Yukarı git

22 Kasım 2017, 00:28:53
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kırmızı Alfayı gören gaza geliyor...  (Okunma sayısı 3272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Red147

• Alfista
  • *
  • 122 Mesajı Toplam
    141 Kere Beğenildi
Kırmızı Alfayı gören gaza geliyor...
« : 31 Aralık 2011, 01:26:21 »
Aracımı yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.Aracımla keyifli keyifli giderken sağımdan solumdan gaza gelip geçmeye çalışanlanlar,kırmızı ışıkta arabanın arkasına silme yanaşanlar. Derdiniz ne arkadaşım yahu. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Dün Eskişehir çevreyolunda ilerlerken kırmızı ışıkta durdum.Yanıma clio symbol yanaştı.Gaz vermeye falan başladı ben üstüme alınmadım.Genelde bu tür durumlarda yavaşça 1 e takar yoluma bakarım. Fakat arkadaş cins cins bakıp sonra yeşille birlikte yırtınmaya başladı.Aracı 2. vitese aldıktan sonra 200 metrede sanırım aramızda 70-80 metre fark vardı.İnsanlar kendilerinin veya araçlarının sınırlarını bilmiyor malesef.

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Ya Türkçe konuş ya da sus!

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Hyundai accentler bu konuda 1 numara Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bir de bana arka camında özel üniversitelerin stickerlerı yapışık olan bayan kullanıcılar denk geliyo Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Işıklarda sıkanlar mı ararsın, yolda makas atanlar mı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu aralar dikkatimi çekiyo, bu şekilde bayan sürücüler de var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Baskan

• Coure Sportivo
  • Genel Moderatör
  • *
  • 57 Mesajı Toplam
    71 Kere Beğenildi
Haha güzel bir konu,
Kırmızı'nın tahrik gücü yüksek olduğu için bu olaylar yaşanıyor. Ben 1 senedir neler gördüm neler yaşadım, gün geldi ezdim gün geldi sallamadım bile böyle tipleri Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

lil-romeo

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sanırım sorun bende Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap arkadaş bana da hep doğan şahin denk geliyor ışıklarda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

I ♥ 45 AL 147

evrenalpar

• Üye
  • *
Bana kimse yaklaşamıyor genelde, jantlardan yoncadan olsa gerek!  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Evren Alpar

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
Benim de 156 varken yanaşan sataşan çok olurdu, şimdi 159'a ve özellikle de GT'ye pek bulaşan olmuyor..

Clio Symbol, Hyundai Accent gibi otomobilleri sallamamak lazım pek. Genelde şirket otomobili veya kiralık otomobil olduklarından ve kullananlarında %90'ı mal kıymeti bilmez hödüklerden oluştuğundan, nasolsa benim arabam değil diyerek işi abartıyorlar, kendi başlarını derde sokacakları gibi sizin de başınızı derde sokabilecek potansiyelleri var..

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

lil-romeo

• Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
evet  kendini bilmez arkadaşlar bazen canımızı sıkabiliyor. fakat farkettim ki artık benimde peşimden geliyorlar izmir de Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap zevkli oluyor arkada onları sallandırmak ya da yol verip diplerinden taciz etmek Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ama yine de dikkat. bugün öğlen yemeğim : Fiat Doblo Sağından Hyundai Accent Solundan Honda Civic Sağından Turkcell in mini'si Solundan Dacia Sağından ve ışıklar Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ayrıca dün yanıma bi ford fiesta yanaştı iki adam vardı. baktılar önce bi. sonra bir sonraki ışıkta gene yanaştı. araba nasıl güzel mi memnunmusun parça durumları nasıl yakıtı nasıl. diye sordu. hemen kısa cevaplar verdikten sonra yürüdüm gittim. ileride bir daha geldi. satılık mı bu dedi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap değil abi dedim. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

I ♥ 45 AL 147

Alfaburock

• *
Ben genelde Spider ı hafta sonları kullanıyorum ama ne zaman çıksam 3 5 araba bi şekilde bi yerlerde peşime takılıyo sanırım renginle alakalı dikkat çekmesinden kaynaklı bi merak uyandırıyo bu insanlarda clio accent vs bilmemne gibi araçlara yaklaşınca genelde ayağımı gazdan çekip yol veriyorumki geçip gitsin denyolar iş yerim kalamışta olduğu için cadde ve sahil yolunu sürekli kullanıyorum buralarda takılan araçlar dahada enteresan.

