Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:41:31
Reklamlar  

Gönderen Konu: Motor Suyu eksilmesi  (Okunma sayısı 10389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sport0607

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Ynt: Motor Suyu - Acil Yardım Lütfen
« Yanıtla #45 : 12 Ocak 2013, 09:19:41 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende difüzör düşünüyorum. SAhibinden.com da kinden bi arkdşla beraber almayı düşünüyoruz toplu mu alsak acaba bari indirim yapar
olabilir mantıklı birşey olursa alınabilir

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

savagery311

• Üye
  • *
Ynt: Motor Suyu eksilmesi
« Yanıtla #46 : 12 Ocak 2013, 16:44:02 »
Bende alabilirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Mert21

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #47 : 12 Ocak 2013, 18:05:12 »
Bence toplu çok güzel olur adam indirir en azından

joness01

• Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 17 Ocak 2013, 10:37:29 »
Arkadaşlar merhaba.

2 gün önce 147 aracımın suyunu kontrol ettirdim. Hiç antifriz olmadığı için 3LT antifriz eklettim. (radyatör suyu komple boşaltıldı ve antifriz eklendi) ertesi sabah kaputu açıp baktığımda su azalmıştı ve aracın altında 2 yerde su damlacıkları vardı. Bugün de aynı olay oldu. Hortum delinmesi dışında başka bişey olabilir mi ? daha gösteremedim ama zamanım olursa bugün servise götüreceğim.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #49 : 17 Ocak 2013, 10:45:03 »
Arkadaşlar merhaba.

2 gün önce 147 aracımın suyunu kontrol ettirdim. Hiç antifriz olmadığı için 3LT antifriz eklettim. (radyatör suyu komple boşaltıldı ve antifriz eklendi) ertesi sabah kaputu açıp baktığımda su azalmıştı ve aracın altında 2 yerde su damlacıkları vardı. Bugün de aynı olay oldu. Hortum delinmesi dışında başka bişey olabilir mi ? daha gösteremedim ama zamanım olursa bugün servise götüreceğim.
radyatör suyu konduktan sonra bir müddet çalıştırılır sonra eksik varsa 2.kez tamamlanır  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ama radyatör suyu değişirken genelde gevremiş olan hortumlar sorun olabilir tekrar yerine uymaz o da damlatır dikkat etmek lazım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ayrıca radyatördeki delikleri kapatan kireç antfiriz konunca çözülüp delikleri açıyo diye biliyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iyice gözlemleyip kaçağı bulmak lazım  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2013, 10:47:48 Gönderen: alfalego »

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
« Yanıtla #50 : 17 Ocak 2013, 11:23:01 »
Bende de aynı problem oldu. yaklaşık 1 - 1,5 ay önce aracıma antifiriz eklettirdim. Sonra rahat rahat gezerken tesadüfen aracın suyunun azaldığını gördüm. Radyatörün üst kısmından su kaçırıyordu. Şu katkı maddelerinden eklettirdim. Her gün suyu kontrol ettim biraz eksiltiyordu. 5. günün sonunda neredeyse hiç su kalmamıştı.

Radyatörü değiştirdim. Şimdi eksiltmiyor çok şükür.

joness01

• Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 17 Ocak 2013, 12:28:02 »
tam radyatörün altından sağlı sollu iki yerden akıyor.. bakalım belki sadece hortum değiştirmesiyle atlatabilirim inşallah Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #52 : 17 Ocak 2013, 12:36:20 »
tam radyatörün altından sağlı sollu iki yerden akıyor.. bakalım belki sadece hortum değiştirmesiyle atlatabilirim inşallah Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
hortum bağlantısından mı geliyor radyatörden mi ?  bence hortumlar gevremiş giriş ve çıkış yerinden iyi sıkamamışlar bağlantılarını  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

joness01

• Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 17 Ocak 2013, 12:38:21 »
hortum bağlantısından mı geliyor radyatörden mi ?  bence hortumlar gevremiş giriş ve çıkış yerinden iyi sıkamamışlar bağlantılarını  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tam göremiyorum onu.. ama adam hortumu söktüğü zaman başındaydım sadece 1 hortum söktü o da radyatör üst hortumu sanırım direk motora giden hortum.. başka hortum  sökmedi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #54 : 17 Ocak 2013, 12:41:46 »

Tam göremiyorum onu.. ama adam hortumu söktüğü zaman başındaydım sadece 1 hortum söktü o da radyatör üst hortumu sanırım direk motora giden hortum.. başka hortum  sökmedi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
o zaman kirecin kapadığı delikler yeniden açılmış  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  delik kapatıcı ürünler var piyasada ondan kullan düzelmezse radyatör değişmeli  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap benimki sadece tahmin üzerine tabii ustan daha iyi bilir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alttanda hortum sökmüştür üsten sökülen hortumla tam olarak su  tahliye olmaz bence   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

joness01

• Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 17 Ocak 2013, 12:47:27 »
bakalım usta ne diyecek.. peki radyatörün tam altından geçen hortum var mı ? eğer varsa çok büyük ihtimalle sorun ordadır yani hortum değiştirilip halledilebilir diye tahmin ediyorum.. hayırlısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #56 : 17 Ocak 2013, 12:51:26 »
bakalım usta ne diyecek.. peki radyatörün tam altından geçen hortum var mı ? eğer varsa çok büyük ihtimalle sorun ordadır yani hortum değiştirilip halledilebilir diye tahmin ediyorum.. hayırlısı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
radyatöre üstten giriş bide alttan çıkış hortumu var benim bildiğim sadece üstekini sökerek tahliye olmaz alttakini sökmeliki su alttan aksın boşalsın  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #57 : 17 Ocak 2013, 12:55:41 »
radyatörlerin gövdesi plastik.o nedenle çok sağlam değil.gövdenin alt noktalarındanda kaçırma yapabilir.iyice incelemek lazım.bana serviste kaçırıyor değişmesi gerektiğini söylediler.1 senedir kullanıyoruz.bişey olmadı.suyunu devamlı kontrol ediyorum

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #58 : 17 Ocak 2013, 13:00:35 »
 burda radyatör fiyatları var bilgi olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Spider_Volkan

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #59 : 17 Ocak 2013, 21:12:16 »
Arkadaşlar benim aracımda da su eksiltmesi yaşandı , sadece sızdırıyordu yani bir ayda yarım litre su eksiltti. Turbonun arkasındaki rekorun gevşekliğinden kaynaklanıyormuş. Çoğu giulietta'da oluyor. Dikkat edin.

Seo4Smf Tagleri: yardım lütfen acilllll 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.