Yukarı git

20 Kasım 2017, 00:38:34
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kronik dert, tutmayan güneşlik ve tamiri  (Okunma sayısı 6863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
Kronik dert, tutmayan güneşlik ve tamiri
« : 25 Ocak 2013, 00:23:27 »
Şimdiyedek sayısız forumda varyatör sorunu ile ilgili sayısız konu açıldı ama bu güneşlik yokmu varyatörden daha batak bir konu bence, ikidebir önüne düşer atsan atılmaz satsan satılmaz, insanın gözüne gözüne...  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Neyse lafı çokta uzatmayalım nette bir forumda kısmen gördüğüm tamirat yöntemini bende bir deneyeyim dedim hani gidersede ebaydan bulurum artık dedim,

Malzemeler,

Maket bıçağı,
Kablo toplama için satılan cırtcırt kelepçe,
Pense, (kargaburnu olursa daha iyi olur)
İnce bir tornavida ya da kontrol kalemi,

Kelepçeye destek olması için yapıştırıcı olarak sırası ile pattex sanayi tipi ve 404 plastik çelik denedim ama pek bir yararı olmadı o yüzden fotoğraflardaki yapıştırıcıları dikkate almayın.

Başlarken,

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Buda kelepçe, yapı marketlerde elektrikçilerde sanayide vs. çok ucuza bulunabilir.

Şekilde görüldüğü gibi tavan bağlantısı tarafından kibarca kesiyoruz benimki daha önce kurcalanmış o yüzden kesik hem tam düz olmadı hemde acemilik biraz boydan kestim, bu arada bağlantı kafası ucu görülüyor o plastik çubuğun ucuna dikkat edin çıkarırken zorluyor ve hafif bombe var ve çıkararken-takarken o bombenin kırılmaması lazım.

Evet başa bela açan parçayı görüyoruz, bu arkadaş kırılınca güneşlik kendini koyveriyor malzemesi çelik sanırım, ilk açtığımda bu arkadaşın su borusu gibi halka formunda olduğunu düşünmüştüm ama yanılmışım alt kısmı biraz derine gidiyor.

Daha sonra bu halkayı açılmaması için kelepçeliyoruz, bu biraz yorabiliyor zira kelepçenin bi ucu güneşliğin derinlerinden geçip tekrar dönecek ben ekleme yaptım yetmiyordu yoksa.

Sonuç güzel oldu artık koyvermiyor (kapatma işlerini daha sonra yapacağım)
Elim değmişken birde temizlik yaptım diş fırçası ile, bayağı kirlenmiş ki temizlik farkettiriyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

ufkromeo

• *
  • 12 Mesajı Toplam
    12 Kere Beğenildi
Ellerinize sağlık. Araclarımız sağolsun birçok konuda hem çözüm zekamız hemde el becerimiz gelişiyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Spider_Volkan

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
Elinize saglik. Bu sorunu kumas icin olan arka taraflari yapiskan cirtlarla cozenleri gormustum. Hem her seferinde cirt diye ses yapiyor hem de gunesligi acinca komik duruyordu. Bu cozum iyi bir el kivrakligi ile yapilirsa cok daha estetik Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yeni guneslik fiyatini hic sordunuz mu acaba hic?

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Benden önceki sahibi şoför tarafındakini önce yapıştırmayı denemiş olmayınca güneşliği köşeden delip tavandaki vida girişine vidalamış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bant cırtcırt ları düşünmedim değil ama ileride tavan döşemesine zarar verebilir birde "cırrtt" sesi malum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Birkaç çıkmacıya sormuştum 60-70 filan diyorlardı ebayda daha uygun tabi.

Cengiz Caliskan

• *
  • 4 Mesajı Toplam
    4 Kere Beğenildi
Vallahi tam işime yarayacak bir konu olmuş. Benimki de düştü ve çıkarıp torpidoya koymuştum bir çözüm bulana kadar. Ellerinize sağlık. İlk fırsatta deneyeceğim.

