Yukarı git

22 Kasım 2017, 06:49:54
Reklamlar  

Gönderen Konu: kuru buzla temizlik  (Okunma sayısı 1060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
kuru buzla temizlik
« : 11 Mart 2015, 21:03:45 »

selamlar. kuru buzla temizlik yaptıran arkadaş varmı?
bugün elektirik işiyle uğraşan tanıdık esnaf arkadaş eski model clio marka aracın motorunu cevizlibağ sanayide kuru buzla temizlettirmiş,ben aracın eski halini iyi bildiğimden, kaputu açınca şok oldum,cirlop gibi tertemiz fabrikadan yeni cıkmış gibiydi.muhabbet vs. kuru buz eksi 78-80 derecede basınçlı tüple sıkılan gazla yapılan temizlik (karbondioksit) kaç lira dedim işini yapmıştım oda bana kıyak yaptı dedi. fiyatı bilmiyor.
bende bunun zararı yokmuki, eksi bilmem kaç derece plastikleri kayışı falan zarar verir dedim.arkadaşında bana söylediği
sokaklarda bulunan telefon santrallerin temizliği bu yöntemle yapılıyor incecik kaplolar roleler falan zarar görmüyosa koskoca motoramı zarar verecek deyip yaptırdım dedi.
bu iş bana çok ilginç geldi. bu işlemin zararı olcağını düşünüyorum ben ama biyandanda yapılan işi görünce insanın kafası karışiyor sonucu gördükçe. youtube danda baktım buna benzer işlemlerin yapıldığını gördüm 
bilgisi deneyimi olan arkadaş varsa bizimle paylaşırsa çok iyi olur..

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

GooSe

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
Ynt: kuru buzla temizlik
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2015, 21:50:02 »
Kurubuz ile fabrikada katoforez shuttle temizliği yaptiriyoruz. Ayrıca kirim temizliğinde var kaynak robotlarının gripper ve aparat temizlikleri yapılıyor. Kurubuz pellit denilen kati carbon dioksit kullanılıyor makina ole kırılıp yuksek basınçla temizlenmek istenilen yüzey püskürtülüyor ve yüzeye hızla çarpan buz co2 yüzeyde patlıyor ve kir tabakası veya boya tabakasını yüzeyden sokuyor. Olayın mekanik anlatımı bu. Gelelim senin mitor temizliğine motora yada kablolara zarar vermez a kaporta kısmına dikkatli olmak lazim basınç yüksekse boyani sokebilir. Boyanda çizik varsa pelitlwr arasından girip patlatabilir. Deneme yaparken biz ıskarta bir camurlugun boyasını saca kadar acmistik. Yuksek basınç ile. Ama kullanilan makinanın gücü önemli. Bu yolla birçok tarihi eserinde ustumdeki yosun ve kurum temizleniyor.

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2015, 22:10:00 »
anladığım kadarıyla uygulama yapılacak yuzeye   basınç ayarı önemli.

GooSe

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2015, 23:00:47 »
Evet basınç önemli. Birde buz direkt olarak buharlaştığı icin nem kalmıyor bundan dolayı elektrik tesisatı zarar görmüyor

GooSe

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2015, 23:02:14 »
Temizlenecek yüzeyde buzun tabaka altına girmesi için mutlaka çizik olmalı.  Cizik olmayan sert bir yüzeyi kaldiramiyor.

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2015, 23:18:16 »
pas ve kirler havaya karışip buharmı oluyor....

İsa KAYIHAN

• Üye
  • *
  • 25 Mesajı Toplam
    31 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2015, 09:48:31 »
Arkadaşlar konu ile ilgili bir video buldum

ÇALMADIK, ÇIRPMADIK... YEDİYSEK CEBİMİZDEN; HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN... KİME NE!!!

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2015, 00:59:24 »
Bu kuru buz olayını ilk defa duydum .Videoyu izledim de motor fabrikasyon temizlikte oldu.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tagleri: temizlik kuru buzla 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.