BMW M3 mü ararsın porsche carrera mı ararsın vs vs tabi bunların çoğu yeni yetme baba parasıyla bu tip otomobillere binme şansına sahip çocuklar tabiki güç farklarından dolayı onlarada bulaşmıyorum ama bi gün Siyah bi Carrera turbo beni gerçekten sahil yolunda delirtti sağımdan geçmeler sonra frene basıp solumdan geçmeler bu caddebostan mc donaldı geçtikten sonra bi kaç kez tekrar etti bunları yapmaya yanımdaki kız arkadaşım bile napıyo bu gerizekalı diyince ki kendisi hiç hazetmezdi bu tip şeylerden bende şalterlerin bir inip bir diğeri kalktı ve her gün geçtiğim sahil yolundaki s virajada güvenerek asıldım gaza s te tam tahmin ettiğim şey oldu okadar hızlı  ve kötü bi çizgiyle girdiki önümde sağa doğru kayarak gitmeye başladı ben spiderin kafasın cizgiye oturtuktan sonra pedalı dibe yapiştırıp s in içinde kayan carreranın yanından geçip gittim düzlüğe çıktığımızda ilk işim sola sinyal verip suadiye otelinden caddeye çıkmak oldu ama daha sinyali verdiğim anda höörççç die bi sesle yanımdan geçip gitti eleman zaaten o düzlüğü bitirmesi bi kaç saniyesini aldı.

Söylemek istediğim şu ki çok güzel bi şansa sahip insanlar belliki imkanları ve meraklarıda var bu kadar güçlü otomobilleri yolda tutabilmek çocuk oyuncağı diğil gidin bi araştırın öğrenin nasıl oluyo bu işler nasıl bu otomobillere hakim olabiliriz diye bir araştırın bir sürü sürüş eğitim organizasyonları var bunlara katılın o carrerada ki elektronik yol tutuş sistemleri seni bi yere kadar kurtarır ben 2 gün boyunca bi arkadaşımın sağladığı imkan sayesinde cayman s kullanma şansına sahip oldum aracı sport ta aldığınızda bile tüm çekiş kontrol sistemleri kapanmıyo bir viraja girdiğnizde okadar güven veriyoki sen istediğin kadar virajda gaza asılabilirsin ben yoldan kolay kolay çıkmam hiisiyatı yaşatıyo size adeta ama biliyosunki o bile senin her hatanı telafi edemez.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2012, 16:09:47 Gönderen: Alfaburock »

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Söylemek istediğim şu ki çok güzel bi şansa sahip insanlar belliki imkanları ve meraklarıda var bu kadar güçlü otomobilleri yolda tutabilmek çocuk oyuncağı diğil gidin bi araştırın öğrenin nasıl oluyo bu işler nasıl bu otomobillere hakim olabiliriz diye bir araştırın bir sürü sürüş eğitim organizasyonları var bunlara katılın o carrerada ki elektronik yol tutuş sistemleri seni bi yere kadar kurtarır ben 2 gün boyunca bi arkadaşımın sağladığı imkan sayesinde cayman s kullanma şansına sahip oldum aracı sport ta aldığınızda bile tüm çekiş kontrol sistemleri kapanmıyo bir viraja girdiğnizde okadar güven veriyoki sen istediğin kadar virajda gaza asılabilirsin ben yoldan kolay kolay çıkmam hiisiyatı yaşatıyo size adeta ama biliyosunki o bile senin her hatanı telafi edemez.

Burak kesinlikle söylediklerine %100 katılıyorum.. Ehliyet almak otomobil kullanmayı bilmek anlamına gelmiyor. Özellikle de bizim gibi dandikasyon sınavlarla ehliyet alınan ülkelerde..

Otomobil kullanmak ciddi bir iştir asla ama asla şakaya gelmez.. Türkiye'de otomobil kullanan insanların %90'ı çok iyi otomobil kullandığını sanıyor, aynı zamanda %90'ı otomobil kullanmayı bilmiyor. Bu nedenle her bayram katliamlar yaşanıyor zaten..

Hızlı kullanıp kaza yapmıyor olmanız, otomobil kullanmayı biliyorsunuz anlamına gelmediği gibi hiçbir zaman kaza yapmayacağınız anlamına da gelmiyor. Bir kere kaza yapmanız yeterli hayatınızın son bulması için..

Şunu da eklemekte fayda var, siz otomobili kullanmayı bilseniz de, yollarımız o kadar kötü, asfaltlarımız o kadar kalitesiz ki.. Tek bir çukura yanlış hızla, yanlış açıyla girmeniz takla atmanıza neden olabilir. Abuk subuk yerlerde çukurlar, mıcırlar, viraj içlerinde tutuşu %70 azaltan tırtırlar.. Hepsi birer ölüm tuzağı..

