Yukarı git

21 Kasım 2017, 13:09:01
Reklamlar  

Gönderen Konu: MK2 156 Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var.  (Okunma sayısı 293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erdem Gürsan

• Yeni Üye
  • *
MK2 156 Hakkında Yardımınıza İhtiyacım Var.
« : 12 Temmuz 2017, 16:56:24 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,öncelikle gerçekten bu kadar sıkı dayanışma içinde olan bi topluluk daha önce görmemiştim,bunu belirtmek isterim ve sizi tebrik ederim. Sayenizde Alfa hakkında pek çok bilgiye,sanayi ve usta fikrine sahibim artık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Müsadeniz ile birkaç konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var,forumda araştırmalarım sonucu detaylı bir bilgi sahibi olamadım.

Yarın 2006 model 193 binde 156 sahibi olacağım inşallah,aracı ön gözlemlerimde baskı-balata ihtiyacı var. Motor çok sesli çalışıyor,araştırmalarıma göre buda varyatör arızası belirtisi. Periyodik yağ,filtre bakımıda 2. el araçta olmazsa olmaz şeylerin başında geliyor.( Aracı Maslak Alfa özel servisinde eksper yaptırıp alacağım nasipse.

Bunların yanı sıra kaporda aksamı olarak aracın yalnızca sol dış aynası eklem yerinden kırık,bantlanmış. Değişim gerekiyor.

Genel olarak aracın çizgileri,alfa amblemleri sapasağlam. Farlarda solma yok,iç aksam kusursuza yakın.

Sizlerden yardım beklediğim bikaç husus var;

1-) Baskı balata değişimi 1000-1200 TL'nin üzerinde tutar mı? Veya tam parça fiyat bilgisi olan var mı?

2-) Varyatör onarımla halolucak gibi ise maliyeti,parça değişimi gerekir ise maliyeti ne olur ? (Arızalı şekilde kullanılırsa zararı var mıdır?)

3-)Aracın 8-10 bin km arasında yapılması gereken rutin bakımının filtre-yağ-buji değişiminin fiyatı nedir?

4-) Kaporta aksamı kolay bulunabiliyor mu? Mesela sol aynayı temin edebileceğim bir yer ve fiyat hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

İlgilenen,ilgilenmeyen herkese teşekkür eder keyifli forumlar dilerim. Yarın arabayı alır isem daha sık görüşmek dileğiyle,sağlıcakla kalın Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

gokhan5142

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
bakım maliyeti en fazlaz 250 lira olur diye tahmin ediyorum bende ilk defa yapacam öbür hafta

mdemirsen

• Yeni Üye
  • *
 Bakım için özel alfa servisine gitmenize gerek yok. Gerçekten faiş fiyat istiyorlar. Ben alfa parçaları kendim aldım, yağ yağ filitresi hava filitresi polen filitresi  yaklaşık 150 civarı tuttu. Değişim için herzaman gittiğim ustaya gittim 20 lira verdim halloldu. Bana bu işlenler için özel alfa servisi 280 lira fiyat çekmişti. Diğer bakımlar için tabikide işin ustasına gitmek lazım. Hatta benim fikrim servise gidip garantili yaptırmak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
İstanbul da Carrium özel servis var arayıp ihtiyaçların için fiyat alabilirsin..
Varyatör 100 tl ye tamir ediliyor,ses ten başka bir eksi bir etkisi yok sanırım..
Yedek parça konusunda sıkıntı yaşamazsın..
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2017, 15:46:27 Gönderen: Ferhat_27 »

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
Öncelikle hoş geldin arkadaşım... Sorularını büyük olasılıkla yakın fiyatları ile cevaplayacağım çünkü yakın zamanda bir çoğunu yaptırdım... Aşağıda vereceğim linklerde orjinal ve yan sanayi fiyatları var. Ben mümkün olduğu kadar orjinal kullanman taraftarıyım... Öncelikle
1- Baskı balata
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
işçilik 200-250 tl olur...

2- Varyatörü tamir ettirme 10-15 bin km sonra tekrar ses yapıyor deniliyor... Ustam tavsiye etmiyor...
Varyatör ile beraber triger setini de değiştirmen gerekli...

3- Yağ konusu genelde bu aralar motul kullanıyorlar... Filtreler genelde aynı çok masraflı değil... Ama bujiler önemli bosh alıp memnun kalan da var, kalmayan da... Ben yine orijinal taraftarıyım...

4- Bu aralar kaporta aksamı olarak ön kaput ve çamurluklarda sıkıntı var diye biliyorum... Ama ayna vb parçaları araştırarak bulabiliyorsun...

Umarım yardımcı olmuşumdur. Şimdiden hayırlı olsun... Tekrar aramıza hoş geldin... Bu arada bana ulaşmak istersen foruma sık sık bakamıyorum ama facebook tan yardımcı olmaya çalışırım.
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2017, 01:55:35 Gönderen: İsa KAYIHAN »

ÇALMADIK, ÇIRPMADIK... YEDİYSEK CEBİMİZDEN; HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN... KİME NE!!!

İsa KAYIHAN 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Erdem Gürsan (14 Temmuz 2017, 18:30:10), alfalego (14 Temmuz 2017, 09:39:46)

gokhan5142

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
varyatörle beraber trigeremi değişiyor ilk defa duyuyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Majo

• Üye
  • *
  • 7 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Triger ile aynı yerde. Aslında triger değiştirirken varyatöre bakım veya değişim yapılır. Senin aracın km de baya var. Eger triger değişmediyse sökmüşken tabi ki ikiaini birden değiştir. Ama triger değişimin yakın zamanda yapıldıysa gerek yok. Sadece varyatör degistirmen yeterli. Motor ses yapiyor diyorsun bu arada emin misin motor sesi olduğuna? Varyator sesi başkadır çünkü. Varyator üst devirlerde daha iyi yağlama görevi yapan bir parça. Sadece ses yapıyorsa cok önemli değil ama bozuksa degistirmen lazim. Parça için istanbul Alfar diye google amcaya bak. Parçalar muadili ile beraber var ve genel olarak daha uygun. Buji konusuna gelince ben bosch kullanıyorum hiç bir sorunum olmadı cok2 şükür.

Seo4Smf Tagleri: ihtiyacım yardımınıza 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.