Yukarı git

18 Kasım 2017, 18:49:08
Reklamlar  

Gönderen Konu: Superbike yarışından hakem incileri  (Okunma sayısı 1661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Superbike yarışından hakem incileri
« : 17 Eylül 2013, 11:40:50 »
13-14-15 Eylül'de Dünya Superbike şampiyonasının İstanbulparka ayağında hakemlerimizin telsiz konuşmalarından inciler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

1) Telsizden yapılan bir anons: "Sürücü motosikletten ayrıldı" Yani kaza yaptı demenin saçmalamış hali

2) Yarış sırasında hakemlerden biri sıcaktan bayılıyor ve bunu bir diğer hakem başhakeme bildiriyor ama bu iletişim biraz sıkıntılı geçiyor

Şöyle ki;

(H: Hakem, BH: Başhakem)
H: Başhakemim, yanımdaki hakem fenalaştı. Sanırım tansiyonu düştü. Acil ambulans ihtiyacımız var.
BH: anlamadım bir daha tekrarla.
H: Yanımdaki hakem arkadaşım fenalaştı. Sanırım tansiyonu düştü. Piste acil ambulans istiyorum.
BH: Ne? Pistin içinde ambulans mı var?
H: Hayır. Hakem arkadaşın tansiyonu düştü ambulans lazım!..
BH: Ambulansın neyi düşmüş anlamıyorum ki??!!
H: Abi kadın ölecek ambulans göndeeeeeer!!!!!!!
BH: Tamam hemen gönderiyorum!

3) Yarış sırasında yarışçılardan biri kaza yapıyor. Kurtarma ekipleri hızlıca müdahale ediyor. Yarışçının durumu kötü olmasa da pek iyi değil. Yarışçı ambulansa bindirilmek üzere sedyeye alınıyor. Buraya kadar hiçbir gariplik yok. Hatta her şey nizami bile Ama keşke ambulansa giderken yarışçıyı sedyeden düşürmeselerdi ( Güler misin, ağlar mısın?)

4) Yine telsizden: "Başhakemim, yerde yağ var sanırım ama yağ değil."

5) Bu kez başhakem telsizden uyarıyor: "10 dakika sonra 5 dakikalık aranız bitiyor arkadaşlar"

6) Yine bir başhakem uyarısı: "Arkadaşlar sizlere şemsiye dağıttık ama onları sakın açıp kullanmayın" Bizler zaten hakemler olarak o an şemsiyelerle ne yapmamız gerektiğini kaygıyla anlamıştık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Hakemlik zor e meşakkatli bir iş sonuçta

7) "Başhakemim, mıcırda yağ var temizleyelim mi?" Aslında gayet anlamlı ve esasen 10 paragraflık koca bir anlam taşıyan tek kelimelik bir cevap geliyor: "Hayır" 

8 )H: Baş___kem (başhakem) başhakem m_______le ____ş (müdahale onbeş) pistte g_______ _____ _______r (pistte grenaj parçası var)
BH: Arkadaşlar şu telsizin mandalına b________ _______ (basılı tutun) hiçbişey anlaşılm_____ (anlaşılmıyo)

9) BH: Arkadaşlar kule 1'den itibaren temiz raporu verin.
K1: Kule1 temiz.
K2: Kule 2 dinlemede
K3: Müdahale 3 yerinde
.
.
.
K36: .............
BH: Kule 36 beni duyuyo musun
BH: Kule 36 cevap ver
BH: Kule 36 nerdesin cevap ver
BH: Kule 37, 36'daki arkadaşlarınızı uyarın telsizlerini açsınlar
K37: ............
K36: Kule 36 dinlemede
BH: Nerdesiniz arkadaşlar telsiziniz bozuksa söyleyin
K36: Başhakemim anonsunuz gelmedi (OHA)

10) Yarış sırasında kaza oluyor ve telsizden şu geçiyor: "Başhakemim, kaza oldu. Ne yapalım?"

« Son Düzenleme: 17 Eylül 2013, 11:45:52 Gönderen: Tuncay N »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Ynt: Superbike yarışından hakem incileri
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2013, 11:53:31 »
(H: Hakem, BH: Başhakem)
H: Başhakemim, yanımdaki hakem fenalaştı. Sanırım tansiyonu düştü. Acil ambulans ihtiyacımız var.
BH: anlamadım bir daha tekrarla.
H: Yanımdaki hakem arkadaşım fenalaştı. Sanırım tansiyonu düştü. Piste acil ambulans istiyorum.
BH: Ne? Pistin içinde ambulans mı var?
H: Hayır. Hakem arkadaşın tansiyonu düştü ambulans lazım!..
BH: Ambulansın neyi düşmüş anlamıyorum ki??!!
H: Abi kadın ölecek ambulans göndeeeeeer!!!!!!!
BH: Tamam hemen gönderiyorum!

