Yukarı git

27 Mayıs 2018, 18:54:49
Reklamlar  

Gönderen Konu: Trafik sigortasından yaptırılan aracın eksik onarılması  (Okunma sayısı 882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
İyi günler arkadaşlar.

Arkadaşımın 146'sına bir süre önce park halindeyken aracın birisi hafifçe çarpmıştı ve ön farla ön ızgara (kaputtaki scudetto değil, farın yanında kalan plastik ızgara) kırılmıştı. Sigortanın anlaşmalı olduğu servise araç bırakıldı, ancak servis sadece farı yenilemiş, ızgaraya falan dokunmamış. Arkadaşım da bana bunu nasıl halledebileceğimizi sordu. ben de daha önce karşılaşmadığım için buraya sorayım dedim.

Mesele para veya aracın yaptırılması değil, sigorta şirketine ve onarımı yapan şirkete kıllığına neler yapılabilir? Nasıl uğraştırılabilir, bunları öğrenmek istiyor. Zaten hasar değil, "hasarcık" ama insana yarım hizmet verilmesi can sıkıyor. Dava edilebilir mi şirket? Dava edilirse kanıt olarak neler gösterilebilir? Veya başka öneriniz var mı?

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
Bence geç kalınmış gibi geldi.
O noktada eksperin görmüş olması gerekir, eksperi şikayet edebilir herhalde, o anda olsa, eksper "vermiyorum" dese, "ben de seni reddediyorum o zaman" şeklinde bir durum söz konusu olabilirdi.

Tabi mekana bırakıp işlemlerin hallolmasını bekliyoruz genelde, o yüzden böyle bir diyalog veya eksperi görme imkanı olmamış tabi.

Yalnız hem işi yapan yer, hem de eksper mal mıymış anlamadım. Ya parçayı bulamadılar, ya başka bişey..

İbrahimCan

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
burda önemli olan eksperin ne kadar hasar tutarı belirlediği ve kusurun oranıdır, belki eksperinde hatası olabilir. rapora bakarak firmayada sorulabilir rapor bu sen neden yanlış iş yaptın diye önemli olan raporda yazan ve tutar

Hayatta her şey olabilirsin; fakat mühim olan hayatın içinde insan olabilmektir.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Kaza sonrası tarafların çektiği fotoğrafta o hasar varsa o fotolarda tutanakla beraber dosyada ise bu noktadan hareket edilebilir.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.