Yukarı git

27 Mayıs 2018, 18:59:04
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kronik sorun hakkında fikrimdir  (Okunma sayısı 5273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

halil

• *
  • 115 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
Ynt: Kronik sorun hakkında fikrimdir
« Yanıtla #15 : 22 Ekim 2013, 18:13:13 »
bence kronik sorun yok.kronikleştirilen sorun vardır.o da altınızdaki makinayı nasıl kullanacağınızı bilmemekten kaynaklanıyor.
temiz,titiz,dikkatli kullanırsanız araçtaki her bir parça ömrünün sonuna kadar sorunsuz çalışır.bunun aksi yönündeki durumlarda her 20000 km de varyatör değişir.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 22 Ekim 2013, 18:58:37 »
Ya Ormancı, şu her cümlenin sonunda Yılmaz Özdil gibi enter'a basmasana arkadaşım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Okunmuyo, gözümüz korkuyo açarken Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 368 Mesajı Toplam
    412 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 22 Ekim 2013, 19:40:56 »
Ormanci birader destan yaziyor vallahi,toparlasan kitap olur,ne yûregin var be kardesim helal olsun,samimi bir şekilde tebrik ediyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ormanci

• *
  • 74 Mesajı Toplam
    85 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 23 Ekim 2013, 01:37:31 »
Ben de okunması kolay olsun diye öyle yapmıştım, paragraf olunca korkup kaçılmasın diye ama alta doğru uzuyor bu sefer Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Kusuruma bakmayın, kendimi daha iyi ifade edeyim diye yazıyorum, yanlış anlaşılma, kırılma gücenme olmasın diye Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Efertem hocam, çok doğru, siz de kendinizce çok haklısınız. Bununla beraber, dediğim gibi, gördüğünüz forumların çoğunda uç noktada fanatiklik ve piyasada, sanayide vs'de çok bilinen sorunları bile gizleme durumları hakim. Sorsanız, arabaların hepsi mükemmel, hepsi bilmemne... Halbuki başka salak sulak sorunlarla boğuşuyorlar. Elimde o kadar çok örnek var ki, o yüzden diyorum, gördüklerinize de inanmayın derim yani bu durumda, madem böyle bir rüya alemi ortamı oluyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Zaten şuradaki insanların hiçbiri oturup bu aletleri kötülemek için yazmaz. Çünkü aslında bizler de birer fanatik sayılırız Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Kullandığımız araçları A noktasından B noktasına gitmek için değil, gerçekten sevdiğimiz için aldık. Öyle değil mi? Eh, bu durumda ben niye gelip burada "aaa burası çok kötü, şurasında kronik sorun var" bilmemne diye ağzımdan salyalar akıtarak kötüleyeyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Emin olun bu yazdıklarımızdan değil o bahsettikleriniz. Hepsi çooook eski söylemlerden gelen inanışlar sadece. Bana da çok geliyorlar. Abi araba çok güzel ama.... Ama ne? Abi çok problemliymiş, çok yakıyomuş, çok bilmemneymiş. Yahu ne alaka? Başka arabalar neyse bu da o işte. Herifler başkaları son teknoloji fabrikada yaparken bunlar barakada araba üretmiyor ki? Zaten öyle olsa dünya üzerinde de rekabet falan edemezler. Düşünün, Alfa fabrikası şu anda bi Giulietta bi Mito üreterek ayakta duruyor. Ha İtalyan hükümetinin, Fiat grubunun desteği falan filan yadsınamaz, olaya milliyetçi gözle de bakıyorlar ama hangi otomobil fabrikası sadece 2 modelle sınıflarında yer alıp bir de rekabet ediyor ve aslında bu kadar da başarılı oluyor?

Bu yüzden diyorum, aslında paralel görüşlerdeyiz ama anlaşamadık Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ha siz de görüşlerinizi belirttiniz elbette, saygı duyuyorum, yanlış birşey söyleyip kırdıysam da özür dilerim, yazarken malum, herşeyi doğru düzgün ifade edemeyebiliyoruz, oturup bi masada geyik sohbeti gibi olamıyor hiçbir zaman. Kroniklere falan takılmayın siz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Dediğiniz gibi, kurban olalım böyle kroniklere Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

(Bu sfer Enter'ı daha az kullandım arkadaşlar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2013, 02:31:49 »
Kusura bakçak bişey yok yahu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sadece okuması çok zor oluyodu ve uzun geldiği için üşeniyoduk, o yüzden demiştim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu arada Alfa Romeo zararda değil bildiğim kadarıyla. Yani bi Opel gibi sürünmüyor.. Kendi yağında kavrulabiliyor.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #20 : 23 Ekim 2013, 03:14:25 »
Her markanın kronik sorunları vardır. Alfa Romeo ile diğer markalar arasındaki durum, AR kullanıcılarının ciddi anlamda araçlarına diğer marka kullancılarından daha büyük bir tutku ile bağlı olmaları ve araçlarının üzerlerine daha fazla titremelerindendir.

