Yukarı git

22 Mayıs 2018, 09:25:27
Reklamlar  

Gönderen Konu: Turbo basınç kesme  (Okunma sayısı 546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jamaiqaa

• Yeni Üye
  • *
Turbo basınç kesme
« : 07 Şubat 2018, 12:50:12 »
Arkadaşlar,

aracım 2014 170 hp giulietta, d moda aldığımda 4500 5000 devirden sonra turboda basınç kesme oluyor göstergede 3 düş düşüp çıkıyor.

birde motor sıcakken rolantide araçta devir dalgalanıyor 1100 1200 rpm'e kadar çıkıyor ve 15 20 sn aynı şekilde kalıp geri 800 rpm'e düşüyor düşerkende araçta titreme oluyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir daha önce yaşayan varmı yada yardımcıolabilecek biris.

teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

kahraman202

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Ynt: Turbo basınç kesme
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2018, 13:46:26 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar,

aracım 2014 170 hp giulietta, d moda aldığımda 4500 5000 devirden sonra turboda basınç kesme oluyor göstergede 3 düş düşüp çıkıyor.

birde motor sıcakken rolantide araçta devir dalgalanıyor 1100 1200 rpm'e kadar çıkıyor ve 15 20 sn aynı şekilde kalıp geri 800 rpm'e düşüyor düşerkende araçta titreme oluyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir daha önce yaşayan varmı yada yardımcıolabilecek biris.

teşekkürler

Rölantideki dalgalanma benim araçta da olmuştu. Çözümü kolay, servis yazılım güncellemesi ile sorunu çözüyor ama 1-2 güne hallolmayabilir. Şöyleki; servis İtalya’dan randevu alıyor. Belirtilen gün ve saatte Türkiye’deki serviste aracınıza
direkt İtalya’daki servis (veya fabrika) tarafından Online bağlanılıyor ve sorun gideriliyor.

Diğer hususa gelirsek, yazdıklarınızdan ben bir sorun olmadığı izlenimine kapıldım. Şu videoya bi bakın, muhtemelen aynısı, yani normal.. 👍

kahraman202 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: jamaiqaa (07 Şubat 2018, 14:39:01)

jamaiqaa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2018, 14:38:50 »
Yardımınız için teşekkür ederim,

fakat benim sorunum videoda göründüğünün dışında araçta ivmelenme düşüşünü çok net hissedebiliyorsunuz ve vites yükselmesini engelleyecek seviyeye geliyor. turbo basınç sensörü deişimi ve turbo valf değişimi yapıldı fakat sorun hala devam etmekte.

Kibitzer

• *
  • 66 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2018, 14:52:41 »

fakat benim sorunum videoda göründüğünün dışında araçta ivmelenme düşüşünü çok net hissedebiliyorsunuz ve vites yükselmesini engelleyecek seviyeye geliyor. turbo basınç sensörü deişimi ve turbo valf değişimi yapıldı fakat sorun hala devam etmekte.
Dpf tıkanmış olmasın?

jamaiqaa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2018, 17:37:03 »

Dpf tıkanmış olmasın?
Araç 1.4 benzinli

jamaiqaa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2018, 15:45:54 »
Konu hakkında farklı görüşü yada bu sorunlarla karşılaşmış arkadaşlardan destek bekliyorum. standart kullanımda aracın performansında sorun yok fakat d modda üst devirlerde araç tekler gibi oluyor yani turbo kesip geri geliyor bu durum vites geçiş yapmasını bile engelliyor aracın.

Kibitzer

• *
  • 66 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2018, 16:34:55 »

Dpf tıkanmış olmasın?
Araç 1.4 benzinli
Kusura bakmayın hiç dikkat etmemişim.

Multiair ünitesi arızası olabilir. Benzer teklemelerden bahsediliyordu sanki.

baris75

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2018, 16:42:15 »
Hocam bendede aynı aractan var şuan 54 binde benim sorunumda arac d modunda düz yolda sorunsuz normal hızlanıyor ama birazcık yokuşa geldigimde birden gostergede düşüş oluyor ve aracın hızı düşüyor ben ardahanda yaşadığım için servis çok uzak daha götüremedim servise eğer bi çözüm bulursanız paylaşırsanız sevinirim

ata.özcan

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2018, 17:10:41 »
turbo riskli basınca gelince ecu ateşlemeyi keser sizinki erken kesiyor buda basıncı yalnış okudugu anlamına gelir turbo basınç sensörü degiştiğine göre ecu yanlış algılıyor olabilir servis arza kodu varmı yoksa turbo basınc sensörü fişini çekin bakın kesiyormu turbo boost control valve  dedikleri valfin fişini çekin .valfin görevi fazla basıncı önlemek ve bypass etmek.

jamaiqaa

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2018, 17:40:47 »
turbo riskli basınca gelince ecu ateşlemeyi keser sizinki erken kesiyor buda basıncı yalnış okudugu anlamına gelir turbo basınç sensörü degiştiğine göre ecu yanlış algılıyor olabilir servis arza kodu varmı yoksa turbo basınc sensörü fişini çekin bakın kesiyormu turbo boost control valve  dedikleri valfin fişini çekin .valfin görevi fazla basıncı önlemek ve bypass etmek.
Dediğiniz gibi valf soketini çektiğimde sorun çözülüyor. Usta Map ve diğer hava sensörlerinden kaynaklanabileceğini söyledi. hafta sonuna kadar kontrol edecek map sensörünü değişip bakalım düzelecekmi.

Gkt94

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2018, 01:39:09 »
Sıkıntı turbo basınç valfinde,başıma geldiği için biliyorum.Turbodan çıkan 3hortumun ağlı olduğu radyatörün yanındaki minik sensör.Sanayide markası olan pierburg diye biliniyor.sökün temizleyin.Düzelmese değişecek.

Seo4Smf Tagleri: turbo kesme basınç 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.