Yukarı git

22 Kasım 2017, 17:39:23
Reklamlar  

Gönderen Konu: ...ve Yeni Giulia Tanıtıldı  (Okunma sayısı 9221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Ynt: ...ve Yeni Giulia Tanıtıldı
« Yanıtla #15 : 24 Haziran 2015, 22:44:17 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Öncelikle güzel yazın için tebrik ederim Tuncay. Zihnine sağlık.
Tek beğenmeyen sen değilsindir elbette, hatta uyuz olan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Aslında sanırım hepimiz şu an uçta duygular yaşıyoruz. Ya aşık olduk ya da nefret ettik. Ortasını bulmak zor. Neticede en azından 2-3 yıldır beklediğimiz, bugünkü tanıtım tarihi verildiğinden beri de deli gibi düşlediğimiz ve son günlerde de kalp ritmimizi bozma pahasına düşlediğimiz ve uykularımızı kaçıran bir model. Elbette QV dışındaki versiyonları çok daha fazla eleştiri de alacak. Belki zaman geçtikçe, deneme sürüşlerini gördükçe, canlı halini görünce, daha fazla deneyim edinince duygularımız da uçlardan "normal"e dönmeye başlayacak.

Teşekkürler. Canlı hali kesinlikle çok önemli. Ama şöyle de bir şey var. Araç 3 serisinin resmen kopyası. Ghibli platformu üzerine F30 3 serisi replikası yapalım deseler ancak bu kadar olurdu. Önden bakıncao kadar çok eleştirilen Giulietta'nın ön tasarımını, o yuvarlak hatları yine alıp aynen koymuşlar.. Eleştirilen farları da değiştirdik mi millet yer diye düşünmüşler. Arka stoplar Maseratiden devşirme, direksiyondaki tuşlar yine sağdan soldan, vites ordan burdan, havalandırma delikleri mercedes çakması, ekran kontrol düğmesi bmw'den yine, beyaz araçtaki jantlar direkt 3 serisi taklidi, bagaj kapağı neredeyse Audi A3...

Alfa Romeo taklit edilen bir markadır, taklit eden değil. Şu ana kadar ürettiği tüm tasarım detayları başka markalarca kendi markalarına uyarlanmıştı, ama bu modelde bu kadar çok kopyayı görüne açıkçası benim midem bulandı. Hadi genel çizgiler yine harika olur, içeride maliyet odaklı böyle şeyler olabilir belki ama çizgiler de karbon kağıdından alınmışçasına BMW 3 serisi.. Yandan birebir. Bu kadarını fan render'ı veya fotoşopu olarak görsem "saçmalamayın, Alfa yapmaz böyle taklitçilik" derdim.

Ama kabuğun altında teknik detaylar çok değişik aslında, onlara odaklanmamız gerekirken benim kafam resmen şu devşirme karosere takıldı kaldı.. Hele o ön taraftaki ızgaralar..... Öfffffff.. Ucuzluk kokuyor resmen.

Keşke motoru, yürüyen aksamı, motor sesini, yol tutuşu falan konuşabilecek kadar hevesim kalsaydı.
Tamam öldü ,vurma artık.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2015, 22:48:58 »
piyasa için güzel ama Alfa için beklemediğim sürüye uymaya zorlanmış bir tasarım. Bir taraftan bakıyorum bmw gibi bakıyorum mercedes gibi, bakıyorum audi gibi tam olarak bu dedirtmese de çakra  yaptırıyor bellekte, ve evet bazı uygulanabilir üretilebilir  fan tasarımları bu tasarımın yanında bir kaç gömlek üstün ve heyecan uyandırıcı daha bir Alfa... Herşeye rağmen Alfa Alfadır deyip hayırlı olsun diyorum.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2015, 10:23:22 Gönderen: sahhan »

ozeba

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 24 Haziran 2015, 22:55:00 »
Saat 19dan beri bu araci takip ediyorum. On tasarim giuliettadaki gibi elesitirilebilir(ben cok seviyorum ama) ama arka tasarima soz edebilecek yoktur sanirim. Ordan burdan devsirme olayi biraz var. Cok da abartmaya gerek yok bence. Audi falan hic benzemiyor yani. Sadece bi f30 esintisi var yan tarafta o kadar. Ic mekan goruntuleri muazzam. Mars dugmesi direksiyonda. Bence ferrarinin manettinosu gibi bir dugme daha olacak. DNA niyetine. Karbonfiber falan kullanimi cok guzel aracta. Ben cok begendim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 24 Haziran 2015, 23:00:30 »

