Yukarı git

19 Kasım 2017, 04:25:41
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kırmızı Alfayı gören gaza geliyor...  (Okunma sayısı 3262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alfaburock

• *
Gurup konusunda itiraz ederim arkadaş başıma ne geliceğni biliyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kaç turum önümdekilere tur bindiricem diye heba oldu Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Şaka bi yana Erhan süper özetlemiş pist mevzusunu . Evet biz şanslıydık pisti tam gün doya doya kullanabildik. Binek araçlarımızla bu kadar uzun süreler pistte kaldığımız için normal pist günlerine göre daha sıkıntılı durumlar ortaya çıktı.

Bence maximum 30 tur yeterli körfez pisti için daha fazlası hem bizim için aşırı bi kondüsyon gerektiriyo hemde araçlarımız için. Bunun yanında en büyük problem lastik ve fren sorunu ama az tur atarak bunlar biraz daha kompanse edilebilir.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

OsmanK

• Üye
  • *
  • 3 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Şimdi pist konusunda yaşanan sıkıntılardan biraz bahsedeyim ben kısaca..

İlk olarak birinin organizasyon sorumluluğunu üstüne alması gerekiyor ki bu hiç kolay birşey değil.

En büyük problem, forumda bir "pist organizasyonu yapılsa kimler gelir?" diye bir ön çalışma yapıyorsunuz. Atıyorum 60 kişi ben gelirim diyor. 1-1.5 ay sonrası bir tarihte karar kılıyorsunuz. İlk etapta 10 kişi yalan oluyor, kalıyorsunuz 50 kişi. Sonra fiyatlar belirleniyor. Biz kişi başı 130 liraya ayarlamıştık o dönem pisti ve sabahtan akşama kadar non-stop kullanmıştık. 70 tur atan arkadaşlar vardı. Ancak fiyat belirlendikten sonra bir 10 kişiyi daha kaybediyorsunuz. kalıyor 40 kişi. Sonra tarih yaklaştıkça, kiminde gerçekten katılmasına engel bir durum çıkıyor, kimi de yan çiziyor.. Kalıyorsunuz 25 kişi..

İkici problem grupları oluşturmakta çıkıyor.. 3'er veya 4'erli gruplar halinde çıkıyorsunuz piste, denk otomobilleri ve insanları aynı gruba koymanız gerek. Kimisi arıza çıkartıyor "ben neden o grupta değilim de bu gruptayım?" diye..

Üçüncü problem, insanlar bakımsız otomobillerle piste geliyorlar.. Pist otomobili çok ciddi zorlayan bir şey.. Mesela ben 1.500 lira verip aldığım 4 lastiği 40 turda bitirdim. Bir arkadaşım lastik patlattı. Aracım normal şartlarda yağ yakmamasına rağmen, benzin istasyonundan gidip yağ alıp eklemek zorunda kaldım. 20 turun sonunda frenleriniz de resmen tütüyor. Tabi insanlar bakımsız otomobiller ile gelip araçlarını limitlerine kadar zorlayınca yatak sarma başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşıyorlar.

Dördüncü problem; biz oraya eğlenmeye, kendi limitlerimizi görmeye gidiyoruz. Ama bazı arkadaşlar o kadar ciddiye alıyor, o kadar hırs yapıyor ki bu işi, kendilerine ve etraflarına karşı büyük tehlike arz etmeye başlıyorlar.. Güne başlamadan brifing veriliyor, kurallar defalarca hatırlatılıyor. Her otomobilde de telsiz oluyor. Bazı konularda defalarca uyarılmalarına rağmen bildiklerini okumaya devam ediyorlar..

Pist işi çok ciddi ve masraflı bir iş. Piste çıkmadan önce aracını komple kontrolden geçirmeniz, çok tur atacaksanız  4 veya en az iki adet bayatlamamış ve iyi durumda çıkma lastik almanız, kurallara tamamen uymanız ve sorumlu davranmanız gerekiyor. Bunları yaptığınızda o kadar çok eğleniyorsunuz, o kadar çok keyif alıyorsunuz ve otomobiliniz ve sürüş tekniğiniz hakkında o kadar çok şey öğreniyorsunuz ki, gerçekten tüm masraflara değiyor..

Abi bende bir süredir araştırıyorum yakın zamanda bir 156 1.6 TS almayı düşünüyorum ama önceden daha sağlam bilgi sahibi olmak adına tüm yazılanları hatim ediyorum. Özellikle senin yorumlarını noktasını virgülünü kaçırmadan mutlaka sonuna kadar okuyorum. Pist konusunu o kadar güzel özetlemişsin ki her anı yaşadım resmen. Bilgiler için teşekkür ediyorum, en yakın zamanda aranıza katılmak umuduyla... Sevgiler  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

hannibal

• Üye
  • *
  • 18 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
Kırmızı şiddet ve şehvetin rengidir. İnsanda farklı duyguların oluşmasına neden oluyor.
Matrix'teki sanheyi hatırlayın.
"Kırmızı alfa'ya mı bakıyordun, bir daha bak."  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kırmızı şiddet ve şehvetin rengidir. İnsanda farklı duyguların oluşmasına neden oluyor.
Matrix'teki sanheyi hatırlayın.
"Kırmızı alfa'ya mı bakıyordun, bir daha bak."  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Öyle bi sahne mi vardı Matrix'te ya? Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aa pardon , kırmızılı kadın vardı şimdi hatırladım.. Böyle şeyleri de pek unutmam normalde ama.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hannibal (03 Haziran 2015, 11:05:39)

hannibal

• Üye
  • *
  • 18 Mesajı Toplam
    24 Kere Beğenildi
Kırmızı Alfa (temsili) Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

hannibal 'nin Mesajlarını Beğenen 4 Kullanıcı: Tolga033 (05 Haziran 2015, 21:00:45), alikaynak (05 Haziran 2015, 18:57:46), Tuncay N (05 Haziran 2015, 16:33:42), alfalego (03 Haziran 2015, 12:36:13)

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Oyhş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Tuncay N 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: hannibal (06 Haziran 2015, 10:08:14)

murat_016

• Üye
  • *
  • 16 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
kırmızıya bak çay demle Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

F7R Megane coupe

Seo4Smf Tagleri: kırmızı alfayı gören gaza geliyor 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.