Yukarı git

17 Kasım 2018, 23:02:47
Reklamlar  

Gönderen Konu: Satılık 2001 Model 165.000 km'de 156 1.6 16V Twin Spark  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 315 Mesajı Toplam
    407 Kere Beğenildi
Herkes aracına istediği fiyatı yazar, bu konuda özgürdür, isterse 50 yazar. İki aracı karşılaştırırken de objektif olmak lazım.

Yalnız şu teori de yanlış: "Ben aracı piyasası olan 10 bine aldım 10 bin liralık bakım yaptım, 10 bine satmam" Böyle bir şey olmaz. Yapılan bakım aracın fiyatını piyasa fiyatının üzerine çıkartmaz. Sizin aldığınız aracın piyasası 10 binse istediğiniz kadar bakım yapın, piyasası 10 bindir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Siz zaten o bakımı yapmak zorundasınız. Yapmadıysanız daha düşüğe satarsınız o ayrı.. Diğer araçlardan farklı olacak aksesuar için bu fiyatı aksesuarın ikici el bedeli kadar artırmak genel geçer bir davranıştır. Misal Mazda RX8'in piyasası 40 bindir, sizinkinde 1500tl değerinde spor egzoz vardır, bununla birlikte satarsanız 41.000 dersiniz, istemeyen egzozsuz alır 40 bine veririm dersiniz. Sizin yaptığınız bakım zaten alıcı tarafından "yapılmış olması gereken bir şey" olarak görülür. Sonuçta alıcı için yaptırmıyorsunuz bakımı, kendiniz için yaptırıyorsunuz. Ama aksesuar veya modifiye ayrı bir şey. Bunlar satarken çıkartabileceğiniz şeyler zaten Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bizim burada söyleyebileceğimiz tek şey ilanda yanıltıcı bir şey olması durumunda satan ve alan kişiyi "Allah rızası için" uyarmamız. Benim inancıma göre bu bana verilmiş bir görev zaten. Yapmazsam yanlış. O yüzden satıcının yanıltıcı bir şey demesi ihtimaline karşı bir şey diyebilirim ancak. Geri kalanı ben doğru bulmasam da, az da bulsam çok da bulsam satıcıyı ilgilendirir.

Bu konular hassas olduğu için daha dikkatli, daha kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak davranmalıyız. Hepimizin ileride yaşayacağı şeyler araba almak satmak gibi konular.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

mmc41

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
Petro açık konuşmak gerekirse uslubundan inceden rahatsız oldum,Tuncay arkadaşımın dediği gibi üzerine keyfe keder eklenen metaryeller satış esnasında aracın piyasa değerini çok arttırıcı unsurlar değildir,diğer arkadaşımız da sadece fiyatı yüksek geldi demiş,bizler burada hiç bir arkadaşımızın zarara uğramasını istemeyiz.keza bunun için böyle bir format var ve bir aradayız.
Demişsiniz ki bu aracı arayıp pazarlık yapan oldumu diye evet bu araba ben 2002 SS imi almadan önce ankara anteresin hemen arkasında han  otomotivdeydi yanlış olmasın 16 yada 16500 gibi bi rakama inmişlerdi ama ben SS aldım,daha sonrasında sizin ilanınızı arayarak 17 yada 17500 gibi bir rakkam teklif ettim fakat siz yine harcadıklarınızı sayarak pazarlık yapmadınız.Bence tutarsız konuşmuşsunuz.

Seo4Smf Tagleri: model satılık twin spark 2001 kmde 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.