serdarhand

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 24 Haziran 2015, 23:04:24 »
Haber için teşekkürler.Sizin gibi ince gören yılların alfistilerini memnun etmeme sebeplerini anlıyorum ama ben çok beğendim açıkcası,3 serisi gibi ele ayağa düşemeyecek kadar özel bir tasarım olmuş bence.Özellikle kaput,çamurluk ve tampondaki havalandırmaları çok beğendim agresif farklı bir hava katmış.

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
« Yanıtla #20 : 24 Haziran 2015, 23:17:25 »
Bence aracı gömmemek gerekiyor. Tamam insanların özellikle koyu alfistaların beklentileri zaman geçtikçe daha da arttı ama sonuçta aracı yalnızca Alfa Romeo kullanıcılarına hitap edecek şekilde değil tüm otomobil severlere hitap edecek şekilde tabir Alfa için belki kullanılmamalı ama piyasaya daha yakın tasarımı uygun görmüşler. Tasarımcıların, satış uzmanları vs. adı her ne ise o insanların da düşündüğü şeyler vardır.

Tuncay abi şunu dedi faceteki konuşmamızda yorumda "Sen bi de fiyatını duy da bakalım kim kimi gömücek Yakup[/size] [/color][/size]grin ifade simgesi[/color][/size][/color][/size] Bu QV modeli dikkatini çekerim.. Bunun daha 1.4 versiyonu çıkarsa onu görsen yaysız, 16" jantlı, difüzörsüz ve kuyruksuz, ön tamponu daha sade haliyle de, ondan sonra konuşuruz [/color][/size]grin ifade simgesi[/color][/size][/color]
"

Tamam katılıyorum aslında ama olaya çok da karamsar bakmıyorum ben. Pist performansını falan da bi görelim de Alfa farkını gözler önüne sersin olumsuz bakış açıları bence biraz düzelicek.

αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

ozkancan85

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    14 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 24 Haziran 2015, 23:34:47 »
arkadaki o iğrenç giulia yazısını beğenen varmıdır acaba hiç değilse maserati deki gibi ortalı yazsalarmış. bmw yi resmen kopyalamış ama ön tarafı çok çok daha kötü olmuş bmw den

Kuti147

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    45 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 24 Haziran 2015, 23:41:20 »
Açıkçası ben beğendim.  ama tabi canlısını görmek, alt donanımlılarını görmek gerek.
Niye bu kadar olumsuz yorum yapmıyorsun derseniz. Alfa bi yol ayrımına geldi çünkü. Ya Alfa tavrını devam ettirip satışlarını dahada düşürüp tarihe gömülüp ileride aahh ahhhh bir zamanlar Alfa Romeo diye bir marka vardı. Şöyleydi böyleydi diye anlatılan bir marka olacak. Ya da biraz daha günümüz isteklerine cevap veren bir araç üretip kendini toparlayacaktı. Sanırım 2. seçeneği seçtiler. 159 yada mk2 147 gibi agresif tasarımlar euro ncap yolcu güvenliğinde düşük puan alıyordu. Yada 159 un sürtünme kat sayısının çok olması. Bunun gibi başka etkenlerde var maalesef. Onun için daha bir patlak gözlü önü yüksek araçlar yapılmaya başlandı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
 Duygusal bağ ile araçlarına bağlı bizler farklı beklentiler içindeyiz. Ama biz çok ufak bir kitleyiz maalesef. Keşke daha kalabalık olsak ta biz ayakta tutabilsek Alfayı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En son sağlam bir maddi destek aldı sanırım Alfa. Bir daha öyle bir maddi destek zor alır. Bu şansını iyi kullanmak zorunda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir Alfa kullanıcı ve gerçekten Alfa seven biri olarak olmaması gereken kadar mantıklı konuşmuş olabilirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kusuruma bakmayın.
Başka araçlara benzeme mevzusuna da çok takılmayın yahu. Artık kurallar limitler gereksinimler araçları belli bir kalıba soktu. Birçok model var sonuçta. İlla benzicek birine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çok konuşmuşum...Sonuç olarak Gulia güzel oldu. Hoş geldi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İyi geceler