Trajikomik . Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2013, 11:57:18 »
Aslında çok daha komik şeyler vardı da aklıma gelmiyo ya Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Son gün beyin tamamen sulandığı için...

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
Superbike yarışından hakem incileri
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2013, 15:30:11 »
Abi bunlar nedir böyle yaaa Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap:D çok iyiydi ya fena şeyler oluyor bu telsiz işlerinde galiba hep Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2013, 17:26:18 »
TUNCAY, nasıl hakemlik ? Çok istedim ama gelemedim SBK'ya...

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2013, 17:39:06 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TUNCAY, nasıl hakemlik ? Çok istedim ama gelemedim SBK'ya...

Son gidişimdi abi, bundan sonra öpseler gitmem Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Her sabah 5:30'da kalk, son gün 4:30'da.. Aşırı derecede amatör bi organizasyon.. Kendilerini çok prof sanıyolar ama..

Tabii ki harika özellikleri de var, çoğu insan için inanılmaz fırsatlar var, özellikle motosiklet severler için. Ama böyle büyük organizasyonlarda yer aldıkça insan tosfed'i kaçırdığına üzülüyo. Seneye Tosfed'e kesin başlıycam. Formula 1 olmasa bile bi çok ralliciyi, bi çok usta pilotu görme, tanıma şansım olur illa ki. Sabah 6'da pistte her şey bitmişti, Kenanın takım arkadaşı Fabian önümde pistti koşarak turluyodu selamlaştık, Kenanla fotolar çektik, superbike organizatörüyle birebir muhattap olduk, yerli yarışçıların zaten tamamıyla tanıştık, takımların garajlarını gördük, en vip davetlilerin bile giremeyecekleri yerlere girdik, yarışı pistten 4 metre ötede izledik, her an her virajda neler oldu saniyesi saniyesine öğrendik, pisti çok iyi tanıdık en önemlisi.. Çok güzel tecrübeler bunlar ama keşke federasyon bu kadar amatör ve acemi insanlardan oluşmasa.. 1 kişinin keyfi için 5-6 saat beklediğimiz oldu, sabah 2 saat az uyuduğumuz, konakladığımız yere saatlerce geç gittiğimiz oldu. Yemek konusunu hiç açmıyim zaten midem döndü soğuk sandviçten.. Yanımda abur cubur getirmesem aç kalmıştım. İnsana insan muamelesi yapamıyorlar ne kadar öyle sansalar da.

Yarış çok güzel, federasyon rezalet kısacası.. Verdikleri para zaten şaka gibi. Orada her an ölebileceğimiz işler yapıyoruz. Benim amacım amerikaya doktoraya gidersem cv'mde bi artı olmasıydı. Uluslararası bi organizasyonda yer alarak da amacımı gerçekleştirdim. Bundan sonra çok çok motor sesi özlemedikçe gideceğimi hiç sanmıyorum.

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: mahoretti (18 Eylül 2013, 12:46:26)

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2013, 12:47:35 »
cefası gerçekten çok. sefası desen yok... ben bu sene hiç başvurmadım, buna başvurmak isterdim ama zaman uygun değildi, iyikide başvurmamışım...

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 21 Eylül 2013, 14:00:55 »
Bu da şimdi aklıma geldi:

Ben - Başhakem başhakem, müdahale 3. 62 numara 1. virajda runoff yaptı, yarışa devam ediyo.
BH - Anlaşılmadı bi daha söyle
Ben - Müdahale 3, 62 numaralı motor 1. virajda runoff'a çıktı, şu an yarışa devam ediyo
BH - Tekrar et motor no kaç
Ben - 62. Altmış iki. Tavşan yapılan 62

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2013, 23:23:01 »

Ben - Başhakem başhakem, müdahale 3. 62 numara 1. virajda runoff yaptı, yarışa devam ediyo.
Ben - Müdahale 3, 62 numaralı motor 1. virajda runoff'a çıktı, şu an yarışa devam ediyo

Hahahaha! Allahtan 69 numaralı motor runoff'a çıkmamış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2013, 02:23:54 »

Bu hakemler gitsin tiyatroya doğaçlama oynasınlar. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
ahah benim o Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ben de en çok ambulans olayına gülmüştüm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bi de telsiz kullanma konusunda çemkirmesine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
ahah benim o Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ben de en çok ambulans olayına gülmüştüm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bi de telsiz kullanma konusunda çemkirmesine Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Pardon abi dikkat etmemişim.Ama iyi cevap vermişsin. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: hakem superbike yarışından incileri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.