Yukarı git

21 Eylül 2018, 09:19:14
Reklamlar  

Gönderen Konu: Lpg'de lamda sensörü arızası  (Okunma sayısı 1410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

djbuzy

• Yeni Üye
  • *
Lpg'de lamda sensörü arızası
« : 07 Aralık 2017, 19:43:00 »
Arkadaşlar selam,

Alfa 147 2008 Model 120HP aracım var ve motor ışığını yakıyor. Ne yaptıysam bunu söndüremedim, sensörü temizledim arızayı sildim 2 güne tekrar yaktı. Toplamda 5-6 defa sildim yine yaktı, en son gaz'da bir problem olabileceğini düşünüp 1 hafta benzinde kullandım bu süre boyunca hiç arıza ışığı yakmadı, gaza geçtim ertesi günü arıza lambasını yaktı. Gaz ayarlarına da baktırdım hiç bir sorun yok Lovato sıralı sistem LPG kullanıyorum şu anda sizce problem neden olabilir ustam gaz enjektörlerinden olabileceğini düşünüyor ama tam bir tanı koyamadığımız için değiştirmek istemiyorum ucuz bir parça değil çünkü.

Aşağıdaki görüntülere ek olarak 3. lamda sensörü de son ışık yandığında arıza verdi bunların 3'ünün birden arıza vermesi olası bir durum değil diye düşünüyorum.

Ek olarak arıza yazısı : Motor Control System Failure

Arıza ekran görüntüleri :

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Seo4Smf Tagleri: sensörü arızası lamda lpgde 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.