıldı  (Okunma sayısı 9268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serciogomes

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
Ynt: ...ve Yeni Giulia Tanıtıldı
« Yanıtla #30 : 25 Haziran 2015, 08:23:39 »
arkadaslar ne bmw tamamen mazdayla aynı kasa yapmışlar alfanın hayal kırıklıgı gıbı duruyo bnde daha alfaya ozgu bı tasarım beklerdım arac guzel cokta kotu degıl okadar asırı pahalı olacagında sanmıyorum cunku pıyasada bı cok benzerı var aracın sekıl olarak

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
« Yanıtla #31 : 25 Haziran 2015, 10:17:29 »
Ben beğendim açıkçası. Beğenmeyenler çıkacaktır onlara da saygım var. Şahsi düşüncem bmw ve mercedes ile rekabet için böyle bir araç yapılmalıydı. 4c benzeri aşırı fantastik bir tasarımın Giulia ile kullanılması bu rekabeti baştan bitirirdi. Guiletta da ilk çıktığında beğenilmemişti ama şimdi alfisti olup da beğenmeyen yoktur.Demem odur ki zamanla Giuliayı da herkes beğenecektir.Çünkü o scudetta hiçbir araçta yok.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ya Türkçe konuş ya da sus!

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #32 : 25 Haziran 2015, 10:30:36 »
Bende beğendim,herkese hitap eden sıradan çizgileri var,çok satar bu alfa...

associate

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #33 : 25 Haziran 2015, 10:44:10 »
Neticede tasarım ile ilgili herkesin beğeneceği "ortak iyi" bulmak zor. Ama bir otomobil firması çıkıp -sadece QV'de olsa da- 500 hp bir araç üretme hevesindeyse o artık sadece bir araç değil alfa'dır.

segui il tuo corso e lascia dir le genti

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 25 Haziran 2015, 10:44:20 »
Tuncay'ın yorumlarına katılıyorum. Eklemek istediğim; Giulia beklediğimden iyi ama istediğimden çok daha sıradan çıktı. Açıkçası Alfa'dan daha kötü bir dizayn bekliyordum.. (Son modellerin klasik çizgiden şaşması sebebiyle)

Ben 159'uma baktığımda 156'dan veya 166'dan başka hiçbir araçtan esinti görmüyorum. Aynı şekilde zamanında 156'ma baktığımda da durum bu şekildeydi. Yolda bir Seat vs. görünce "Burasını bizden çakmışlar" diyordum. Şimdi Giulia'ya baktığımda ise "Burasını şundan, burasını bundan çakmışlar" diyorum. Bu Giulia'yı kötü veya çirkin bir otomobil yapmaz ama bir Alfista olarak dizayn beklentilerimi hiç karşılamadığını söylemeliyim.

Motorları ise iddaalı. Yorum yapmıyorum detayları açıklanmadığı için. Ama rakipler 1.2, 1.5, 1.6 dizel ve benzinli motor opsiyonları sunarken minimum 2.0 koyuyorlarsa satışlardan da pek umutlu olmasınlar. Zaten motor alternatiflerini çıkardığınızda yakışıklı Aegea olmak dışında bir özelliği olmazdı. Bir de tanıtılanlar hep QV versiyonu. Progression veya Distinctive donanımın nasıl olduğunu da görmek lazım. QV Giulietta ile Progression Plus Giulietta arasında dağlar kadar fark var..

Neyse. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Yıllardır ha 169 olacak ha Giulia derken sonucu gördük. Hayırlısı olsun Alfa Romeo için..
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 10:55:11 Gönderen: okten »

159 1.9 JTDm Distinctive

okten 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Veloce (26 Haziran 2015, 02:21:25), Tuncay N (25 Haziran 2015, 16:31:45)

Emreygt

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #35 : 25 Haziran 2015, 11:09:52 »
maalesef bende hayal kırıklığı yarattı,tasarım olarak ilk bakışta özgün bir çizgi göremedim,trafikte yandan ve arkadan görsem mazda 3 sedan ile karıstırabilirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

cey_cey

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #36 : 25 Haziran 2015, 11:44:14 »
bugün alfa'yı öne çıkarırken üzerinde durduğumuz en önemli noktalardan biri, traifkte bütün arabaların birbirine benzemesi, tasarım açısından bir farklılık bir yenilik sunmamalarıdır.

kimse kusura bakmasın da mazda 3 ve bmw 3 serisinden tasarım olarak ne farkı var bu aracın? giulietta gibi, brera gibi şahane bir arka far tasarımı yapmış bir markanın giulia'da bu kadar baştan savma ve sıradan bir arka far tasarımı yapmasının izahı nedir?

iç tasarımda direksiyona eyvallah diyorum. ama o seat leon kıvrımlarıyla gelen ekran nedir? sonra vitesin yanındaki audi çakması kontrol düğmeleri ve klima ızgaraları? alfa ruhu bu mu?

muhtemelen devamında gelecek olan suv modeli de bmw x1'den hallice olacak.

