Yukarı git

22 Kasım 2017, 15:53:16
Reklamlar  

Gönderen Konu: Led far bilgisi olandan yardım bekliyorum...  (Okunma sayısı 1299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
Led far bilgisi olandan yardım bekliyorum...
« : 11 Aralık 2014, 11:51:29 »
Arkadaşlar aracımın farlarını beyaz yapmak istiyorum. Bir kaç aydır araştırıyorum. İlker kemalle irtibat kurdum mercek için tamam ama ampuller konusunda aşağıdaki linkteki ürün ve benzerleri var. Xenon kullanmak istemiyorum büyük ihtimalle osram kullanacağım ama bu linkteki ledler hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? Yada uygulayan varmı...
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 11:53:37 Gönderen: İsa KAYIHAN »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
ÇALMADIK, ÇIRPMADIK... YEDİYSEK CEBİMİZDEN; HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN... KİME NE!!!

İbrahimCan

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
mercekmi yaptıracaksın

Hayatta her şey olabilirsin; fakat mühim olan hayatın içinde insan olabilmektir.

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
mercekmi yaptıracaksın
evet ibrahim istanbula göndereceğim farları ilker kemal var orada siteden buldum konuştum. Güvenilir diyorlar.Temiz iş çıkarıyormuş..

ÇALMADIK, ÇIRPMADIK... YEDİYSEK CEBİMİZDEN; HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN... KİME NE!!!

İbrahimCan

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
ledler çok güzel duruyor yaptırdığında haber verirsen bende yaptırabilirim

Hayatta her şey olabilirsin; fakat mühim olan hayatın içinde insan olabilmektir.

Ormanci

• *
  • 73 Mesajı Toplam
    84 Kere Beğenildi
Orijinal led farların ampulleri de böyle miymiş?
Xenon yapın daha iyi bence.

Bildiğim kadarıyla led farların yapıları tamamen farklı. Daha önce de yazmıştık. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Bu led ampul olayı süper çakma görünüyor bence. Aydınlatmadan pek memnun kalacağınızı sanmıyorum ama deneyin bakalım. Sonuçları görmekte fayda var. Belki de ben çok önyargılı yaklaşıyorumdur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
Orijinal led farların ampulleri de böyle miymiş?
Xenon yapın daha iyi bence.

Bildiğim kadarıyla led farların yapıları tamamen farklı. Daha önce de yazmıştık. Yine de siz bilirsiniz tabi.

Bu led ampul olayı süper çakma görünüyor bence. Aydınlatmadan pek memnun kalacağınızı sanmıyorum ama deneyin bakalım. Sonuçları görmekte fayda var. Belki de ben çok önyargılı yaklaşıyorumdur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bunlar orijinal ledlerin yanına bile yaklaşamaz ama yanılmıyorsam muayenede sorun çıkarmıyor. Xenon'u da muayeneden dolayı istemiyorum zaten. Bir kaç video izledim aydınlatmaları 4x4'lük değil elbet ancak iş görür galiba... O yüzden kullanan veya bilgisi olan arkadaş var mı diye bi sorayım dedim... Bir video buldum bakalım ne düşünürsünüz.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 13:37:18 Gönderen: İsa KAYIHAN »

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
Bugün çalıştığım üniversitede bir elektrik bölümü öğretim görevlisi ile görüştüm, üstteki videoyu izlettim aklına yattı... Konuyu hatırlatmak amacı ile varmı daha fazla bilgi verebilecek olan...

milano 75

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    43 Kere Beğenildi
geceuçuşu.com da bi vatandaş uzunlarına takmıştı bunlardan ve ardından xenon araştırmasına girdi.fara bakınca görüntü güzel ama aydınlatma performansı ve ışığın homojenliği  vasat. o paranın karşılığını değil diyorlar.

sedurmaz

• *
  • 28 Mesajı Toplam
    38 Kere Beğenildi
benim de xenonların ömrü dolduğundan bunlardan düşünmüştüm ama, aydınlatmasının vasat olduğu xenonun yanına yaklaşamayacağı söyleniyor. ben de xenonlarımı yeniledim. Bu ledler sislerde veya uzunlarda selektör yapmak için kullanılabilir. görünüş parlak ama aydınlatma vasat imiş

ahmet.s

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Aliexpressten led alıp kullanan yokmu önerebileceğinş model farın arka kapaklarında kesme biçme yapmadan kullanabilceğim.

oLYmpOs

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
Ben 156 ımda uzunlarda kullanıyorum led ampül photon marka türkiyeden aldım. Aydınlatma bi homojen ampül kadar değil elbet ama xenondan iyi. Uzun ve kısa ampulü ayrı olan araçlarda özellikle uzunlarda xenon selektör yaparken sıkıntı oluyor şahsen yaşadığım için biliyorum. Xenon ampulün ısınması gerekiyor ve o ısınıncaya kadar iş işten geçiyor benim ampuller öyleydi. Sınra led denemek istedim taktım ve gayet memnunum. Bu arada far kapaklarında herhangi bir işlem yapmaya da gerek kalmıyor ben kapakları taktım üstüne sorunsuz bir şekilde.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Alfacı...

ahmet.s

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Aydınlatma xenon kadar iyi değil. Xenon takınca mercekleriniz kararır yazıyordu böyle birşeyde olsun isteniyorum birde gündüz ledleri yanan varmış xenondan ampul almaktan başka çare kalmıyor herhalde.

Seo4Smf Tagleri: bekliyorum bilgisi olandan 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.