Yukarı git

19 Kasım 2017, 17:24:02
Reklamlar  

Gönderen Konu: Selespeed arıza  (Okunma sayısı 574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Gokcer

• Yeni Üye
  • *
Selespeed arıza
« : 05 Ağustos 2016, 14:23:21 »
Herkese merhaba,
2006 GT selespeed sahibiyim, aracımı manuel modda kullanıyorum. Bir süre önce akşam vakti aracım trafikte giderken kendi kendine city moduna geçti ve tekrar manuel veya sport moduna geçmeme müsade etmedi, aynı zamanda boş ve geri vitesede geçmiyordu,arıza uyarısıda vermedi. Ertesi gün her şey normaldi. Daha sonra direksiyondaki vites büyütme tuşunun zaman zaman kumanda etmediğini farkettim kanatçıktan vites büyütmek istesemde vites büyütmüyor bir veya iki kere  tekrar denediğimde büyütüyordu bir süre sonra yukarıda anlattığım arızayı tekrarladı (city moduna geçiyor vs.). Serviste bilgisayara bağlandığında direksiyon selespeed kumandaları arızalı dendi ve kumanadalar değişti. Fakat aynı arızaları yapmaya devam ediyor. City modunda veya konsoldaki vites kolundan manuel kullanımda hiç bir sorun yaşamıyorum. Sadece direksiyondaki + kelebekçiğini kullanırken zaman zaman oluyor. Ve yoğun kullanımda kendi kendine city moduna geçip başka bir şey yapılmasına müsade etmiyor, arabayı stop edip 15-20 dakika bekledikten sonra her şey normale dönüyor. Serviste ne olabileceğini bulamıyorlar.  Bu sorunu yaşamış veya ne olduğu hakkında fikri veya bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Seo4Smf Tagleri: arıza 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.