Yukarı git

20 Kasım 2017, 00:30:04
Reklamlar  

Gönderen Konu: muayene ve lpg işlettirme  (Okunma sayısı 3938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedurmaz

• *
  • 28 Mesajı Toplam
    38 Kere Beğenildi
Ynt: muayene ve lpg işlettirme
« Yanıtla #15 : 18 Haziran 2014, 10:04:09 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bu konuyu nasıl olsa araştırmış görmüşsünüzdür diye yazmak hiç aklıma gelmedi açıkçası zira sitede daha önce bu sorunu yaşayanlar olmuştu. Neyse bununla geçmiş olsun.

Bu konuyu yazınca aklıma geldi onu da hatırlatayım size: Arka koltuklarıdaki emniyet kemeri yuvalarının da görünür olması gerekiyor. Koltuk altlarında kalmış şekilde gitmeyin çünkü oradaki çalışanların onları çıkarmaya uğraşmadıklarını okudum kısacası bir kere daha kalabilirsiniz. Hatta emniyet kemerleri bile koltuk arkasında kalmış olabilir. Bu konuya da dikkat edin.

Kısacası muayeneye gideceğiniz zaman bütün emniyet kemerlerini yuvalarına takın arabayı o şekilde teslim edin. O zaman sıkıntı olmuyor.

Bu koltuk sayısı sıkıntısı ile ilgili konuyu okumuştum. Önceki muayenede de böyleydi aslında, neticede 10 yaşında araba, birçok kere muayenye girmiş çıkmış.. Belki gözden kaçabilir diye düşünmüştüm. Sonra da aklımdan çıkmış, muayene istasyonunda söylenince aklıma geldi. Emniyet kemeri mevzusunu da biliyorum, aynen bütün kemerleri takarak muayeneye girdim. Zaten aracım tekrar muayeneye girmeyecekmiş. Teknisyen öyle söyledi, yine bana gelmen gerekiyor dedi. Aracı tekrar muayene etmeyecekmiş. Sadece koltuk sayısının düzeltilip düzeltilmediğini kontrol ederek kusursuz raporu verecek.

Bu arada istasyonda EK1 belgesine bizde gerek yok, trafikte isterlerse bilemeyiz, dediler. Halen doldurmadım. Bu konuda bazı kişiler gerekli diyor, bazıları ise artık EK1 kalktı gerekmiyor diyorlar.. Trafiğe gidince göreceğiz artık  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2014, 10:57:20 Gönderen: sedurmaz »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

sedurmaz

• *
  • 28 Mesajı Toplam
    38 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 27 Haziran 2014, 22:00:50 »
Sonunda şu muayene - ruhsat işleri bitti çok şükür..
Dün, yani ayın 26' sında Tüvtürk' e gittim, araç tekrar kontrol edilmedi. Yalnızca sistemden koltuk sayısını kontrol ettiler. Muayeneden geçtim. Trafik için de internete girdiğimde bir gün sonraya yani bugün, 27' sine yalnızca Gayrettepe Trafik Şb. den randevu bulabildim ve hemen kaptım. Şubeye gittiğimde yalnızca bir tek EK-1 formu doldur, yeter dedi görevli memur. Zaten şubenin bahçesinde taksiciler odasının kulübesi vardı 7.5 TL karşılığında bir adet EK-1 doldurttum. Daha sonra LPG' yi taktırdığım zaman işletmediğim için 80 TL trafik cezası kestiler ve arka sokaktaki vergi dairesine git öde-gel, dediler. Hemen ödendiği için indirimli 60TL ödedim. Ruhsatın 2 parçası için de 162 TL ödedim ve oradaki memur yeni ruhsatımı düzenleyip verdi. Bu işi de böylece bitirmiş oldum çok şükür  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 28 Haziran 2014, 15:28:39 »
büyük maraton sonunda nihayete kavuştu desenize:) hadi geçmiş olsun:)

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tayfun uca 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: sedurmaz (03 Temmuz 2014, 23:49:43)

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 28 Haziran 2014, 17:19:26 »
Geçmiş olsun.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: muayene işlettirme 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.