Zaten gerçek bir Alfisti, hızı sever ama güvenliği de en ön planda tutar. Çünkü otomobili riske atılmayacak kadar değerlidir onun için. Tek çizik oluşsa gece uykuları kaçar, kendine dert edinir.. Trafikte asla efendiliğini bozmaz..

Alfaburock

• *

Burak kesinlikle söylediklerine %100 katılıyorum.. Ehliyet almak otomobil kullanmayı bilmek anlamına gelmiyor. Özellikle de bizim gibi dandikasyon sınavlarla ehliyet alınan ülkelerde..

Otomobil kullanmak ciddi bir iştir asla ama asla şakaya gelmez.. Türkiye'de otomobil kullanan insanların %90'ı çok iyi otomobil kullandığını sanıyor, aynı zamanda %90'ı otomobil kullanmayı bilmiyor. Bu nedenle her bayram katliamlar yaşanıyor zaten..

Hızlı kullanıp kaza yapmıyor olmanız, otomobil kullanmayı biliyorsunuz anlamına gelmediği gibi hiçbir zaman kaza yapmayacağınız anlamına da gelmiyor. Bir kere kaza yapmanız yeterli hayatınızın son bulması için..

Şunu da eklemekte fayda var, siz otomobili kullanmayı bilseniz de, yollarımız o kadar kötü, asfaltlarımız o kadar kalitesiz ki.. Tek bir çukura yanlış hızla, yanlış açıyla girmeniz takla atmanıza neden olabilir. Abuk subuk yerlerde çukurlar, mıcırlar, viraj içlerinde tutuşu %70 azaltan tırtırlar.. Hepsi birer ölüm tuzağı..

Zaten gerçek bir Alfisti, hızı sever ama güvenliği de en ön planda tutar. Çünkü otomobili riske atılmayacak kadar değerlidir onun için. Tek çizik oluşsa gece uykuları kaçar, kendine dert edinir.. Trafikte asla efendiliğini bozmaz..

Hasbel kader ehliyet alıp normal bi şekilde bile araba kullanamayan insanlar var  ülkemizde çok haklısın yazdıklarında araba kullanmanın ne kadar ciddi bir iş olduğunu en ufak bi dikkatsizliğ kaldırmaicanı toplumca malasef zor yollardan öğreniyoruz.

Ama malasef şuda varki bu caddelerde gazlama olayında ben bazen insanları suçlayamıyorum (tabi bi takım öküzler hariç) bu ülkede motorsporları nasıl bu kadar geri kalır nasıl İstanbulpark gibi bi pist bu kadar atıl bırakılır anlayamıyorum.İnsanlar için araçlarını denemek ve kendilerini geliştirmek içlerindeki adrenalini atabilmek için sokakalardan caddelerden başka hiç bi alternatif bırakılmamış durumda nerdeyse . Biz o pist günlerine en kötü 3 ayda bir devam ediyo olabilseydik ben kendi adıma söliyim ama senin içinde eminim öledir normal caddede gazlamak aklımın ucundan geçmezdi hiç bi keyfi yok çünkü o pistin zevkini aldıktan sonra .

Ben aracımda Lastik yay vs gibi bi takım değişiklikler yaptığımda sırf boş olsun limitlerini sonuna kadar zorlayıp tepkilerini görim algiliyim diye sabahın 6 sında kalkıp sahilde gazladığım günleri bilirim güvenlimi hayır başka alternatifim varmı yok durum budur kısaca.

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Evet maalesef öyle..
Bugün Nürburgring gibi dünyanın en tehlikeli pistinde 20 euro verip tur atabiliyorsun.. Haftasonları da yarım saat 1 saat sıra bekliyorsun piste çıkabilmek için..
Dediğin gibi hepimizin içinde var, otomobilleri seviyoruz ve hız yapmak istiyoruz ama caddelere mahkum kalıyoruz.

İstanbul Park olayı zaten çok ilginç akıl erdiremiyorum. Hani mal satarken o paraya vereceğime yakarım dersin ya, şu anki mantıkları o, resmen yakıyorlar İstanbul Park'ı. Artık Formula 1 takviminde de yok, turşusunu kurarlar pistin.. 10 sene sonra koyunlar otlar..

