Yukarı git

23 Temmuz 2018, 01:16:31
Reklamlar  

Gönderen Konu: Klima&LPG Kalkışta Gaz Yememe  (Okunma sayısı 2455 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mesrine

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Klima&LPG Kalkışta Gaz Yememe
« : 30 Ağustos 2014, 01:14:17 »
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir karşılaştığım bu sorunumun sebebini araştırmaya çalışıyorum henüz bir ustaya gitmedim. Olay şu: Araç benzinde hiçbir sorun çıkarmadan gidiyor. LPG'de de aynı şekilde hiç sorun yok ancak ne zaman ki klimayı açıyorum özellikle ilk çalıştırmada motor tüpe geçtikten sonra açınca klimayı, ilk kalkışta bir iki saniye adeta gaz yemiyor gitmemek için zorlanıyor sonra düzeliyor.

Dün mesela ekstrem bir örnek yaşadım. Yaklaşık 15 km.lik seyirden sonra eve doğru geçtim, sokağın bir ucu aşağı doğru yokuş, o yokuşun başına kadar geldim, hafif eğimli haldeyim, geri geri gelerek park edeceğim, o pozisyonda hiç gaz yemedi (klima full açık, lpg, aşağı doğru hafif eğim) ve klimayı kapatmadan geri geri gelemedim. Yani düz zeminde gaza fazla basıp devir yükselterek kalkabiliyorum mesela kavşakta falan durunca, ama o yokuşta ne kadar devir yükseltmeye çalışsam da boğuldu adeta araba. Tabi kavşaklarda falan da tehlike oluşturuyor bu durum. Ani kalkmam gerekse olmayacak.

Bana sorunun olası sebeplerini sıralayabilirseniz ona göre hareket edeceğim. Ustaların çoğu maalesef anlamıyor bu konulardan.

* LPG Prins VSI 2, 10.000 km. yi biraz geçmiştir taktıralı, kitapçıkta ilk filtre değişiminin 20.000 km'de olacağı belirtiliyor o yüzden henüz değiştirmedim. Ancak filtre bazlı bir sorun olsaydı genel çekişte de ciddi bir fark olurdu diye düşünüyorum.

Aracım Alfa Romeo 147 1.6 TS

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

serhat saygılı

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Ynt: Klima&LPG Kalkışta Gaz Yememe
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2014, 10:30:55 »
benim 156 da da prins var ve aynı sorunu bende yaşıyorum. dün 4 kişi klima açık yokuş yukarı arabayı kaldıramadım. mecburen klimayı kapattım. bizim araçlar klima ile çok performans kaybı yaşıyor üstelik klimada çok memnun edici değil. yapacak bişey yok. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

karainci

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 369 Mesajı Toplam
    413 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2014, 13:13:42 »
Heralde 1.6 cc araçlarda bu sorun var,ben hiç ss(2.00 cc) le bu sorunu yaşamadım,rampa çıkarken kayıp var onu inkar edemem,lpg li araçlar klima açıkken çekişten düşüyor malesef,benim önerim lpg enjektörlerini büyütebilirsiniz biraz.. ustalar daha iyi bilir..

ALFAROME147

• *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2014, 09:39:58 »
bu olaya ben bir çok alfada sahit oldum bnmkide dahil o yüzden aracı bu duruma uygun kullananın gazı önceden ve fazla verin tehlike yartacak yerlerde klimayı kapatın bizede tır giriyodu az kaldı otoyolda araç kalkamadı bir aksiyon yaşadık:)

US

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2014, 15:22:34 »
Sadece lpg de iken kalkışta gaz yememe,boğulma problemi varsa lpg ayarı yanlıştır. Zengin karisima ayarlandigi için gaz verdiğinizde stop edecekmiş gibi devir düşer, araç hareket edemez. Aracınızı yolda-yükte her devirde ayrı ayrı kademeli kalibrasyon yaptirirsaniz sorun ortadan kalkar. Az bir miktar da yakıt tüketimi düşer. Otomatik kalibrasyon yaptirmayin. Ustalar her ne kadar fark etmez dese de inanmayın.. yolda kalibrasyon tüm varyatorlu araçlar için olmazsa olmazdır.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mustafa78

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2015, 15:30:07 »
motor ayarı dıye dedıklerı bu mu yanıi.

Seo4Smf Tagleri: kalkışta yememe klimaamplpg 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.