Yukarı git

22 Kasım 2017, 16:03:30
Reklamlar  

Gönderen Konu: Sonradan Farlara Takılan Mercekler Muayeneden geçiyor  (Okunma sayısı 4800 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Bugün GT'yi muayene'ye götürdüm.

Araçta:
-Sonradan Farlara "İlker Kemal" tarafından takılan mercekler
-Mühürsüz İtalyan Plaka
-Cam filmleri
-Çift uçlu egsoz çıkışı mevcut.

Bunların hepsi hafif kusur olarak değerlendirildi ve araç muayeneden geçti.
Mercekli far yaptırmak için muayeneden geçip geçemeyeceğini merak eden arkadaşlar vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu bilgi onlara yardımcı olur umarım..

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
araçta xenon var mıydı?

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Araçta Philips Photon 4300K Xenon ve İlker Kemal'in yaptığı mercekli farlar mevcut.
Sadece ayar ile ilgili bir kaç hafif kusur tespit edildi, ancak muyaneden geçmesine engel bir durum yok..

AlperMusa

• *
  • 26 Mesajı Toplam
    33 Kere Beğenildi
Normal şartlarda far yükseklik ayarı otomatik olmayan araçlarda far yıkama ve mercek olsa dahi muayeneden ağır kusurlu olarak kalır.
Sizinkinde ya bence fark etmediler xenon beyinlerini gizli yaptırdıysanız zaten fark edemezler xenon mu yoksa normal ampul mu olduğunu o sayede sizde geçmişsinizdir.
Yoksa geçemezdiniz açık ve net...

Mühürsüz İtalyan Plaka
Cam filmleri
Çift uçlu egsoz çıkışı mevcut

Bunlar zaten hafif kusur olarak geçer hatta ön tarafta plaka takmasanız dahi hafif kusurdur yeter ki arkada plaka olsun.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Erhan son susturucu yok mu sende? Açık filtre falan? Bunlar da hafif kusura giriyor bildiğim kadarıyla.

edit
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2012, 19:16:39 Gönderen: Tuncay N »

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Normal şartlarda far yükseklik ayarı otomatik olmayan araçlarda far yıkama ve mercek olsa dahi muayeneden ağır kusurlu olarak kalır.
Sizinkinde ya bence fark etmediler xenon beyinlerini gizli yaptırdıysanız zaten fark edemezler xenon mu yoksa normal ampul mu olduğunu o sayede sizde geçmişsinizdir.
Yoksa geçemezdiniz açık ve net...

O zaman verilmiş sadakam varmış, Xenon ballastları gizli belkide dediğiniz gibi farkedemediler Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Erhan son susturucu yok mu sende? Açık filtre falan? Bunlar da hafif kusura giriyor bildiğim kadarıyla. Merceksiz xenon konusunda da tüvturk'ün dokümanlarında hafif kusur olarak okumuştum ben de en son update'li halinde.

Araç tamamen standart Tuncay.. Kafam şişiyor benim öyle şeylerle Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bora26

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Bende çift egsoz yaptırmayı düşünüyordum. 2. egsoza susturucu da takılacaktı. Ama aracımın 12. ayda muayenesi varve egsozcum bu şekilde muayeneden geçmez, 2. egsozu 12. aydan sonra takalım dedi. Taktırsam hafif kusurlu mu sayılır, yoksa "söktürde gel" mi derler?

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

bora26

• *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Arkadaslar bu konu da bilgisi olan var mi??

Alfa 147 1.6 Dist.MK2

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Bende çift egsoz yaptırmayı düşünüyordum. 2. egsoza susturucu da takılacaktı. Ama aracımın 12. ayda muayenesi varve egsozcum bu şekilde muayeneden geçmez, 2. egsozu 12. aydan sonra takalım dedi. Taktırsam hafif kusurlu mu sayılır, yoksa "söktürde gel" mi derler?

Ben bugün yaptırdım egsozcu hiçbişey olmaz devam et dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ayırca bende son susturucu iptali var..

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

awanger33

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi

Ben bugün yaptırdım egsozcu hiçbişey olmaz devam et dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ayırca bende son susturucu iptali var..

son susturucu iptalinin + sı nedir ?

krala adalet sorulmaz....

universeee

• *
  • 80 Mesajı Toplam
    100 Kere Beğenildi
    • Evren Akdağ | En güzel ve özel fotoğraflar için doğru yerdesiniz...

Aynı soruları kendi gittiğim servise sordum, kesinlikle geçmez, sırf o yüzden muayene öncesi egzoz söktürüp sonra tekrar taktıranları biliyorum demişti bana. Ben de bunu duyunca direkt olarak vazgeçtim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Son susturucu olduktan sonra sıkıntı olmaz. Ama tek boru son susturucudan geçip diğeri susturucuya uğramadan gidiyorsa veya kendi susturucusu yoksa TÜV mevzuatına göre ağır kusur olarak kalması gerekiyor diye biliyorum. TÜV'ün kusurlar listesine bakıp daha net cevap alabilirsiniz.

Son susturucu iptali sesi artırır, çok az da olsa performansa katkısı olabilir turbo beslemeli bi araçta (ör: Giulietta, Mito, 159 JTD, GTV V6 TB, 155 Q4, 147 Q2). Atmosferiklerde (geri kalan alfa modellerinde) ise faydası da olabilir zararı da, bu aracın ne kadar geri basınca ihtiyaç duyduğuna göre değişir.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Uzer

• Yeni Üye
  • *
Bu İlker Kemal yeri nerde acaba bana yardımcı olabilrimsiz

sbk0655

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
05323871018 cep numarası İlker Kemal Bikec.

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.