Yukarı git

22 Kasım 2017, 17:49:08
Reklamlar  

Gönderen Konu: Turbo Basıncı Problemi  (Okunma sayısı 371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Engineer

• Yeni Üye
  • *
Turbo Basıncı Problemi
« : 19 Şubat 2017, 09:16:59 »
İyi günler arkadaşlar yazacağım durum hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum.,
Aracımı yağmur sensörü arızası için servise götürdüm yapıldıktan sonra herhangi bir sorun olmadan 100 km yol gittim ve araç yıkamaya bıraktım.Yıkamacıdan aldıktan sonra aracımın turbo basıncı 0.8 barı geçmemeye başladı ve 3500 deviri geçemez oldu.Sanayide bir ustaya götürdüm turboya hortumlarına vs .baktı bir sorun gözükmüyor dedi.Herhangi bi tamir yapmadı.Ve aracım birden 1.5 bar basmaya başladı sorun kayboldu.Başına bu tarz bir olay gelen varsa bilgilendirebilir mi?
Teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

altunc

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
Ynt: Turbo Basıncı Problemi
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2017, 22:32:18 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İyi günler arkadaşlar yazacağım durum hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok mutlu olurum.,
Aracımı yağmur sensörü arızası için servise götürdüm yapıldıktan sonra herhangi bir sorun olmadan 100 km yol gittim ve araç yıkamaya bıraktım.Yıkamacıdan aldıktan sonra aracımın turbo basıncı 0.8 barı geçmemeye başladı ve 3500 deviri geçemez oldu.Sanayide bir ustaya götürdüm turboya hortumlarına vs .baktı bir sorun gözükmüyor dedi.Herhangi bi tamir yapmadı.Ve aracım birden 1.5 bar basmaya başladı sorun kayboldu.Başına bu tarz bir olay gelen varsa bilgilendirebilir mi?
Teşekkürler

Gecmis olsun. Bu durum sureklilik arz ederse ozaman bir care arayin derim ama su hali ile ariza bulmak dogru olmayabilir. Muhtemel arizalar icin konusacak olursak , hortum yirtilmasi ilk aranacak problem olur. Sonrasinda bypass valfi diyaframinda , sonrasinda turbo nüvesi (core)denilen pervaneler , mil ve rulmanda , sonrasinda ise atesleme ve ecu (electronic control unit , yani beyin) de aramak dogru yoldur. Servis taleplerinizi buna gore yaparsaniz para ve zaman kaybini minimize edebilirsiniz. Iyi gunler

Seo4Smf Tagleri: turbo basıncı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.