Yukarı git

21 Kasım 2017, 22:33:54
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kuşlar en çok hangi arabaları seviyor?  (Okunma sayısı 6371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Kuşlar en çok hangi arabaları seviyor?
« : 23 Haziran 2012, 18:19:13 »

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre kırmızı arabalar, diğer renk arabalara göre kuşlar tarafından daha fazla pisleniyor. İstatistiksel olarak kırmızı otomobiller kuşlar tarafından %18 oranında pislenirken, mavi arabalar %14'le onları takip ediyor. Yeşilse yalnızca yüzde birlik oranla kuşların en uzak durduğu renk.

Araştırma görevlileri aynı zamanda araç sahiplerine kuş pisliklerini ne sıklıkla temizlediklerini sordular. Yalnızca altı kişiden biri anında müdahale ettiğini, yarıdan fazlasıysa aracını yıkatana kadar beklediğini söyledi. Bildiğimiz gibi kuş pisliğinindeki asit boya üstünde kalıcı zarara yol açabiliyor. Firmaya göre araç sahipleri, boyalarını düzelttirmek için yılda nerdeyse 100 milyon dolar harcıyorlar.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Önceki aracım kırmızıydı, şimdiki siyah. Ancak bende böyle bir algı yaratacak bir fark göremedim kendi araçlarımda. Park ettiğim yerle alakalı biraz da. Ama kuş pisliğini fark ettiğim an müdahale ederim beklemem. Aracımda daima ıslak mendil taşırım ve kabasını hemen alırım.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Bende minik parfüm şişesinin içinde su var, su püskürtüp siliyorum tazeyse. Kuruyken de mendili koyup onun üstüne püskürtüp biraz beklemek lazım. Islak mendil biraz yağlı gibi bi iz bırakıyo ama selpak kalmamışsa onunla siliyorum ben de mecbur.

Benim 156 griydi ama onun kapladığı alan daha büyük diye mi bilmem, ona çok daha fazla pisliyolardı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Şimdikinin daha çok tentesine pisliyolar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İşin kötü yanı tenteden daha zor çıkıyo kuş pisliği.

Ama bunda kuştan çok kedi problemim var. Yaz kış farketmiyo, tente siyah diye sıcak oluyo ve yumuşak tabii ki. Kediler üstüne çıkıp bütün gün uyuyolar... Yıkamadan geliyosun, sen daha park ederken kediler etrafına geliyo Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Çok sinir bi durum.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Bence aracının bi taraflarına balık filan sıkışmış kalmıştır orada. Veya sana gıcık olan birisi kedi maması sakladı bi yerlere ondan kediler koşturuyor senin araca doğru  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Şimdi yaz diye çok gelmiyolar Allahtan Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mmc41

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
O istatistik yanılmış bence benm araç da siyah ama günde 3 5 kez kuş poku temizliorum kapının önnde hemde ağaç mağaç da yok gelip bombayı bırakıp kaçıolar:D

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Ben sahil kısmındayım, kuştan kasıt martılar maşallah aylık çıkartıyorlar sanki.. Birde balık yediklerinden sürekli acayipte pis kokuyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mmc41

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben sahil kısmındayım, kuştan kasıt martılar maşallah aylık çıkartıyorlar sanki.. Birde balık yediklerinden sürekli acayipte pis kokuyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende denize yakınım ama çok değil çarşının ortasında serçeden çok martı var maşallah ve martı pisliği daha sakat geçen gün bi tanesini görmemişim sadece 1 gün kalmış resmen altı boyayı kavlatmış..Kimyasal silah gibiler mübarek..

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Benimkisi kırmızı ama önceki aracıma (lacivert) daha çok bombalama yapıyorlardı sanki. Park yeri incir ağacı altı olunca biraz azalıyor gibi (belki incir ağacına konmayı sevmiyorlardır) ama poh poh dur saldım otoya sahibi sıyıra diyorlar  kaçış yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Fark ettiyseniz arabalar hep kırmızı..

mmc41

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
hahaha süpermiş..

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi

Asıl benim çok güldüğüm bi tane daha vardı ama onu bulamadım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Başkan'ın gönderdiği karikatürlerden ikincisindeki aracın üzerindek tuvalet kağıdı ayrıntısı çok hoş. Karikatürlerin tamamı çok güzel. Daha önce hepsini görmüştüm hatırlamak iyi oldu. Ve evet karikatürlerde de hep kırmızı renk oluyor demek ki Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

cemiltuna

• *
  • 9 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
aracım gri. park yeri konusunda seçiciyim. mecbur kalmadıkça ağaç altlarına park etmemeye çalışırım. her ne kadar ağaç altına park etmesem bile bu keskin nişancı hayvanlar hep benim arabama isabet ettirirler dışkılarını. kuş beyinliler...

h.t

• *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Kesinlikle kırkımızı araç olayına katılıyorum.
Benim diğer şirket aracım Linea gri benim 147 kırmızı,aynı yere parketmeme rağmen kuşlar Alfayi pisletiyorlar hep Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: hangi kuşlar arabaları seviyor 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.