Yukarı git

18 Kasım 2017, 04:02:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: SS Vites Sorunu...  (Okunma sayısı 1158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

EmreDkts

• Yeni Üye
  • *
SS Vites Sorunu...
« : 11 Mart 2016, 07:56:54 »
Merhabalar 2004 Model 20 günlük Ss sahibiyim.Araç gerçekten hem iç hem dış dizayn,motor,yürür olarak çok iyi lakin aldiktan 4 gün sonra şanziman sorunu biraz sogumama sebep oldu.Öncelikle Vites sadece 2-4 geçiyor. 1.3.5 yoklar veya N yanıp sönüyor stop ettigimde n sabitlenmesse araç çalışmıyor Giderken Boşa atıyor.Araci akşam bırakıyorum sabah geliyorum hiç bir şey yok Bostanci zeki ustaya götürdüm vites seçici degişti. Yaklaşik 15 gün sorunsuz bindim.Ve sorun yeniden tekrar etti kafama takilan araç aküsünden böyle bir sorun yaparmi çünkü ilk maş yaparken gösterge ışıklarinda titreme var veya araç çalışırken cami kaldirdigimda gösterge işiklari hafif kısılıyor. Şimdiden yardımlariniz için teşekürler.

« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 08:26:57 Gönderen: EmreDkts »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Ynt: SS Vites Sorunu...
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2016, 08:32:51 »
Aküyü yenile hacı..

Phone'den Tapatalk İle Gönderldi

yekucur

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2016, 10:09:53 »
Şuan, sadece boşa mı atıyor, yoksa 1 - 3 - 5 vitesleri hala görmüyor mu?

Boşa atma problemi aküden, pompadan veya basınç tüpünden yapabilir. Ama 1 - 3 - 5'i görmemesi farklı bir durum gibi geldi.

yekucur

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2016, 10:13:02 »
Ne olur ne olmaz siz aküyü muhakkak kontrol ettirin. Tarihi eski olabilir?

Akü markasıda önemli. Muhakkak kaliteli akü kullanın.

Özellikle selespeedlerde akü çok önemli.

EmreDkts

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2016, 15:14:25 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ne olur ne olmaz siz aküyü muhakkak kontrol ettirin. Tarihi eski olabilir?

Akü markasıda önemli. Muhakkak kaliteli akü kullanın.

Özellikle selespeedlerde akü çok önemli.
Dün misal vitesler şıkır şıkır sabah kalktim işe gidicem 1.3.5 viteslere geçmiyor. 2 den direk 4 geçiyor.Aküde bayagi eski duruyor işin gerçegi

Mustapha33

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2016, 18:59:26 »
Akü çok önemli.Bizim araçlarda akü 2 yılda bir değişmesi çok iyi oluyor.Vites seçici ye ne kadar ödediniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mustapha33

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2016, 19:02:41 »
Arabalarımızın ruhu var arkadaşım.Ben aracı ilk aldığımda vites geçişlerinde sorun yoktu ama herhangi bir viteste boşa atıyor veya stop ediyordu.Akü değişti herşey düzeldi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2016, 21:16:40 »
Aküyü değiştirin eskiyse. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap SS için hiç gereği yok aküde şansı zorlamanın, bugün değiştirmeseniz üç ay sonra değiştireceksiniz belki.

Sorununuz EV1 gibi görünüyor. Bende de aynısı vardı. Benimki niyeyse sadece hava nemliyken yapıyordu. EV0, EV1 ve EV2'nin sızdırmazlık için kullandıkları oring'leri değiştirdim düzeldi. Yukarıda yekucur dostumuzla da bu oring işini denedik, onunkini tam çözmemiş mi bilmiyorum, fırsat bulduğumda bir arayacağım.

Öncelikle, sorunun tekrarladığı bir gün, motor çalışmazken viteslerde gezinmenizi rica edeceğim. 1. vitese attığınızda "tak, tak, tak" diye birkaç kere deneyip (3 kere mesela) ikiye mi geçiyor? Aynı şekilde, 2'den 3'e atmayı deneyin, yine tak, tak, tak edip 4'e mi geçiyor? Eğer tek viteslere atarken tak-tak-tak yapmıyorsa elektriksel bir sorununuz olabilir. EV1'e giden soketi bulup elektrik geliyor mu test etmeniz gerek.

Elektriksel bir şey yoksa, yerinizde olsam EV0, EV1 ve EV2'nin oring'lerini değiştirerek başlardım. Bende işe yaradı, zaten oring'lerin ömrü 10 yıl kadar, her halükarda değişmiş olması gerekiyor. İşe yararsa ucuza kurtarmış olursunuz.

Oring'lerle çözülmezse Elektrovalfin kendisinde sorun olabilir. Bir yerlerden düzgün çalıştığını bildiğiniz EV1 elektrovalfinden bulabiliyorsanız ödünç alıp deneyin. Nadir de olsa bu elektrovalf ruhunu teslim edebiliyor. Sıfırı Türkiye'de epeyce pahalı. Yurtdışından araba parçalayanlardan tedarik edilebilir.

Denemelik elektrovalf bulamıyorsanız EV1 ile EV2'nin yerini değiştirip deneyebilirsiniz. Bu yöntemin garantisi yok ama eğer sorun 2-4-R'ye geçememe haline geliyorsa sorun EV1'inizdedir diyebiliriz.

Bu konularda "komşu forum"da bir yazı dizisi başlatmıştım, fırsat buldukça ilerletmeye çalışıyorum. Adaba uygun olmaz diye burada paylaşmak istemedim; yönetici arkadaşlar uygun görürse link verebiliriz.

Boşa atma konusu da şöyle bu arada: Selespeed'de boşa atma diye bir sorun yoktur. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Selespeed pek çok hata yakalama algoritmasını sürekli çalıştırır ve bu kontrollerde aracı tehlikeye atacak bir şey yakalarsa belirli davranışlarda bulunur. Sizin durumunuzda muhtemelen tek vitesleri deneyip, tutturamazsa en yakın çift vitese geçiyordur. Ama eğer o anda geçebileceği bir çift vites yoksa (yani mevcut hızınız hiçbir vitese uymuyorsa) sizi tehlikeli durumda bırakmamak için kendini boşa atar ki aracı kenara çekip sonradan çekiciyle alabilesiniz.

EmreDkts

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2016, 23:03:40 »
Hava soguk ve Nemliyken oluyor tak tak ediyor 2 geçiyor yine tak tak ediyor 4. Su anda işlerimden dolayı servise götüremedim su anda her sey normal.Geçişler Harika Hava soguk yagmurlu iken sabah çaliştırıyom kafasi güzelleşiyor.

EmreDkts

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Mart 2016, 08:37:21 »

N Sabitlenmediginden araç çalışmıyor.Direk 2 atlıyor.

EmreDkts

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Mart 2016, 08:38:25 »

Bunuda bu sabah yagmurlu havada çektim.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2016, 09:54:21 »
Bir an önce alfa ustasına götürüp pc ye bağlanıp arızalar okunmalı..

1-Akü
2-Basınç tüpü
3-SS Yağ pompası
4-20 pin soketi
Baktırmalısın...

Bence basınç tüpü arızalı olabilir..
« Son Düzenleme: 14 Mart 2016, 09:56:15 Gönderen: Ferhat_27 »

Seo4Smf Tagleri: vites 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.