Adam keyifle Alfa'sına biniyor. En ufak bir sorunda morali bozuluyor oflamaya puflamaya başlıyor. Çünkü aracı onun için ulaşım amaçlı bir "araba" değil keyif amaçlı bir "hobi". Yüzünden düşen bin parça. Biraz da maddi olanakları an itibarı ile kısıtlı ise onla bunla derdini paylaştığında Alfa'lar sorunlu ve kronik oluyorlar.

Diğerlerinde Alfa diye bahsetmiyor bile, "arabam, araba, benim araç, vs. şöyle oldu, serviste şimdi" gibi diyaloglar geçiyor, aracı değil düşündüğü en fazla cebi...

Bunları yazıyorum ama eklemek isterimki, artık 15. yılının sonlarına yaklaşmış bir AR kullanıcısı olarak, farklı marka olarak BMW araçlar tercih etmiş biri olarak, evinde bunca yıldır her daim bir AR aracı bulunan bir olarak, çok şükür hiçbir zaman abuk sorunlar yaşamadım Alfa Romeo ile. Bu biraz da aracına bakmayı bilmek ile alakalı.

İstisna olarak ilk aracım Toyota Celica GT idi. Bu araç o yaşta hunharca kullanma ile bile "TIK" demedi 70.000km boyunca. İşte o araç yerine bir AR aracım olsaydı ne olurdu bilemem. Gerçi ona yakın derecede hunhar ve el freni çekmeden 5 dakika geçirmediğim bir 145 QV aracımda olmuştu akabinde. O da kaza yapıp araç pert olana kadar beni hiç üzmemişti...

Özet: Araçları nasıl kullanacağını bilmeyen, ikinci el haşatı çıkmış adam gibi bakım görmemiş bir AR araca ilk defa sahip olanlar, mahalle baskısı nedeni ile önyargı sahibi olan kullancılar, ya da kullanamayıcılar yüzünden bizim araçlarımızın adı çıkmış... Geçmiş konulardan birinde bu baskıyı kendimce açıklamıştım. Bulursam tekrar iliştiririm konu altına, tamda yeri burası Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: emin (03 Mart 2015, 09:26:13)

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2013, 03:24:05 »
Alıntı yapılan: geronimo35 - 10 Şubat 2013, 22:33:02

Arkadaşlar merhaba arabalar hakkında sadece genel bilgim vardır gezinirken 156ları gördüm ve çok beğendim bir sürü forumda araştırma yaptım ama genel olarak alfalara karşı alma yaklaşma gibi bir çekimser hava var zaten maddiyat yetse gider iyisine bende binmek isterim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ve düşündüm en iyi aracı kullananlar bilir die araştırırken bu forumu gördüm sizce gerçekten bu araba alınır mı sürekli sorun çıkarırmı tavsiye edermisiniz kimisi çok yakıyo kimisi çok dandik teneke yığını vs vs bir sürü yorum okudum kafam karıştı sizden beni bilgilendirmenizi istiyorum..teşekkürler..

VELOCE

Beğenmekte haklısınız. Otomobil tarihinde son 20 yıl için "çizgisi en yeni kalan araçlar" diye bir anket yapılsa herhalde alfa 156 ilk sırayı almayı başarırdı. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Öncelikle şunu altını çezerek belirtmek istiyorumki, Alfa Romeo herkesin sahip olmak isteyipte, gereksiz bir ön yargıdan dolayı sahip olamayıp, akabindede kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş misali çamur attığı bir marka olmuştur ne yazıkki. (sadece Türkiye'de)

Kendi önyargıları bu kişilerin kendi "Alfa Romeo paradoksu"nu oluşturmuştur. Uzanamadıkları ciğere laf etmeleri, aslında sahip olmak isteyipte sahip olamayan önceki otomobil kullanıcılarının geçmişte içlerinde oldukları durumdur... 1-Alfa almak iste, 2- başkalarının sözleri ile hareket et ve alma, 3- alamadıktan sonra sen de alamadığın için başkalarının almalarına engel ol çamur at, 4- sonra onlardan biri ol... 

Bu ve benzeri forumlar işte bu saçma ve gereksiz önyargıları yok etmek için de varlar. Biz burada Alfa Romeo kullanıcıları olarak bu düşünceleri kolayca çürütebilecek kadar tecrübe sahibiyiz sanırım. En kısa süre kullanan dostumuz bile, bu tip ön yargıları basitçe çürütebilecek bir tecrübesinden bahsedebilir eminim... Kaldıki diğer tüm markaların sahip oldukları kronik sorunlar, söz konusu Alfa Romeo olduğunda bir anda yok sayılıveriyorlar.

Biraz uzun oldu buradaki açıklamam belki ama ben 15 yıldır Alfa Romeo kullanıyorum. Duyduklarınızın %90'ı tamamen kullanıcı hatası ve bir kısmıda şehir efsanelerinden ibaret karalamalardır. Bu güne kadar ben, başka başlıklar altında da belirttiğim gibi, hiç bir büyük sorun yaşamadığım gibi, küçük sorun dahi yaşamadım diyebilirim. Bir elin beş parmağını geçmemiştir bunlarda. Düzgün ve bakımlı bir araç seçilip alındığında, servise periyodik bakımlar için gidersiniz sadece. Kullanıcı olarak üzerinize düşenleri yerine getirmeyi de unutmayarak tabiki...

