Yukarı git

18 Kasım 2017, 15:17:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: Silecek Zamanlayıcısı Sorunu  (Okunma sayısı 3938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
Ynt: Silecek Zamanlayıcısı Sorunu
« Yanıtla #15 : 28 Aralık 2015, 17:20:47 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu sorunla dalga geçmişim ama bende de bu sene başladı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bazen oluyor bazen olmuyor, arkadaşların yazdığı gibi, açık bırakıyorum, bi süre sonra silecek kolundan arka sileceği kapatınca bu sefer de şak diye kapattığım yerde duruyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yabancı forumlara da baktım. Çözümü yok gibi bu işin.

Çok "enteresan" değil mi abi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap:D

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

Timuçin Çolakel

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    44 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 29 Aralık 2015, 09:59:00 »
Çözümü var, çok da basit. Bagajdan geçen kablolarda temassızlık. Bazen olup bazen olmamasını da açıklıyor. Herhangi bir elektrikçiye kabloların nerden geçtiğini gösterin 10 dk dan fazla sürmez Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 29 Aralık 2015, 10:03:21 »
Çok "enteresan" değil mi abi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap:D

Öyle valla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

@Timuçin Çolakel,

Hocam C.tesi günü Sportivo'ya gittim, Yılmaz Usta da o bagajın oradan geçen kablolara baktı ama kablolarda herhangi bi hasar vs. yok... Yine de bi elektrikçiye de baktıracağım olmadı...

Yabancı forumlarda o bagajdan geçen yerin hesapta korumalı falan olmasına rağmen zamanla açıp-kapamadan dolayı kabloların hasar görebildiğini, kırıldığını falan yazmışlar. Hatta bu yüzden arka stobun yanmaması, geri vites lambalarının yanmaması gibi sorunlar da çıkabiliyormuş.

Ancak bende herşey sağlam görünüyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Neyse artık, elektrikçiye de bi göstereceğim ne yapalım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2016, 16:02:42 »
Biraz komik ama aslında "akıllıca" bir yöntem ile Bostancı Sanayi'de elektrikçi Murat Usta sorunu çözdü.

Sercan ve Yılmaz Usta ile görüştüğümüzde servise git belki güncelleme falan vardır diyordu ama hem h.sonu olması hem de artık servislere uğramak istemediğimden, gitmedim. Önce Murat Usta'ya da bi bakayım dedim, belki yapılabilecek birşeydir, halledebiliriz.

Murat Usta motoru söktü etti baktı, sorun yok. Maalesef beyinden dedi. Sonra devreyi kontrol etmek için üzerine ampul takılı kontrol zımbırtısını kablolara değdirince, devre tamamlandı ve arka silecek motoru düzgün çalışmaya başladı.

Aaa dedi, tamam biraz garip bi çözüm olacak ama ben bunu teorik olarak çözeceğim dedi, gitti kabloların ucuna bi park ampulü bağladı. Silecek motorunun da yanına plastik kelepçe ile kelepçeledi. Ampul arka silecek çalıştığında anlık olarak yanıp sönüyor, anca akşamları çok az bi ışık bakalitin arasından sızıyor ama belli belirsiz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pratik, ilginç bi çözümle arka silecek çözüme kavuştu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada, arka tarafta bagaj kapağının oradan geçen yerlere de baktı, kablolarda kesinlikle sorun yok.

