Yukarı git

20 Haziran 2019, 16:53:07
Reklamlar  

Gönderen Konu: lpg sarfiyatı çok mu?  (Okunma sayısı 2006 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bebora

• Ziyaretçi
lpg sarfiyatı çok mu?
« : 08 Ağustos 2012, 14:55:48 »
2005 model alfa 147 1,6 distincitive aracım var.

farklı shell bayilerinden gaz alarak şehirler arası 0,21 kuruş gaz yaktı. hesaplamama göre litreye göre;
 9,6 litre / 100 km de.

istanbulda ise şehir içi 44,75 tl gazla 135 km gitmişim. 0,33 kuruş yapar kilometrede. (opet aygaz 2,2tl litresi) litre hesabına göre ;
 15 litre / 100 km de.   kısa mesafe genelde motor soğukken

yani;
şehirler arası 9,6 lt / 100km
şehir içi (ist) 15 lt / 100 km

acaba gaz sarfiyatı çok mu? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. atiker takılı çok devirli kullanmıyorum

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 61 Mesajı Toplam
    75 Kere Beğenildi
Ynt: lpg sarfiyatı çok mu?
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2012, 15:01:59 »
Tanışma bölümünde kendinizi tanıtan bir konu ile başlayıp sonrasında sorularınıza cevap ararsanız memnun oluruz. Bu şekilde soru sormak için üye olmuş kabul edip cevap vermeyi uygun görmüyoruz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bebora

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2012, 15:50:59 »
5 aydır aracım benimle . forumdan çok bilgilendim şimdiye kadar ancak soru soracak durum olmamıştı. soru sorduğum zamanda üyelik istedi. üyelik maceram böyle. ancak tanışma bölümünede biraz önce yazdım. gerçekten çok aklımı kurcalayan bi soru. yanıtlarswanız sevinirim

Tuncay N

• *
  • 316 Mesajı Toplam
    409 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2012, 01:32:12 »
Aracı kullandığınız yerlerin trafik durumu başta olmak üzere, genel bakım durumu, sensör arızası olup olmadığı ve aracı çok devirli veya çok devirsiz kullanma durumunuz hakkında bilgi verirseniz normal veya değil diyebiliriz.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

bebora

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2012, 09:01:04 »
aracı istanbulda kullanıyorum. çok devirli kullanmam genelde 3000 devirde vites atarım. 4000 deviri hiç geçmem. istanbulda kısa mesafe gidiyorum genelde 5 km kadar. acaba aracın ısınmaya vakti olmadığından mı daha fazla yakıyor.

sensör arızası ne demek bilmiyorum ancak araba bi arıza vermiyor ve 1 ay önce atiker servisinde gaz bakımı yapıldı. he bide 2 ay önce motor segman piston v.s. değişti. acaba alışma evresi falan olabilir mi? sanki şehirler arası iyi ama şehir içi mi çok?

bilgiler için teşekkürler

Seo4Smf Tagleri: sarfiyatı 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.