Yukarı git

19 Kasım 2017, 11:49:02
Reklamlar  

Gönderen Konu: Motor Suyu eksilmesi  (Okunma sayısı 10390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sport0607

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
Ynt: Acil Yardım Lütfen ( motor suyu )
« Yanıtla #30 : 26 Aralık 2012, 12:33:31 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
aracı kontrol ettiler ve motor kapağını açıp altından geçen metal borunun uzantısında bi kaçak varmış, orayı sıkılaştırdılar ve akan antfriz kalıntılarını temizleyip kapattılar, önemli bişey çıkmadı yani, HERKESE SIKINTISIZ SORUNSUZ KEYİFLİ MUTLU HUZURLU ALFA RUHU ÜST SEVİYEDE GÜNLER DİLERİM Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Benim araçta ilk 5000 km çok fazla su yedi.. En az 1 litre su ilavesi yaptım bu zaman zarfında, sonrasında sorun olarak sıcak suyun buharlaşıp tahliyesinden dışarıya kaçırdığını keşfettim.. Tabi sonrasında bu olay sonlandı, artık su hiç eksiltmiyor..
Anlamadığım radyatör yedek haznesinin motora giriş kısmında metal bir boru yok? Tamamen kauçuk boru ile motora giriş sağlanıyor..
Motor yalıtım kapağının altında bir tane metal boru geçer oda yağ buharının geri dönüşüm borusu  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
radyatör yedek haznesinin boruları metal değil hortumlar var doru fakat benim baktırdığım yer alt kapağı kaldırmadanda gözüküyo ,alt kısımdaki metal bölgenin kalın vidalı bölgesi....pek  ordan olacağını  sanmazdım, belkide değildir ama kontrol edip  orayı  sıkıp kapattılar, başka bi yer bulamadılar

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Ynt: Motor Suyu - Acil Yardım Lütfen
« Yanıtla #31 : 26 Aralık 2012, 20:29:10 »
Anladığım kadarıyla dediğiniz bölge sarı ok'ların devamındaki vida? O vida turbo milinin su soğutma devirdaim girişi.. İnşallah çok susuz bırakmadınız, yoksa turbo mili yanmış veya kararmış olabilir..

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sport0607

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #32 : 27 Aralık 2012, 09:34:24 »
Anladığım kadarıyla dediğiniz bölge sarı ok'ların devamındaki vida? O vida turbo milinin su soğutma devirdaim girişi.. İnşallah çok susuz bırakmadınız, yoksa turbo mili yanmış veya kararmış olabilir..

yok başkan bende orayı kontrol ediyolardı bi eyvah çektim ama oradan değilmiş sadece gördüğüm ciddi bi gevşeklik vardı elle oynatacak kadar,orayı sıkıp  kapatırlarken gördüm,fakat bu seferde takıldığım şey motor sesi değiştimi diye  dinliyorum sürekli, rölantide  biraz dizel gibi çalışıyo gibime  geldi, sanki biraz sarsıntı var,ya da ben tiklendim, acaba enjektörler dengesizmi çalışıyo diye kafamda garip şeyler kurmaya başlar oldum valla Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sende de rölantide öle bi ses varmı, gaza basınca yada içerdeyken almıyorum sesi ancak kaputu açınca takılır oldum?Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
« Yanıtla #33 : 27 Aralık 2012, 15:09:28 »
O enjektörlerin sesi çır çır çır şeklinde çalışır normal..

associate

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #34 : 02 Ocak 2013, 15:56:29 »
Başlıkla ilgili olduğu için buraya yazayım. Sadece hararet göstergesi yükseldiğinde değil anormal biçimde düştüğünde de motor suyunu kontrol etmek lazım. Örneğin haznede hiç su kalmazsa hararet sıfırı gösterecektir. Bu aracın motorunun ısınmadığı anlamına gelmiyor aksine yanmak üzere olduğunu gösteriyor.

segui il tuo corso e lascia dir le genti

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #35 : 02 Ocak 2013, 17:43:42 »
haznede su kalmadığında hararet nasıl sıfır c yi gösterir?

