Yukarı git

19 Kasım 2017, 09:51:29
Reklamlar  

Gönderen Konu: LPG ve BENZİNDE TEKLEME  (Okunma sayısı 121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bilal

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
LPG ve BENZİNDE TEKLEME
« : 29 Ekim 2017, 17:36:03 »
Öncelikle kazasız belasız günler dilerim arkadaşlar.4 yıldır 2006 model 147 kullanıcısıyım.Sanırım yıpranma payına bağlı sorunlar yaşıyorum. 2  hafta önce başlayan tekleme sorunu tekrar kendini göstermeye başladı.Durumu şu şekilde özetleyim. Aracıma kış bakımı için antifriz koyduk ve 500 kilometrelik uzun bir yola çıktım.Varış noktasına ulaştım.Araca binmeden önce ve sonra neredeyse her gün kaputu açar bakarım.Yine kaputu açtım.Aracın altına baktım.Antifriz akıyor.Hortum kelepçesi kaçırıyor diye düşündüm ve kelepçeyi sıktım ki gevşekmiş zaten.Dönüşte suyu tamamlayıp tekrar yola çıktım.Feribottan indim ve araç teklemeye başladı sonra hızını alınca tekleme geçti.Sonra ara ara teklemeler devam etti.sabah suyuna baktım ve neredeyse 1 lt ye yakın su ekledim. Ertesi gün ustaya götürdüm.Şans bu ya LPG beyni  ısının etkisi ile hortumu delmiş.Su eksiltme sorunu ortadan kalktı fakat TEKLEME SORUNU geçti derken tekrar başladı.Hem LPG de hem BENZİNDE.Kalkarken çok nadir tekleme oluyor fakat genelde 2. ve 3. viteslerde düşük devirlerde araç resmen silkeliyor. Buji ve kabloları değişeli 25.000 km oldu olmadı.
TEKLEME BAŞLAMA ANI ŞÖYLE OLUYOR: Araç LPG de giderken birden şöyle bir durum yaşanıyor ve tekleme başlıyor.LPG göstergesi gaz bittiği zaman hani öter ya işte bu sesin daha seri bir şekilde öttüğünü ve gaz göstergesinin sürekli yanıp söndüğünü görüyorum.Benzine almak için düğmeye basıyorum yine ötüyor.Sonra aracı stop edip çalıştırırken aynı seri ses tekrar ötüyor.Bir iki defa kontağı açıp kapatınca durum düzeliyor ve normal bir şekilde araç çalışıyor.Biraz benzinde gideyim diyorum fakat arada tekleme yeniden başlıyor. Motor suyunun havası alındı ama yine de aklımda soru işaretleri var.Bobin ve bujılerden baska aklıma bir şey gelmiyor.Bilgisi olan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

sbk0655

• *
  • 27 Mesajı Toplam
    28 Kere Beğenildi
Ynt: LPG ve BENZİNDE TEKLEME
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2017, 12:16:24 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Öncelikle kazasız belasız günler dilerim arkadaşlar.4 yıldır 2006 model 147 kullanıcısıyım.Sanırım yıpranma payına bağlı sorunlar yaşıyorum. 2  hafta önce başlayan tekleme sorunu tekrar kendini göstermeye başladı.Durumu şu şekilde özetleyim. Aracıma kış bakımı için antifriz koyduk ve 500 kilometrelik uzun bir yola çıktım.Varış noktasına ulaştım.Araca binmeden önce ve sonra neredeyse her gün kaputu açar bakarım.Yine kaputu açtım.Aracın altına baktım.Antifriz akıyor.Hortum kelepçesi kaçırıyor diye düşündüm ve kelepçeyi sıktım ki gevşekmiş zaten.Dönüşte suyu tamamlayıp tekrar yola çıktım.Feribottan indim ve araç teklemeye başladı sonra hızını alınca tekleme geçti.Sonra ara ara teklemeler devam etti.sabah suyuna baktım ve neredeyse 1 lt ye yakın su ekledim. Ertesi gün ustaya götürdüm.Şans bu ya LPG beyni  ısının etkisi ile hortumu delmiş.Su eksiltme sorunu ortadan kalktı fakat TEKLEME SORUNU geçti derken tekrar başladı.Hem LPG de hem BENZİNDE.Kalkarken çok nadir tekleme oluyor fakat genelde 2. ve 3. viteslerde düşük devirlerde araç resmen silkeliyor. Buji ve kabloları değişeli 25.000 km oldu olmadı.
TEKLEME BAŞLAMA ANI ŞÖYLE OLUYOR: Araç LPG de giderken birden şöyle bir durum yaşanıyor ve tekleme başlıyor.LPG göstergesi gaz bittiği zaman hani öter ya işte bu sesin daha seri bir şekilde öttüğünü ve gaz göstergesinin sürekli yanıp söndüğünü görüyorum.Benzine almak için düğmeye basıyorum yine ötüyor.Sonra aracı stop edip çalıştırırken aynı seri ses tekrar ötüyor.Bir iki defa kontağı açıp kapatınca durum düzeliyor ve normal bir şekilde araç çalışıyor.Biraz benzinde gideyim diyorum fakat arada tekleme yeniden başlıyor. Motor suyunun havası alındı ama yine de aklımda soru işaretleri var.Bobin ve bujılerden baska aklıma bir şey gelmiyor.Bilgisi olan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Sadece lpg de olsa lpg enjektorlerine baktirin diyecektim , ayni sorun bende de olmuştu ve lpg enjektorlerinden kaynakliydi.

EVA-L19 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bilal

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Ynt: LPG ve BENZİNDE TEKLEME
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2017, 23:48:59 »
Cevabınız için teşekkürler.LPG enjektör -1- arızası verdi zaten.Önce ayar yapıp denememi söylediler.Baktım tekleme yok işe doğru yola koyuldum ve başladı teklemeye.300 lira enjektör dediler.Ben de kabul etmedim.Arızalı olanı değiştirmemiz gerekli değil mi diye karşı çıktım.Sonuçta sıralı enjektörler.Adam değiştirdi arıza gitti fakat ufak bir kaç tekleme yine oldu.Akşam aracımı biraz kullandım şu an için tekleme olmadı.Yarın sabah alfasportivoya gideceğim.Bakalım ne diyecekler.

Seo4Smf Tagleri: benzinde tekleme 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.