Yukarı git

19 Kasım 2017, 15:04:22
Reklamlar  

Gönderen Konu: Sağ Lastikten gelen ses  (Okunma sayısı 3502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Sağ Lastikten gelen ses
« : 18 Şubat 2013, 08:32:56 »
Herkese öncelikle iyi bir hafta geçirmenizi diliyorum . 2-3 gündür direksiyonu sola çevirdiğimde sadece öne doğru giderken ve sadece yavaş manevra yaparken sağ ön lastikten tık tık tık diye ses geldiğini fark ettim ustama götürdüm ben duymadım dedi çünkü belirli bir hızda giderken yapmıyor sadece manevra yaparken geliyor ses benim aklıma aks lar geldi ama sizce başka bir sebebi olabilir mi yada akslar ile ilgili bir sorunun belirtileri nelerdir ? Teşekkürler

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
Ynt: Sağ Lastikten gelen ses
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2013, 14:52:36 »
manevra sırasında müziği biraz aç duymazsın.... ))))))))))))

ŞAKA ŞAKA....

Direksiyonu TAM sola mı çeviriyorsun. yani sonuna kadar mı? Sağ'a çevirince olmuyor mu ?

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2013, 15:27:11 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Herkese öncelikle iyi bir hafta geçirmenizi diliyorum . 2-3 gündür direksiyonu sola çevirdiğimde sadece öne doğru giderken ve sadece yavaş manevra yaparken sağ ön lastikten tık tık tık diye ses geldiğini fark ettim ustama götürdüm ben duymadım dedi çünkü belirli bir hızda giderken yapmıyor sadece manevra yaparken geliyor ses benim aklıma aks lar geldi ama sizce başka bir sebebi olabilir mi yada akslar ile ilgili bir sorunun belirtileri nelerdir ? Teşekkürler

Aynı konu başka bir başlık altında daha vardı geçenlerde... Aynı cevabı vereyim... Aks değil ama aks başını değiştireceksin, sorun o parçada.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

freeemre

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2013, 17:57:02 »

Aynı konu başka bir başlık altında daha vardı geçenlerde... Aynı cevabı vereyim... Aks değil ama aks başını değiştireceksin, sorun o parçada.

aynen katılıyorum, aynısı ben aldığımda araçta mevcuttu, ama önceki sahibi öyle kullanmaya devam ettiği için sadece aks başı ile kurtaramadık.

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2013, 05:43:19 »
evet ben sadece müzik kapalı iken ve çok iyi dinleyince duyuyorum sanırım yeni başladı o zaman yarın metin ustanın ellerinden öper araç Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap teşekkürler herkese

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2013, 13:06:12 »
Aks kafası değişti fakat bugün tekrardan arabama bindiğimde sesin gitmediğini fark ettim ses aynı şekilde duruyordu . Sizce başka bir sorun olabilir mi ?

blackpearl

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2013, 19:59:28 »
Aks kafası değişti fakat bugün tekrardan arabama bindiğimde sesin gitmediğini fark ettim ses aynı şekilde duruyordu . Sizce başka bir sorun olabilir mi ?

araçta belli bir hızın üzerine çıkıldığında bir uğuldama vs var mı?

aks bilyalarına baktırın derim..benim aracımda virajlarda tak tak tak diye ses yapıyordu ve belli bir hızın üzerine çıktığımda (50 km/s) uğuldama yapıyordu..

Centoquarantasette / 1.6 TS 120Hp / 2005 / Jarama

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2013, 07:08:49 »

Bozuk olduğunu tespit etmeden değiştirdi mi ustan bu parçayı? Enteresan... Diğer aks başından gelmediğine emin misin? Viraj demiri olsa bahsettiğin gib ses, gelmez. Aks bu şekilde ses çıkartmak için bir şekilde yıpranması gerekli ama aracın en sağlam parçalarından biri. Diğer aks başı olma olasılı var ses yönü aldatıcı olabilir...

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kusumen

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2013, 17:35:17 »
Benim aynı şekilde soldan ses geliyordu (direksiyonu çevirince) ve kasislerden geçerken tıkırtı yapıyordu...direksiyon kutusu komple tamire girdi şu anda birşey kalmadı...

Alfa love never end =)

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2013, 21:06:36 »
Herkese merhaba daha yeni görebiliyorum mesajlarınızı kusura bakmayın şuan Dubai de bir iş için bulunduğumdan internet erişimim yok gibi bir şey aracım da sizin söylediğiniz hiçbir belirti yok sadece sonuna kadar çevirdiğimde ses var şuan arabam yapılmış ben daha yarın İzmir de olacağım o zaman bakacağım ses halen var mı diye Metin ustaya sordum aks biraz sıkı ondan yapıyor keser dedi anlamadım 

Blakist

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2013, 01:11:02 »
merhaba arkadaşlar,

Bu sağ tabla-salıncaktaki- burçlardan meydana geliyor olabilir ve bununla birlikte istikamet lastiği de olabilir zannımca.
önce bir aracın sağ ve sol boşluklarına baktır (rot & balansçıdan) oradan da birşeyler söylenebilir.

Selamlar,

ŞB.

AlfaRomeO 156 2.0 TSPARK 2004

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2013, 08:54:48 »
Bunuda baktıracağım çok teşekkürler

GooSe

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2013, 10:46:28 »
Bener problem bendede var, bende aks başından şüpheleniyorum, ama şimdi yeni bakılacak yerler çıktı.

Aks başı değişimi ne kadara mal oldu ?

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2013, 06:07:33 »
Aks başı değişimi yanlış olmasın 110 tl aks başı 60 tl de işçilik aldılar

ahmet06

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2013, 14:30:27 »
bende garajdan çıkarken tam sol yaptıgımta küt diye bir ses geliyor anlamadım aracı kriko ile kaldırıp baktım herhangi bişey yok ama tam sol da problem var direksiyon kutusu olabilirmi?

Seo4Smf Tagleri: gelen lastikten 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.