Çok yakıyor diyenlere, belirli bir enerji, güç üretimi, karşılıksız olamaz, Alfa Romeo'ların sarfiyatlarını, kendi ürettikleri güçle aynı gücü üreten ve aynı ağırlıktaki araçlarla kıyaslamaları gerektiğini söyleyebilirim. Teneke vs, gibi sağlam olmadığından bahsedenlere ise sözüm, ben 2005 yılında "pert bir 156" içinden hiç abartısız burnum dahi kanamadan çıktım. Bu kazayı saatte 200km sürat ile giderken E5 üzerinde sabaha karşı, taksi ile banket arasına girerek yaptım ve döne döne parçalandı araç... (Bu arada araç yapıldı ve satıldı, hala kullanıyor biri)

Sonuç; Alfa Romeo alınır, ikinci el alıncaksa geçmişte ilgisiz hor kullanan birilerinin elinden geçmiş olma olasılığına karşı titizce ayrıntıları gözden geçirilir. Neticede araç tatminkar ise alınır ve yıllarca sorunsuz şekilde binilir. Umarım en kısa zamanda kendinize uygun Alfa Romeo aracınıza kavuşursunuz.

Saygılar...

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 23 Ekim 2013, 10:25:45 »
Daha önce de başka bir konuda bahsi geçmişti, araçları bilmeyen(çok sorunlu, teneke, heryerinden ses geliyor vs..) ve gerekli özeni göstermeyecek kişilerin bu arabayı almaktan korkması bir yerde daha iyi, araçlar daha bilinçli ve özenli kullanıcılara gitmeli. Kendi ilanımı da bu nedenle malum siteye koymadım bile, gidecekse alfayı bilen ve arayan insan alsın derken kastım buydu, aracı benimseyecek biri alsın, adam gibi baksın, laf gelmesin alfa imajına, sonra alfalar dandik hep sorunlu konuşulmasın diye Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap (bir arkadaş şakayla karışık eleştirmişti benim bu sözlerimi hatta). Evet bu araçları almak çok kolay, piyasada değerinin altında dolaşıyorlar, ama almaya da herkes cesaret edemiyor. Bu biryerde araçların daha orjinal kalmasını sağlarken diğer yanda 2.el pazarını daraltıyor. Ben bu şekilde memnunum açıkcası, bilmeyen ve bu araçlardan korkan adamlar almasın.
İnsanların bu korkuları nedeniyle 159 dizel otomatik 40-50 bin tl lerde dolaşsın, piyasası muadilleri gibi 70 binleri geçmesin, bu rağbet görmeme--->daha ucuza daha yüksek kaliteye sahip olabilme şansı veriyor bizlere. İyi böyle iyi   Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 368 Mesajı Toplam
    412 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 23 Ekim 2013, 10:41:35 »
Yahu kendimden utanıyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap arkadaşlar destan yazıp duruyorlar  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ben 2 kelam yazamadım şu topicle ilgili  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Tuncay N (23 Ekim 2013, 15:17:20)

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #24 : 23 Ekim 2013, 11:18:12 »
Çevremde Alfa Romeo ya hevesli ufak bir kitle var ama onlarında aile-kendi çevrelerini göz önüne aldığımda "Alfa" dediklerinde "size aldırmazlar" diyorum, dediğimde çıkıyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 368 Mesajı Toplam
    412 Kere Beğenildi
« Yanıtla #25 : 23 Ekim 2013, 11:31:32 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Yahu kendimden utanıyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap arkadaşlar destan yazıp duruyorlar  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ben 2 kelam yazamadım şu topicle ilgili  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kronik alfa yoktur,kronik alfa sahipleri vardır  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

endospor53

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    34 Kere Beğenildi
« Yanıtla #26 : 23 Ekim 2013, 11:36:49 »
Kronik alfa yoktur,kronik alfa sahipleri vardır  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2 kelamın kralı oldu abi, sitenin girişine yazmalı moderatörler  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

endospor53 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: alfalego (23 Ekim 2013, 11:37:38)

ata.özcan

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
« Yanıtla #27 : 02 Mart 2015, 18:49:41 »
Arkadaslar soyulan vites topuzumu 50 tl maliyetle degistirdim  alfa yedekte var cok daha temiz gorundu elimede takilmiyor..
Ben baska bir arkadstan almistim gerci

emin

• *
  • 47 Mesajı Toplam
    58 Kere Beğenildi
« Yanıtla #28 : 03 Mart 2015, 09:30:16 »
Alfaların en önemli kronik sorunu fazla güzel olmaları bence

gerisi servis, kullanım, bakım, yaş vs.

ata.özcan

• *
  • 40 Mesajı Toplam
    46 Kere Beğenildi
« Yanıtla #29 : 03 Mart 2015, 10:23:56 »
aslında arac ne kadar ozelse sorunu o kadar cok oluyor alfa lar ozel araclar bence

Seo4Smf Tagleri: hakkında sorun kronik fikrimdir 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.