Yukarı git

21 Kasım 2017, 22:33:43
Reklamlar  

Gönderen Konu: Arkadan, Önden ve Klimadan Gelen Sesler  (Okunma sayısı 3162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cetiner

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Arkadan, Önden ve Klimadan Gelen Sesler
« : 29 Ekim 2011, 05:21:02 »
forumu takip edenler aracıma daha 2gun once hangı işlemleri uygulattıgımı bılıodur(servisler bolumunde) ön taraftan sureklı gelen sesın kartelden kaynaklandıgını bılıyorum onu bı kenara bırakalım.bugun yenı farkettiğim ve arac servıse gıtmeden once hiç olmayan bi ses cıktı sımdıde ortaya.cukurlarda arka tarafta cıkcık tarzı bir ses geliyor.sadece cukurlarda ve yukseklık farkı olan yollarda oluyor.tumseklerde bu ses yok.ustayla telefonda gorustum arka vıraj demırınden olabılecegını soyledı.bunun yanı sıra yine bugun farkettigim birsey; klima yüksek seviyede calısırken ( minimum 2 cizgi) klimadan ses geliyor.degısık zırıltı tarzı bır ses.bunun nedeni ne olabılır bılmıyorum.anlayacagınız yine servis görüldü bana Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 09:58:18 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Alfa Romeo 147 ti

lil-romeo

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
aynı cık cık sesi benden de geliyor. fakat bende ön taraftan geliyor sanki. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sorunu bulursan paylaş bende baktırayım.

I ♥ 45 AL 147

cetiner

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
klimayı yaptırdım benim toz mu ne kaplamıs pek dınlemedim ama gecti o ses parada almadılar.arkadaki cık cık sesi de sormadım cunku o ses bi gidio bi gelio anlam veremedim.bazen oluyor bazen olmuyor.bende kendi kendime sımdı kalsın karteli degıstırırken soylerım dedım devam ederse:)

Alfa Romeo 147 ti

ihsanakdas

• Yeni Üye
  • *
arkadaşlar bahsettiğiniz sorunlar alfa nın klasik ve kronik sorunu olan salıncak ve viraj demir çubuğu problemine benziyor. bu salıncak ve viraj denge çubuklarının arabanın şasesiyle bağlantı noktalarında metal-metal çalışmasın, ses çıkarmasın vs amaçla kauçuk contalar kullanılmakta. bu contalar zamanla sıcak-soğuk derken özelliğini yitirmekte ve bahsettiğiniz türde gıcırtılar çıkarmaktadır. muhtemelen sorun budur.
( Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ) linkteki sayfanın ilk sırasında salıncak denilen parça, en altında da viraj denge çubuklarının bu ses yapan ve değiştirilmesi gereken lastikleri mevcuttur.
umarım probleminiz bu kadar basittir..

Seo4Smf Tagleri: gelen arkadan önden klimadan sesler 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.