Yukarı git

23 Ocak 2019, 09:55:05
Reklamlar  

Gönderen Konu: Giulietta kademeli vites geçişi sorunu  (Okunma sayısı 1059 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bugrag

• Yeni Üye
  • *
Giulietta kademeli vites geçişi sorunu
« : 16 Temmuz 2018, 18:50:24 »
Merhaba,

2011 benzinli manuel  Giulietta'mda şöyle bir sıkıntı var: Birinci vites tam yerine oturmayıp yarım duruyor, ardından debriyaj kavramaya gelince "tık" edip vites geçiyor. Bu her zaman olmuyor ama sıkça karşılaşıyorum. Kavrama anında da elimin viteste durması gerekiyor ki elimin desteğiyle hafifçe yerine otursun, aynı durum bazen ikinci viteste de olabiliyor. Buna ek olarak ikinci vites bazen tam yuvasına rahat oturmuyor, yani kademeli kavramada geçmesinde sıkıntı olmasa da, yerine çok rahat geçmiyor. Bunlar her zaman olmuyor, bazen rahatsız ediyor. 3-4-5-6-R sorunsuz geçiyor, ses yok sıkıntı yok. Baskıyı bilmiyorum ama balatada sorun yok, debriyaj vs gayet yerinde. Bu tip bir sıkıntıyla karşılaşan var mı, varsa çözüm önerileriniz çok makbule geçer. Aracı yedi aydır sorunsuz kullanıyorum, bu problemler sadece rahatsızlık verme düzeyinde, yoksa huyuna gittiniz mi hiç sorunsuz gidiyoruz, gene de çözmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler..

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

kaanromeo

• Üye
  • *
  • 9 Mesajı Toplam
    9 Kere Beğenildi
Zamanla alisicaksiniz bendede manuel 170 lik giu var bende ilk aldigimda oleydi zamanla el aliskanligi olarak azalrmistim ama dayanamayipn sanziman yagini motul gear tam sentetik 75 w90 ile degistirdim eski yag su gibi olmustu
Yag degisimnden sonra yuzde 90 azaldi o takilmalar sanzimanin sesinazaldi gecislerde suan tam istedigim kivamda

kaanromeo 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: bugrag (17 Temmuz 2018, 19:52:02)

Muratti

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Genel olarak sert kullanımlı bir model giular, ama alışinca rahat geliyor.

Muratti 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: bugrag (17 Temmuz 2018, 19:51:23)

bugrag

• Yeni Üye
  • *
Çok teşekkürler, deneyeceğim !

ilkerrkocak

• Yeni Üye
  • *
Bu sorun bende de var,İzmir yetkili servisin verdiği cevapta halat kısa geliyor dendi,dedim uzun halat takalım o zaman Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap öyle birşey olmuyor böyle kullanacaksınız dediler,şaka gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Seo4Smf Tagleri: kademeli geçişi 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.