Yukarı git

28 Kasım 2014, 22:17:06
Reklamlar  

Gönderen Konu: .:: Polen Filtresi Nerede? --> Tüm Marka/Modeller İçin Cevap ::.  (Okunma sayısı 1133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TRSemih

• *
  • 58 Mesajı Toplam
    74 Kere Beğenildi
Gerek Alfa Romeo kullanıcıları gerekse diğer marka kullanıcıları için bu konunun epey faydalı olacağını düşünüyorum.

Aşağıdaki linke tıklayarak aracınızın polen filtresinin nerede olduğunu ve filtreye nasıl ulaşabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Cengiz Caliskan

• *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
156 için sanırım mk2'nin polen filtresini torpidonun altı gibi göstermiş ya da ben öyle anladım. MK1'lerde kaputu kaldırdığınızda sileceklerin bulunduğu plastik aksamın yolcu tarafında olanı kaldırdığınızda orada polen filtresi. Sağ amortisör kafasının cam tarafında..

Alfa 156 2.0 16V TS 2002

TRSemih

• *
  • 58 Mesajı Toplam
    74 Kere Beğenildi
aracımı yeni aldığım için henüz polen filtresini değiştirme şansım olmadı. tecrübe sahibi arkadaşlar check edecektir.

hasanyonuk

• *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Ben 147 min polen filtresini kendim değiştirdim fakat çok zahmetli 156 larda da aynı yerde önce torpido gözünün altından elyaftan yapılma bir kapak ve o kapağı tutan 3 vida var onu sökün havalandırma fanını göreceksiniz sonrasında tam küllün arkasına gelecek yerde 'L' şeklinde orada resim de de görünüyor bir parça var onu tutan da iki tane vide var onları sökmek ölüm zaten neyse söktüğünüz de biraz güç harcayarak o parçayı yerinden çıkarıyorsunuz ve polen filtrelerini çekerek çıkartıyorsunuz .Umarım açıklayıcı olmuştur

rj2k

• Üye
  • *
156 mk2 de polen filtresi deligi torpido nun altindaki plastikleri sokunce ortaya cikiyor.

Marea ile ayni filtre olmasi lazim, ev yordamiyla halledilebilir lakin takmasi biraz ugrastiriyor. ince bilek ince parmakli birileri denerse daha iyi olur

vlkylmz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
arkadaşlar,polen filtresinde orjinali ile yan sanayisi arasında ne gibi fark var acaba.Orj ürüne 85 tl diyorlar,yan sanayi 25 tl den başlıyor.

kalite asla tesadüf değildir

mahoretti

• *
  • 33 Mesajı Toplam
    35 Kere Beğenildi
yan sanayi dediğiniz bosch mu ? bosch ise taktırın. Mümkünse karbonlusunu...  Soluduğunuz hava ile ilgili bir şey bu. Sağlık yani.

TRSemih

• *
  • 58 Mesajı Toplam
    74 Kere Beğenildi
Mk2 156 Polen Filtresi Değiştirme

Polen filtresini kendi değiştirmek isteyen arkadaşlara kılavuz olması için filtre değişim işlemini videoya aldım..

Çıkan filtre Fiat Marea filtresidir. Takılan filtre ise Mk2 156 için üretilmiş ikili karbon filtredir.

Parça kodu: 46799653

vlkylmz

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
yan sanayi dediğiniz bosch mu ? bosch ise taktırın. Mümkünse karbonlusunu...  Soluduğunuz hava ile ilgili bir şey bu. Sağlık yani.

yan sanayi dediğim fuji

kalite asla tesadüf değildir

Seo4Smf Tagleri: cevap icin filtresi nerede gt polen markamodeller 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.8 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.