Kuti147 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Ormanci (25 Haziran 2015, 10:42:56)

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 24 Haziran 2015, 23:48:16 »
Açıkçası ben beğendim.  ama tabi canlısını görmek, alt donanımlılarını görmek gerek.
Niye bu kadar olumsuz yorum yapmıyorsun derseniz. Alfa bi yol ayrımına geldi çünkü. Ya Alfa tavrını devam ettirip satışlarını dahada düşürüp tarihe gömülüp ileride aahh ahhhh bir zamanlar Alfa Romeo diye bir marka vardı. Şöyleydi böyleydi diye anlatılan bir marka olacak. Ya da biraz daha günümüz isteklerine cevap veren bir araç üretip kendini toparlayacaktı. Sanırım 2. seçeneği seçtiler. 159 yada mk2 147 gibi agresif tasarımlar euro ncap yolcu güvenliğinde düşük puan alıyordu. Yada 159 un sürtünme kat sayısının çok olması. Bunun gibi başka etkenlerde var maalesef. Onun için daha bir patlak gözlü önü yüksek araçlar yapılmaya başlandı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
 Duygusal bağ ile araçlarına bağlı bizler farklı beklentiler içindeyiz. Ama biz çok ufak bir kitleyiz maalesef. Keşke daha kalabalık olsak ta biz ayakta tutabilsek Alfayı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En son sağlam bir maddi destek aldı sanırım Alfa. Bir daha öyle bir maddi destek zor alır. Bu şansını iyi kullanmak zorunda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir Alfa kullanıcı ve gerçekten Alfa seven biri olarak olmaması gereken kadar mantıklı konuşmuş olabilirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kusuruma bakmayın.
Başka araçlara benzeme mevzusuna da çok takılmayın yahu. Artık kurallar limitler gereksinimler araçları belli bir kalıba soktu. Birçok model var sonuçta. İlla benzicek birine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çok konuşmuşum...Sonuç olarak Gulia güzel oldu. Hoş geldi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İyi geceler

Her harfine katılıyorum. İyi geceler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #24 : 25 Haziran 2015, 00:10:53 »

Pawel Zarecki nin tasarımları bence gerçekten kayda değer  umarım esinlenirler.

sahhan 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (25 Haziran 2015, 01:34:12)

hero96

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #25 : 25 Haziran 2015, 01:06:56 »
Bende beğendim,  evet biraz başkalarina  benzemiyor değil  f30 olsun , maserati olsun, ama canlısı görmek  lazım, sürüş  ve yakından  görmek etkili olucaktir diye düşünüyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şeytan sunar , insan seçer

alisto

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
« Yanıtla #26 : 25 Haziran 2015, 01:10:48 »
Ben beğendim.
Beklenti çok büyük olduğu için bence hayalkırıklığına uğrayan arkadaşlar oldu.
Alfa alfadır her zaman. Artık alfa bu, kabullenelim.

nerdeyse aracı "sadece 4 tekeri ve 2 farı var" diyecek kadar eleştirecek duruma gelmişiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sonuçta araç, elbette benzeyecek diğerlerine.

Scudetto'su yeter alfa'nın..

Ruhumuz olmadan sadece birer makineyiz

meminom

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #27 : 25 Haziran 2015, 01:34:40 »
Şükür kavuşturana...illa ki allem edip kulem edip sonunda Alıp bineceğiz bir şekilde. Tabi çok Uçuk fiyatlar ile gelmezse... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #28 : 25 Haziran 2015, 01:36:17 »

Yorumsuz..........

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

kocermert

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 25 Haziran 2015, 01:39:20 »
Bence araç her açıdan iyi bir araç olmuş ama giuliettanın öldürdüğü eski alfa ruhunu canlandırdılar mı test edilmeden kullanılmadan canlısını görmeden bilemeyiz benim tek takıldığım nokta bu olurdu şahsen göze hitap eden bakınca bir daha baktıran bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyorum özellikle beyazına bayıldım

Seo4Smf Tagleri: tanıtıldı giulia 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.