Ormanci 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: ugur_1903e (09 Şubat 2016, 17:32:59)

ugur_1903e

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2016, 17:35:18 »
Enteresan bir çözüm olmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sonuç başarılı ise denecek tek şey helal olsun.
Benim arka silecek tek seferlik açıp kaparsam sıkıntısız ancak önler çalışıyorken açık bırakırsam ben kapatmak istediğim zaman değil, kafasına estiği zaman duruyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

hknbsrn

• Üye
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2016, 08:47:59 »
Enteresan bir çözüm olmuş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sonuç başarılı ise denecek tek şey helal olsun.
Benim arka silecek tek seferlik açıp kaparsam sıkıntısız ancak önler çalışıyorken açık bırakırsam ben kapatmak istediğim zaman değil, kafasına estiği zaman duruyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

aynı durum bende de var. ya bu iş ışıkla vs ile degil dırek cozumu olması lazım.nasıl olurda ben kapattıgım halde kapanmaz.sonucta devreyı kesıyom. Şunu anlarım kapatıyom ortada duruyor. geçenlerde yagmur yagıyordu açtım kapattım yalan soylemıyım eve 30 dk da gıttım gıdene kadar kapanmadı. yagmur bır yerde yagdı onlerı actım kapattım 3 dk sonra.arka sılecek 30 dk çalıştı.50 kere aç kapat yaptım.banamısın demedı. arabayı kapatana kadar çalıştı. çok sinir bozucu bir durum. böyle saçmalık görmedim.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ormanci

• *
  • 72 Mesajı Toplam
    83 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2016, 17:05:55 »
Benim merak ettiğim, "silecek güncellemesi" diye birşey vardı, o konuyu da bulamıyorum, o güncelleme bu sorunu gideriyor muydu? Gerçi galiba gidermiyor çünkü sorun beyinde ve yabancı forumlarda da bahsediliyor.

Murat Usta da aynı şeyi söyledi, bagaj kapağının oradaki kablolara baktık ettik, yok, herşey sağlam görünüyor. En azından benimki oralara bağlı bir sorun değildi.

Beyinden olduğunun diğer bir kanıtı da, daha önce Yılmaz Usta'ya bunun için gittiğimde, içerideki sigorta panelinin oradan bir işlem yaptı, fiş mi çekip taktı, başka bi işlem mi yaptı bilmiyorum ama, resetleme gibi bişey yaptım demişti. Maksimum 2-3 gün düzgün çalıştı, sonra eskiye döndü. Yılmaz Usta normalde bu kadar çabuk sapıtmadığını, 1 yıl kadar gittiğini söylemişti. Ben de bunun üzerine yaptırma kararı verdim zaten.

Yabancı bi forumda ise elemanın biri silecek motoru + beyni değiştirmişler. Öncesinde elektrikçi bilmemneci, herşeyi denemişler, kablolara bakmışlar etmişler, yok... Kıytırık silecek için herif bir sürü Pound para vermiş, sanıyorum 2-3 bin TL'lere geliyordu.

Çok süper Premium aracımızı hıyarağası FCA ucuza mal edecem diye gidip aynen Fiat'tan alınca böyle oluyor işte, ne yapalım.

Bir tanıdık "bi arabanın makyajlı kasasını görmeden almayacaksın" diyordu. Kesinlikle katılıyorum. İlk çıkan "yeni" kasaya hiçbir zaman bulaşmamak lazım. Çünkü makyaj yalnızca makyaj olmuyor. Buna artık kesinlikle inanıyorum.

pylon

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 19 Şubat 2016, 15:15:43 »
Birmota sordum, daha once birkac kez ayni sorunla karşılaştıklarını ve body computer değişimi ile sorunlarin giderildigini soylediler. 1200 tl de fiyat soylediler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akkancan

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 01 Mart 2017, 20:33:33 »
Bende de maalesef aynı sorun var, internetten yeni silecek motoru alıp taktırayım diye düşünüyordum bu konuyu buldum.

Silecek motorunu değiştirten oldu mu hiç acaba?

Herkeste sorun devam ediyor mu, bir süre sonra hiç çalışmaz hale gelen oldu mu?

shaq1907

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #24 : 02 Mart 2017, 12:38:05 »
Bu sorun bende yok ama forumda yazılım güncelleme ile bu hatanın giderildiğini okumuştum. Resmi servise gidip, yazılım güncellemesi yapılmış mı diye kontrol ettiniz mi?

Seo4Smf Tagleri: silecek zamanlayıcısı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.