Yukarı git

19 Eylül 2018, 06:48:40
Reklamlar  

Gönderen Konu: Su Alan Stoplar Üzerine Bir Çalışma...  (Okunma sayısı 1518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    89 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Su Alan Stoplar Üzerine Bir Çalışma...
« : 11 Şubat 2013, 01:16:10 »
Tekrar merhaba arkadaşlar, Antalya'nın yağmuruna dayanamayan arka farlar üzerine bir çalışma Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Elimden geldiğince çok ve açıklayıcı fotoğraf almaya çalıştım fakat işin ortasında  tekrar yüzünü gösteren yağmur sebebiyle her adımı detaylı olarak çekemedim umarım genede yardımı olur.

1- Aşağıda görüldüğü üzere arka farlar oldukça sulanmışlar,

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2- Sızıntı kaynağı far-kaporta birleşim noktaları olabileceği gibi iç kısımda kalan bu plastik muhafazada olabilir.

3-Farlarımızın ,arka kapaklarını söküyoruz,

4- Söktükden  sonra,

5- Sular ampül kenarlarına kadar ulaşmış, yalnız belirtmekte fayda var, ben bagaj keçesini far bölgesinden kaldırarak çalıştığımdan dolayı ampüllerde ve soketlerde herhangi bir terslik varmı diye kontrol ettikten sonra  tekrar yerine taktım.Takıp çıkartması kolay ortadaki tırnağı karşılıklı içeri bastırın kendini koyveriyor hemen. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

6- Keçeyi daha sağlıklı hareket ettirebilmek için bagaj eşiğinide söküyoruz,

7- Açıl susam açıl Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

8- Somunları çıkarmak biraz yorucu oldu zira o somunlara uygun küçük anahtar elimde olmadığından  kargaburnu ve pense ile biraz cebelleştik Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

9- Nihayet farımızı aldık elimize, sol delikteki yansıma sudan kaynaklı yani içi göl Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

10- Buda terminatör misali boş kalan far yuvası,

11- Farları ve boş kalan yuvayı iyice temizledim, farları fön makinesi ile güzelce kuruttum, ve kaporta ile birleşen ve sızıntı yapabilecek tüm kısımları slikonladım yalnız yağmur korkusuna hızlı çalışınca slikonu contanın yanlış tarafına sıkmışım fotograf sizi yanıltmasın doğru taraf contanın diğer yüzü.

12- Bundan sonrasında farı dikkatlice yerleştiriyoruz ve somunları aynı şekilde geri sıkıp dış yüzeyin kenarlarınada ince bir şekilde silikon çekip fazlalıkları rötuşluyoruz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 01:21:16 Gönderen: sahhan »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 216 Mesajı Toplam
    294 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Emek vererek güzelce anlatmışsın. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olacağına eminim. Birkaç ekleme yapmak isterim.

* Kullandığın silikon şeffaf olmalı diye düşünüyorum...
* Sızıntı yapan farın kenarlarının tamamını silikonlamak yerine, sadece sızıntı yapan bölümün silikonlanmasını öneriyorum...
* Sızıntı yapan yeri, söktüğümüz farı tamamen su ile doldurarak nereden su kaçırdığına bakarak tepit edebiliriz.

Saygılar...

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 78 Mesajı Toplam
    114 Kere Beğenildi
Elinize sağlık güzel çalışma olmuş.

Tatmir07

• *
  • 89 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
Eline sağlık. Güzel işler bunlar. Hepimizin işine yarayacak bir paylaşım, teşekkür ederim.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    89 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Emek vererek güzelce anlatmışsın. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olacağına eminim. Birkaç ekleme yapmak isterim.

* Kullandığın silikon şeffaf olmalı diye düşünüyorum...
* Sızıntı yapan farın kenarlarının tamamını silikonlamak yerine, sadece sızıntı yapan bölümün silikonlanmasını öneriyorum...
* Sızıntı yapan yeri, söktüğümüz farı tamamen su ile doldurarak nereden su kaçırdığına bakarak tepit edebiliriz.

Saygılar...
Beğendiğiniz için teşekkürler, siyah slikonu uzun zamandır kullanıyorum yalıtım konusunda herhangi bir sıkıntı çıkarmadı tüm çerçeveyi silikonlamamın sebebi içteki conta görevi gören plastık malzemenin süngerimsi yapısını kaybedip sertleşmeye başlaması açmışken sağlam olsun istedim, dışarıdaki hava yüzünden su ile dolduracak vaktim pek olmadı farın sinyal kısmı içinde fanus şeklinde ayrıca bir ampul koruması bulunuyor onun yüzünden fönle 5 dk. lık iş 20 dk.ya yakın sürdü  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: arka stoplar alıyor 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.