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #36 : 02 Ocak 2013, 21:31:49 »
Arkadaş teorik konuşmuş halil abi. Olmayan suyun sıcaklığını ölçemezsiniz demek istemiş. Ama tabi öyle bi duruma gelene kadar çok geç olur pratikte, orası ayrı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #37 : 02 Ocak 2013, 21:55:30 »
benim giu 8000 km geldi sayılır pazar günü su sevyesine baktım minimumdaydı 350 mlg kadar antifiriz ilave ettim şimdi maksimumda bu kadar eksiltmesi normalmidir sizce..

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
« Yanıtla #38 : 02 Ocak 2013, 22:08:04 »
Arkadaş teorik konuşmuş halil abi. Olmayan suyun sıcaklığını ölçemezsiniz demek istemiş. Ama tabi öyle bi duruma gelene kadar çok geç olur pratikte, orası ayrı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

teorik konuşmuş ama biraz yanlış olmuş.hazne sistemin genleşme ve büzüşme deposudur.emniyet kabıdır.ayrıca motor suyu sıcaklığı hazneden değil,motor çıkışından ölçülür.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #39 : 02 Ocak 2013, 22:26:08 »
benim giu 8000 km geldi sayılır pazar günü su sevyesine baktım minimumdaydı 350 mlg kadar antifiriz ilave ettim şimdi maksimumda bu kadar eksiltmesi normalmidir sizce..

Geçen gün özel serviste giu'larda bunun olduğunu söylediler. Forumda da bir kaç kişi söyledi. Hatta borularda antifriz kalıntıları olduğu söylenmişti. Kronik bir şey olabilir bu, dikkat etmek ve sürekli tamamlamak lazım.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

associate

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
« Yanıtla #40 : 02 Ocak 2013, 23:07:11 »

teorik konuşmuş ama biraz yanlış olmuş.hazne sistemin genleşme ve büzüşme deposudur.emniyet kabıdır.ayrıca motor suyu sıcaklığı hazneden değil,motor çıkışından ölçülür.

Açık konuşmuştum. Teorik bir şey yok oldukça pratik bir mesele. Daha önce başıma geldi. Hararet yapmıştı araç. Servise kadar su koyarak gideyim dedim. Sürekli hararet ibresini gözlüyordum 90 derecenin de altında olduğunu görünce durup tekrar su koymadım. Daha servise girerken usta durdurdu arabayı. Su kalmadığı için harareti de ölçmemiş az kalsın yanıyormuş motor dedi.
Böyleyken böyle.
Pratik bir şey yani. Kaile alıp almamakta herkes özgür. Deneyim paylaşımı neticede.

segui il tuo corso e lascia dir le genti

sport0607

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #41 : 11 Ocak 2013, 18:06:55 »
2 hafta önce ankara'ya gittim geldim,  başlıktada söylediğim gibi eksiltme ve antfriz kalıntıları vardı, yolda gözüm sürekli hararetteydi hata durup durup kontrolde ettim şu an antalya' ya geldim 1300 km yol yaptım ve herhangi bi eksilme yok .... ilk başlarda olan eksilme ve antfriz kalıntıları kalmadı

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
« Yanıtla #42 : 11 Ocak 2013, 18:12:33 »
2 hafta önce ankara'ya gittim geldim,  başlıktada söylediğim gibi eksiltme ve antfriz kalıntıları vardı, yolda gözüm sürekli hararetteydi hata durup durup kontrolde ettim şu an antalya' ya geldim 1300 km yol yaptım ve herhangi bi eksilme yok .... ilk başlarda olan eksilme ve antfriz kalıntıları kalmadı
hadi geçmiş olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sport0607

• Üye
  • *
  • 5 Mesajı Toplam
    5 Kere Beğenildi
« Yanıtla #43 : 11 Ocak 2013, 18:44:22 »
hadi geçmiş olsun  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
sağolun teşşekür ederim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Mert21

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #44 : 11 Ocak 2013, 22:52:51 »
Bende difüzör düşünüyorum. SAhibinden.com da kinden bi arkdşla beraber almayı düşünüyoruz toplu mu alsak acaba bari indirim yapar

Seo4Smf Tagleri: yardım lütfen acilllll 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.