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #37 : 25 Haziran 2015, 11:45:27 »
Bu arada araç içi fotoğraflar da sızdırılmış:

En azından direksiyon diğer Fiat modellerinden bağımsız olmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Araç bence güzel olmuş her yönden. Yalnız Alfa hayranları ile genelde aynı görüşü paylaşıyorum. Güzel ama muhteşem değil. 156-159-Giulietta-8C-4C... bunların hepsi tasarım açısından bence muhteşem otomobiller. Bu ise güzel olmuş ama çok daha iyisini beklerdim. Arkadan çekiş, %50-%50 ağırlık dağılımı, M3 rakibi modelinni olması çok iddialı özellikler. İnşallah bizim gibi saçma vergi sistemine sahip ülkeler için küçük hacimli yüksek güçlü bir motor gelir, yollarda sık sık görürüz Giulia'yı.

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
« Yanıtla #38 : 25 Haziran 2015, 13:27:42 »
Tanıtılan Qv versiyonu performans olarak net sürklase edici bir araç besbelli. 0-100:3,9 sn ve m3 ve c63'den daha iyi,pistte de daha iyi olacağına eminim. 

Ancak tasarım açısından daha iyi olabilirmiydi?Evet olabilirdi.Çok marjinal bir finish bekliyorduk açıkçası.Şöyle Mortal Kombat'taki Fatality'ler gibi:)

Devrim nitelik arz eden ya da göz var nizam var aha da fark budur diyebileceğim bir tasarım maalesef söz konusu değil.Ne kadar Alfa Romeo sevdamız olsa da bu maaelesef gerçek.

Baz versiyonlardaki stock görüntü ve iç dizayn da önem arz ediyor.Ön arka tampon bile değişik olabilir Qv  lansman aracına göre hiç belli olmaz.İç de keza farklı olacaktır. 

Ben sonuç olarak beğendim ancak kalbimin ritmi değişmedi.Aşık olamadım yani araca.

156 Gta candır diyorum hala.Bence zirvede hala.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 13:29:27 Gönderen: dreamwalk »

dreamwalk 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (25 Haziran 2015, 16:34:08)

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #39 : 25 Haziran 2015, 13:33:20 »
Bir süredir memlekette köydeyim ve bir süre daha köyde olucam. İnternet zar zor çektiği için ne doğru düzgün fotolara bakabildim ne de sindirerek videoyu izleyebildim. Anca metinleri görebiliyorum. O yüzden yorum yapamıyorum ama merakla şehire inmeyi bekliyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 20:55:33 Gönderen: Tatmir07 »

meminom

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 25 Haziran 2015, 15:38:45 »
bu videoda 25. saniyede yere doğru açılan şey...neyin nesi?

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #41 : 25 Haziran 2015, 16:37:37 »
bu videoda 25. saniyede yere doğru açılan şey...neyin nesi?

Muhtemelen hıza duyarlı ön lip. Downforce'u artırmak için. DNA selektörünün ortasındaki amortisör işaretine basınca da açılıyor olabilir. Çünkü tanıtımda aerodinamik bişeylerden bahsediyolardı. Tüm dünyaya tanıtılan aracın lansmanını da neden İtalyanca yaptıklarını anlamak zordu ama.. Neyse geçti artık.

Nerde 156 GTA'nın çıktığı zaman rakipleriyle arasındaki farklar, nerede bu Giulia'nın top modeli. Siz bir de progression'ı görün cidden.. Yollarda asıl göreceğimiz model bu değil yani, bunun çok daha az donanımlısı olacak. O kaputtaki, çamurluktaki delikler falan olmaz, tampolar difüzörler egzozlar farklı olur, araç daha yüksek olur, jantlar daha küçük vs.. Zaten tekerlekler küçük şu an bile.. Küçük jantlarla nasıl görünür bilmiyorum.. Koltukları falan da hiç çekmemişler.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 16:39:22 Gönderen: Tuncay N »

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

skperformance

• *
  • 7 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
    • sk performans ürünleri
« Yanıtla #42 : 25 Haziran 2015, 17:39:55 »
Görünüş olarak gayet şık duruyor. Tasarim olarak artik birçok araç birbirine yakin. Evet biraz f30 vs andiriyor ama yinede kendine özel farklı duruyor. 1.4 Multiair dolusu vs 125.00 tl civarinda olursa rahat satilir. 2015 ve 2016 yilinin iki ozel aracindan biri olmaya aday diğeri ise subaru levorg.

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #43 : 25 Haziran 2015, 18:42:39 »
eski 156,159 tasarımları yok diyoruz fakat artık öyle sivri burunlu araçlarla euroNCAP testlerinden yüksek puan almak zor. Yaya ile çarpışmalarda, yayaya verdiği zarara da bakılıyor.
Sadece göze hoş gelen tasarım yetmiyor yani Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #44 : 25 Haziran 2015, 21:24:02 »
Göze hoş gelmesi için alçak burunlu olması gerekmiyor ki.. Bu bir bahane değil. Piyasada bir sürü güzel otomobil var. Yan çizgilerinin BMW'yle benzeşmesinin hiç bir alakası yok böyle bir şeyle.. Ben anlamıyorum yahu, bu kadar kabak gibi bariz bir BMW taklitçiliği var ve bu kadar insan görmezden geliyor. Yoksa ciddden göremiyor musunuz, anlamıyorum cidden.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mrt_rs (26 Haziran 2015, 01:16:09)
Seo4Smf Tagleri: tanıtıldı giulia 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.