Gerçi diğer pistler de yüksek paralar istiyorlar. Körfez pistini de eşi dostu araya sokarak ayarladık biliyorsun ve yine çok ucuz sayılmazdı.. Ama pist gerçekten insanın tüm enerjisini alıyor. Daha önce piste çıkmamış arkadaşlar anlayamazlar belki onun verdiği duyguyu, en azından şöyle diyeyim pistten sonraki 1-2 hafta içinizden bir gram sürat yapmak gelmiyor..Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Alfaburock

• *
Ben bi ağır bi F1 fanı olmama rağmen sırf pist kullanımı konusunda daha esnek ve ulaşılabilir olucağnı umaraktan çok üzülmüyorum ama olmazsa çok üzülürüm o pistte mutlaka bi daha çıkmalıyım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sen Nurburgring diyince benim içim sızlıyo burda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Körfezin yeni halini gördünmü bu arada ? eğer site ve etrafımızdan 30 kadar araç toplayabilirsek şu anki haliyle makul rakamlara kiralanabiliyo pist bildiğim kadarıyla ama tabi organizasyonu yapıcak bu işe zamanının ruhunu ve sevgisini koyucak gönüllü bi arkadaşa ihtiyaç var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

evrenalpar

• Üye
  • *
300TL gibi rakamlara 30-40 araç çıkılabiliniyor sanırım, bahara doğru inşallah güzel bir organizasyon yapılır..

Evren Alpar

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
Şimdi pist konusunda yaşanan sıkıntılardan biraz bahsedeyim ben kısaca..

İlk olarak birinin organizasyon sorumluluğunu üstüne alması gerekiyor ki bu hiç kolay birşey değil.

En büyük problem, forumda bir "pist organizasyonu yapılsa kimler gelir?" diye bir ön çalışma yapıyorsunuz. Atıyorum 60 kişi ben gelirim diyor. 1-1.5 ay sonrası bir tarihte karar kılıyorsunuz. İlk etapta 10 kişi yalan oluyor, kalıyorsunuz 50 kişi. Sonra fiyatlar belirleniyor. Biz kişi başı 130 liraya ayarlamıştık o dönem pisti ve sabahtan akşama kadar non-stop kullanmıştık. 70 tur atan arkadaşlar vardı. Ancak fiyat belirlendikten sonra bir 10 kişiyi daha kaybediyorsunuz. kalıyor 40 kişi. Sonra tarih yaklaştıkça, kiminde gerçekten katılmasına engel bir durum çıkıyor, kimi de yan çiziyor.. Kalıyorsunuz 25 kişi..

İkici problem grupları oluşturmakta çıkıyor.. 3'er veya 4'erli gruplar halinde çıkıyorsunuz piste, denk otomobilleri ve insanları aynı gruba koymanız gerek. Kimisi arıza çıkartıyor "ben neden o grupta değilim de bu gruptayım?" diye..

Üçüncü problem, insanlar bakımsız otomobillerle piste geliyorlar.. Pist otomobili çok ciddi zorlayan bir şey.. Mesela ben 1.500 lira verip aldığım 4 lastiği 40 turda bitirdim. Bir arkadaşım lastik patlattı. Aracım normal şartlarda yağ yakmamasına rağmen, benzin istasyonundan gidip yağ alıp eklemek zorunda kaldım. 20 turun sonunda frenleriniz de resmen tütüyor. Tabi insanlar bakımsız otomobiller ile gelip araçlarını limitlerine kadar zorlayınca yatak sarma başta olmak üzere çeşitli sorunlar yaşıyorlar.

Dördüncü problem; biz oraya eğlenmeye, kendi limitlerimizi görmeye gidiyoruz. Ama bazı arkadaşlar o kadar ciddiye alıyor, o kadar hırs yapıyor ki bu işi, kendilerine ve etraflarına karşı büyük tehlike arz etmeye başlıyorlar.. Güne başlamadan brifing veriliyor, kurallar defalarca hatırlatılıyor. Her otomobilde de telsiz oluyor. Bazı konularda defalarca uyarılmalarına rağmen bildiklerini okumaya devam ediyorlar..

Pist işi çok ciddi ve masraflı bir iş. Piste çıkmadan önce aracını komple kontrolden geçirmeniz, çok tur atacaksanız  4 veya en az iki adet bayatlamamış ve iyi durumda çıkma lastik almanız, kurallara tamamen uymanız ve sorumlu davranmanız gerekiyor. Bunları yaptığınızda o kadar çok eğleniyorsunuz, o kadar çok keyif alıyorsunuz ve otomobiliniz ve sürüş tekniğiniz hakkında o kadar çok şey öğreniyorsunuz ki, gerçekten tüm masraflara değiyor..

Tatmir07

• *
  • 88 Mesajı Toplam
    99 Kere Beğenildi
Pist kullanımı konusunda verdiğiniz bilgiler gerçekten çok aydınlatıcı ve değerli  oldu benim için. Bu tarz tecrübelerin burada paylaşılması güzel birşey.

Seo4Smf Tagleri: kırmızı alfayı gören gaza geliyor 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.