Alfa 156 2.0 16V TS 2002

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Elinize sağlık güzel çalışma olmuş.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Konuyu hortlattım ama yarım saat önce benim sürücü tarafındaki güneşliği açarken "çıt" etti ve saldı kendini Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En uygun zamanda ben de bir deneyeceğim sizin bu yöntemi. Kestiğiniz yeri kapatmış mıydınız? Nasıl yaptınız bir de eğer kapattıysanız? Japon yapıştırıcı ile yapışıtırılsa tutar mı acaba diye düşünüyorum.

onurtasbas

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Facebook
21 yaşındayım ve ilk göz ağrımı 156 1.6 TS aldım. Varyatör debimetre hatası derken şu an güneşliğinde kronik sorun olduğunu görünce şaşırdım kaldım. Nasıl gizemli bi araç bi türlü çözemedim. Ama genede seviyorum aracımı Allah var . Neyse ki bunun da çözümünü bulduğumuza göre hemen bi denemek lazım. 3 ay güneşlikleri söküp bindim. İnanın kötü görüntü olmasa hala takacağımda yoktu. Ama şuan azda olsa rahatladım. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır.

lyolcul

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
İnşallah bundan sonra sorunsuz kullanırsın aracını. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tapatalk

onurtasbas

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Facebook
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
İnşallah bundan sonra sorunsuz kullanırsın aracını. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tapatalk

İnşallah hocam ya. Her sabah aracımı gördüğümde bi heycan yaşıyorum lakin marşa basıncaya kadar. Kontağı açıpta debimetre kaynaklı enjektörün yanması  güneşliğin sarkması  heycanımı kaçırıyor. Hele ki debimetreyi yaptıracam diye Konya'da ki tek olmanın gubuzluğunu yapan sanayici esnafının tavırları vs derken. Ama çok az kaldı yakında inşallah mutlu son. Sıkıntısız alfam olacak

Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır.

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Güneşlik alfanın kronik sorunuysa tüm markaların kronik sorunu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 10 küsür yaşında hangi aracın orasında burasında bir şey olmuyor ki? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Plastiğin de bi ömrü var, o kadar da haksızlık etmeyelim bebeklerimize Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
Konuyu hortlattım ama yarım saat önce benim sürücü tarafındaki güneşliği açarken "çıt" etti ve saldı kendini Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap En uygun zamanda ben de bir deneyeceğim sizin bu yöntemi. Kestiğiniz yeri kapatmış mıydınız? Nasıl yaptınız bir de eğer kapattıysanız? Japon yapıştırıcı ile yapışıtırılsa tutar mı acaba diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun sizinkide bezgin bekir olmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

evet kapatmıştım japon yapıştırıcısı işi görür sanırım  ancak ben sanayide kullanılan sprey takviyeli yapıştırıcılardan kullanmış, ufak bir cetvel yardımı ile kısım kısım yapıştırarak geri kapatmıştım.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi

Geçmiş olsun sizinkide bezgin bekir olmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

evet kapatmıştım japon yapıştırıcısı işi görür sanırım  ancak ben sanayide kullanılan sprey takviyeli yapıştırıcılardan kullanmış, ufak bir cetvel yardımı ile kısım kısım yapıştırarak geri kapatmıştım.

Teşekkür ederim. İlk fırsat bulduğumda girişicem ben de.

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Dün ben de önüme düşen güneşlik için giriştim. Buradaki anlatılan işlemleri uyguladım. İlk başta oldu gibiydi fakat maalesef tutmadı. Ben yine de işlemin fotolarını paylaşayım. İlgili parçayı çıkarttım. Metalik ince bir parça ve kırıldığı için de japon yapıştırıcı tutmuyor. Kelepçeyi de çok sıkı tutturamadım herhalde. Bir de bulabildiğim en ince kelepçeyi aldım ama o bile bence biraz kalın geldi. Yapıştırırken bombe yapıyor ve zorluyor o bölümü. Sizler deneyecekseniz daha ince kelepçe almanızda fayda var. Neyse kırık olan parçayı söktüm. Ne biliim aynısından sanayide biryerde yaptırabilirsem veya kestirebilirsem o şekilde halletmeyi deneyeceğim. @sahnan arkadaşa yine de teşekkür ederim. Güzel bir fikir idi ama belki de ben yapamadım. Hiç olmadı boş bir vaktimde yine deneyeceğim.

ykpogutcu

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    110 Kere Beğenildi
Sorunu bu şekilde halledebilen için ne mutlu. Babam çıkma güneşlik aldı taktı bizim arabaya direkt. Fiyatını hatırlamıyorum ama ucuz değildi okadarcık bi parça için Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

αℓƒα яσмєσ ιѕ ℓιƒє ѕтуℓє... HIZLI ARABALAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ALLAHIM.

Seo4Smf Tagleri: güneşlik kronik dert tutmayan tamiri 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.