Yukarı git

21 Ağustos 2018, 20:29:38
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kırmızı Renkli Emniyet Kemer  (Okunma sayısı 6171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mahoretti

• *
  • 35 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi
Ynt: Kırmızı Renkli Emniyet Kemer
« Yanıtla #15 : 06 Ağustos 2013, 15:28:29 »
Ege kardeşim, sen yine burdaki abilerinin lafını kulağına küpe et, arabaya oturunca ilk işin kemer bağlamak olsun. Kemer bağlamayını da arabana bindirme. Kemer takmamak meziyet değildir. Özenilecek bişey de değildir. Hayatın boyunca belki hiç gerek olmayacaktır ama gerek olduğunda da o kemer seni yada çok sevdiğin birini koruyacağına duvardaki süs misali sadece "sesi" kapatıyorsa, tarifi imkansız ömür boyu vicdan azaplarına AH VAH KEŞKE lerle dolu bir hayata sebebiyet vermesin...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

hi_cazz

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    2 Kere Beğenildi
Kırmızı Renkli Emniyet Kemer
« Yanıtla #16 : 06 Ağustos 2013, 15:28:56 »
Kemerin bağlantı noktasında tork ayarının olduğunu ilk defa duydum. Hatta benim Corsa'nın emniyet kemeri bozulduğunda garantiden değişmişti. Adam direk sıktı. Başka bişey yok.

mahoretti

• *
  • 35 Mesajı Toplam
    37 Kere Beğenildi
« Yanıtla #17 : 06 Ağustos 2013, 15:32:52 »
Aslında her bijon TORK anahtarı ile kuvvet derecesini bilerek sıkılmalı. TORK anahtarının amacı, fazla güçte sıkma ile bijonları bozmamak içindir. Eksik sıkarsanız da açılma riski vardır...

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 06 Ağustos 2013, 15:57:49 »
Hayatımızın bağlı olduğu vidalar bunlar.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GTV-Spider service manual'ında şöyle gösteriyor (nerdeyse diğer hiç bir vida için tork değeri göstermiyor)

Not: Servislerde torku gösteren aletler var. Carium'da Onur usta motorla uğraşırken görmüştüm.. Demek ki motorda da kullanılıyor bazı yerlerde.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Kuti147

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    45 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 06 Ağustos 2013, 16:50:42 »
Tork anahtarı önemli ya. İş yerinde çok önem gösteriyoruz. Kalibresi olsun saklanması olsun.
Motorda önemlidir tork, bazı yerlerde ısı sebebiyle genleşme oluyor,gereginden sıkı olan yerlerde çatlaklar oluşuyor mesela. Tecrübeli Mekanik teknisyeni değilim ama kompozit bölgelerde kullanıyoruz, ezilme olmaması için Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ve evet kırmızı kemer yakışır bencede Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

sahhan

• *
  • 83 Mesajı Toplam
    88 Kere Beğenildi
    • http://kucukisler.blogspot.com.tr/
« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2013, 17:39:39 »
Emniyet kemeri ön ve arka koltukta zorunlu olmalı şehir içi dışı farketmez cezasıda minimum 500 TL'den başlamalı,

o aparat var bir de kemer yuvasına takıyorlar, radar belirleyen cihazlar ile aynı kategoriye sokulmalı yakalandımı süründürülmeli.

Alfa aradığım sıralarda sahibindende denk geliyordum bu aparatları takanlara direk kapatıyordum ilanı çünkü bunu kullanan canının kıymetini bilmiyor demektir canının kıymetini bilmeyen malının kıymetini hiç bilmez.

Aynı şekilde zaman zaman ana-bebek ön koltuğa (bonus olarak kemersiz) yerleşenler görüyorum, gözünün yaşına bakmayacaksın direk arabayı bağlayacak cezasını 500 den az olmamak kaydıyla ayrı ayrı kesecek, anlaşmalı taksiyi çağıracak  faturasınıda cezasına ayrıca ekleyeceksin.

+Kırmızı yakışır.

sahhan 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Tuncay N (06 Eylül 2013, 21:41:35), Tatmir07 (04 Eylül 2013, 23:36:54)

eminpar

• *
  • 14 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2013, 17:50:13 »
+1 aynen katılıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

HTC One SV cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Fiction

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • www.onuruca.com
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2013, 20:44:19 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selam arkadaşlar.
147 mi ilk aldığım zaman çok hoşuma giderek aldığım ama hem vakit hem nakit hemde yaptıracak yer bulamadığımdan dolabımı süsleyen kırmızı renkli emniyet kemerlerini aracıma uygulamak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olacak herhangi bir usta ya da servis vb yer biliyormusunuz.

Siyah derinin üzerinde kırmızı emniyet kemeri çok güzel durur değilmi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Acaba nerden almışıtınız kırmızı kemeri?
Benim gtv' de siyah deri koltuk var , direksiyon , el freni + vites körükleri de kırmızı dikişli. Böyle bir şey alıp taktırması da kolaysa çok hoş gözükür gibi me geliyor.
458 italia ' da  krem rengine bile kırmızı kemer koymuşlar.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 99 GTV 2.0 TS Ph2

tags

• *
  • 17 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2013, 21:55:58 »
benim renklere karşı takıntım var . resimdeki emniyet kemeri kırmızısı renk tonu açık kalmış. 1 tık koyu olsa ,koltukdaki dikiş renk kırmızısı gibi ..güzel durur bence

Kuti147

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    45 Kere Beğenildi
« Yanıtla #24 : 12 Eylül 2013, 00:29:39 »
Ben kemeri metre ile techturkey.com da bi arkadastan almistim. Halen satıyor olmasi lazim. Bendeki kemer resimdekinin bi "Tık" daha koyusu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Fiction

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
    • www.onuruca.com
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2013, 00:57:27 »
Ben kemeri metre ile techturkey.com da bi arkadastan almistim. Halen satıyor olmasi lazim. Bendeki kemer resimdekinin bi "Tık" daha koyusu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Anladım. o şekilde satılanın takması zor olur diye düşünüyorum. ebay'e baktım ama yok gtv yada alfa için satılan kırmızı kemer.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 99 GTV 2.0 TS Ph2

Kuti147

• *
  • 32 Mesajı Toplam
    45 Kere Beğenildi
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2013, 07:46:43 »
Mekanizmalari dahil olarak hazır şekilde bulunacağını hic sanmıyorum. Bulunsa dahi çok uçuk fiyatlar çıkar ortaya. Kemer yaptıran herkes bu şekilde yaptırıyor.

Seo4Smf Tagleri: kırmızı emniyet renkli kemer 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.