Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:48:37
Reklamlar  

Gönderen Konu: Orjinal Windows 7 de Korsan Oyun Kurma Sorunu  (Okunma sayısı 2431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Orjinal Windows 7 de Korsan Oyun Kurma Sorunu
« : 09 Eylül 2013, 10:40:17 »
Selamlar
Kopye XPSP2 sistemi olan masaüstü Bilgisayarımda  oynadığım ve kurduğum çoğu oyunu Orjinal Windows 7li laptopumda kuramıyorum. Burada dikkat edilecek konu kuramıyorum yani oynayamıyorum demiyorum:)
Orjinal sistemlerde bu sorun normal midir? Yani orjinal sistem var fakat oyunlarda korsan .
Misal Kıraklı  Half Life 2 yi yine orjinal olmayan XP sistemde sorunsuz kuruyorum ve harika oynuyorum
Ama aynı kıraklı oyunu Windows 7li laptopuma kurduğumda hatalar alıyorum.Hatta ve ne hatta ki portable özellikli half life ı da denedim yine hata aldım.

Masaüstü sistemim:(Kendim toplatmıştım)
Core 2 Quad 8400,,2,66 mhz---2 GB DDR2 1066 Ram--500 GB HArdisk-1 GB Saphire Ati Radeon 4850 DDR3 256 Bit Ekran kartı

Laptop (Dell Inspıron )
Core i5 2,,66 mhz--4 GB DDR3 1333---500 GB Hardisk--1 GB Ati Radeon 5650 DDR3 ekran kartı-Windows 7 Ultimate

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Kurulmayınca doğal olarak oynayamıyorsunuz. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Peki Win 7 de Sp1 mevcut mu ?

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Kuramadığınız oyunun orjinal yada kopya işletim sistemi olmasıyla ilgilisi yok, kurmaya çalıştığınız oyun yada programın windows7 yi desteklememesi ile ilgili sorun .

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Ufak oyunlarda sorun çıkmıyor hatta dos oyunlarını bile oynuyorum özellikle mame atari konsol oyunlarını bile.Bana Crysis 2 bile bu laptopta sorunsuz çalışır  demişlerdi o yüzden özellikle i5 almıştım.Şimdi urfaya masaüstü bilgisayarımı da getirdim.22" samsung led ekranıyla tadına doyum olmuyor.Gerçi işyerinden bir kankim var ona sözüm vardı 500 liraya satmak üzereyim:) Sadece ekranını 350 e aldımdı 2 yıl evvel.2 tane laptop bir masaüstü çok geliyor.O yüzden laptopta half life 2 i araştırayım dediğiniz gibi oynaması lazım. Yoksa i5 laptop sadece dos oyunlarıyle sınırlı olsa kimse almaz:)

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ufak oyunlarda sorun çıkmıyor hatta dos oyunlarını bile oynuyorum özellikle mame atari konsol oyunlarını bile.Bana Crysis 2 bile bu laptopta sorunsuz çalışır  demişlerdi o yüzden özellikle i5 almıştım.Şimdi urfaya masaüstü bilgisayarımı da getirdim.22" samsung led ekranıyla tadına doyum olmuyor.Gerçi işyerinden bir kankim var ona sözüm vardı 500 liraya satmak üzereyim:) Sadece ekranını 350 e aldımdı 2 yıl evvel.2 tane laptop bir masaüstü çok geliyor.O yüzden laptopta half life 2 i araştırayım dediğiniz gibi oynaması lazım. Yoksa i5 laptop sadece dos oyunlarıyle sınırlı olsa kimse almaz:)

Takıldığınız nokta yanlış üstte yazdığımı tekrar okuyun , bahsettiğiniz işlemci i5 ,i7 olsun hatta xeon sunucu işlemcisi olsun fark etmez.

Oyun yükleyememenizin nedeni işletim sisteminizin (windows 7 ) yeni kurduğunuz oyun eski bir oyun  2004 yılında çıkan bir oyun olduğundandır.

Bakınız half life 2 gereksinimleri

Processor: 1.2 GHz Processor
Graphic card: DirectX 7 level graphics card
Hard Drive: 4.5 GB
Memory: 256 MB RAM
Other: Internet Connection, DVD-ROM Drive

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Eski oyunlar Win7-Win8'de problem çıkarabiliyor. Tek çözüm sanal makine kurup onda xp üzerinden oynatmak.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Yani mesela ben xp kullanıyorum.Nasıl en son çıkan Call of duty oyunları,Nfs oyunları vs. xpyi directx'den dolayı desteklemiyorsa artık ,2004 yılında çıkan bir oyunun ve ondan 5 sene sonra çıkan win 7 de sorun çıkarması normal.Tabi hiç bir eski oyun çalışmaz mı win7de tabi ki çalışır mesela ben kaç senelik cs 1.6'yı 7'de oynayabiliyorum,oyuna göre değişiyor sanırım.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2013, 15:30:08 Gönderen: tolga_033 »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Bazı kurallar var. Bu kurallara uygun oyun yapılırsa tüm sistemlerde çalışır. Fakat programcılar sistemden daha fazla verim alma adına bazı kurallara tam olarak uymayabiliyorlar. Mesela bir oyun tüm kurallara uygun yazılırsa daha yavaş çalışacağı için biraz dışına çıkıyorlar kuralların. Bu işlem XP'de düzgün çalışıyor ama Win7'de çalışmıyor.

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Eski oyunlar Win7-Win8'de problem çıkarabiliyor. Tek çözüm sanal makine kurup onda xp üzerinden oynatmak.
Sanal Cd sürücüsünden bahsediyoruz değilmi?

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi

Sanal cd sürücüsünden bahsetmiyor sanal makineden bahsediyor.

Bakınız.

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi

Sanal cd sürücüsünden bahsetmiyor sanal makineden bahsediyor.

Bakınız.

Aynen bundan bahsediyorum. Windows7 içinde bir pencere içinde çalışan ikinci bir bilgisayar oluşturuyorsunuz, ve bu bilgisayara XP kurup istediğiniz oyunu oynuyorsunuz. Baştan biraz karışık gelebilir ama linkteki rehber ile adım adım kurabilirsiniz.

mahoretti

• *
  • 34 Mesajı Toplam
    36 Kere Beğenildi
bir de, kurulum exe sini mouse ile sağ tıklatarak YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIRIN... bazı setuplarda bu işe yarar..

Ahmet_06

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
Cevaplar için Teşekkürler.Sıfırken aldığım laptop 3. senesinde zortladı:) Orjinal office dosyalarımı bile bilinmeyen dosya yapmış.Sanırım format zamanı geldi:)
Format ve kurulumdan sonra dedikleriniz yapacağım.Bu arada bugün 2 yıllık hiç kullanamadığım Desktopumu sattım.İnşallah laptopta o oyunları oynarım artık.)
Bu arada Sanal Sürücü derken Daemon tools dan bahsetmiştim

Seo4Smf Tagleri: windows oyun orjinal korsan kurma 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.