Yukarı git

20 Kasım 2017, 12:37:47
Reklamlar  

Gönderen Konu: Performans disk mi yoksa duz disk mi kararsizim  (Okunma sayısı 4897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alfaromeo75

• Üye
  • *
Performans disk mi yoksa duz disk mi kararsizim
« : 17 Mayıs 2016, 21:13:40 »
Merhaba arkadaslar 2006 156 icin disk alacagim ama karasizim delikli brembomu yoksa trw duz diskmi alayim bu arada disk durumu iyi ama yeni balata degistim surekli otme var deli oluyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

octinum

• Üye
  • *
  • 12 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Disk durumu iyiyse hiç gerek yok bence, kaynakları başka yerlere aktarmak daha verimli olur diye düşünüyorum. Nasıl bir ötme var? Balatadan kaynaklanıyor olmasın?

Yok illa ki değişecek diyorsanız, orijinalinde yoksa pist dışında 1.6 için soğutmalı disk çok gerekli değil diye dedüşünüyorum. Ha fiyat farkı yoksa alınabilir ama aradaki fark duygusal tatminden öteye gitmeyebilir. Normal frenlemeyi değiştirmeyecek çünkü. Hızlanıp yavaşlayarak arka arkaya girilen bol miktarda sert virajdan sonra belki hissedilir. Dört pistonlu kaliper filan olmadan pek faydası dokunmaz bence.

subzero2424

• *
  • 25 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
Ötme nedeninin disk olduğuna emin misin.ben disk ve balataları sıfırladm yinede o sesi kesememiştim eski aracımda 147 idi.internetten çok araştırdım yanlışım varsa düzeltin bu arada.eski balatalarda kullanılan bi kimyasal sayesinde ötme sesi kesiliyormuş ve o kimyasal çok çevreye zarar verdiği için yasaklanmış olarak okumuştum oyüzden o ses çoğu sıfır araçta bile var.tabi bu internetten edindiğim bilgilerdir doğruluk payını bilmiyorum.ama ben o Nalet sesi bi türlü kesemediydim

Cemkuzey

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ötme nedeninin disk olduğuna emin misin.ben disk ve balataları sıfırladm yinede o sesi kesememiştim eski aracımda 147 idi.internetten çok araştırdım yanlışım varsa düzeltin bu arada.eski balatalarda kullanılan bi kimyasal sayesinde ötme sesi kesiliyormuş ve o kimyasal çok çevreye zarar verdiği için yasaklanmış olarak okumuştum oyüzden o ses çoğu sıfır araçta bile var.tabi bu internetten edindiğim bilgilerdir doğruluk payını bilmiyorum.ama ben o Nalet sesi bi türlü kesemediydim

Evet eski balatalar asbest tabir edilen maddeyi içeriyordu bildiğim kadarıyla bu madde balataların ömrünüde uzatıyordu fakat ciddi anlamda kansörejen bir madde olduğundan artık yasaklanmış durumda , doğal olarak yeni nesil balatalarda ses ve çabuk eskime gibi durumlar söz konusu

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

EqunoX

• Yeni Üye
  • *
Disk te trw isini görür bence .. Ama ben senin yerinde olsam diski tornada sıfırlarim tabi kurtarma payi varsa

Sent from my iPhone using Tapatalk

Seo4Smf Tagleri:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.