Yukarı git

18 Kasım 2017, 16:49:43
Reklamlar  

Gönderen Konu: Kanada'ya yerleşen İzmir'li  (Okunma sayısı 1024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
Kanada'ya yerleşen İzmir'li
« : 02 Aralık 2014, 15:46:09 »

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kanada'ya yerleşen İzmir linin yazdığı günlük.

Sevgili Günlük... 12 Ağustos Kanada'...daki yeni evime taşındım. Çok heyecanlıyım.
B...urası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.
14 Ekim
Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve
turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir sürü geyik gördüm. Çok güzeller. Yeryüzündeki en güzel hayvanlar. Burası resmen bir cennet. Kanada'yı çok ama çok sevdim.
11 Kasım
Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyormuş.
Bu kadar güzel hayvanları öldürmeyi nasıl olur da isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağışı başlar. Sabırsızlıkla bekliyorum kar yağışını...
2 Aralık
Dün gece kar yağdı. Her yerin beyaz bir örtü ile
kaplanışını seyretmek için gece saat kurup kalktım.Tıpkı kartpostal gibi. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım). Kar temizleme makinesi gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Yorulduk ama çok eğlendik.
12 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. Kar temizleme makinesi ile garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum ama kar da bazen sıkıcı oluyor. Yine de, iyi ki gelmişim buraya diyorum.
19 Aralık
Dün gece biraz daha kar yağdı. İşe gitmek için
garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruluyor insan epeyce.
22 Aralık
Boktan kar dün gece yine yağdı ! Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı, belim tutuldu. Kar temizleme makinesi ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun köşesinde gizlendi. Pezevengin evladı !
25 Aralık
..ktiğimin karı yine yağdı. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi elime bir geçireyim, o puştu geberticem. Yollardaki buzu eritmek için neden tuz kullanmıyor acaba ?
27 Aralık
Allahın belası kar dün gece yine yağdı. İnanılır gibi değil. Durmaz mı hiç ulan bu ? Kar temizleme makinesinin son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için resmen eve hapsoldum. Hiçbir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi ! Yuh ! Ana............ yağ bari !
28 Aralık
Dün gece kar " 83 cm " yağdı, ne 25'i ! Bu kodumunun karı yazdan önce erimez abi. Kar temizleme aracı kara saplandı, hıyar herif benden kürek istedi. Karları temizlerken son kalan küreğimi de kırdı ibne ! Ben de gittim kafa attım. Burnu yamuldu ..ospu çocuğunun. Mahkemelik olduk...
4 Ocak
Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim, yiyecek filan aldım. Dönüşte bir geyik arabamın önüne atladı. Arabamda 3000 dolarlık hasar var. Bu pis hayvanların hepsini gebertmek lazım.
3 Mayıs
Arabayı şehirde tamirciye götürdüm. Yollara dökülen tuz yüzünden arabamın kaportası çürümüş. "Arabayı atın, yenisini alın" dedi tamirci...
10 Mayıs
Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. İzmir'e bir daha ayrılmamak üzere yerleştim. ..kerim Kanada'yı da, karı da, geyikleri de...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

emraheren 'nin Mesajlarını Beğenen 2 Kullanıcı: Tolga033 (05 Aralık 2014, 23:19:23), Veloce (02 Aralık 2014, 23:18:29)

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Ynt: Kanada'ya yerleşen İzmir'li
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2014, 17:17:27 »
Muhteşemmiş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap İzmirli yapamaz oralarda Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Erzurumlu falan olsa bayıla bayıla yaşardı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

saskuran

• Üye
  • *
  • 18 Mesajı Toplam
    20 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2014, 22:36:22 »
çok güldük Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bide kafa atmış ehuehu

SAS....

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2014, 10:08:32 »
Tam bir komedi ya. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Selimsirkeli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2015, 07:24:45 »
Ben de izmirliyim ve Kanada ya gitmeyi düşünüyordum
Ne işimiz var orda ya hiç kar gormemisiz

redromeo156

• Üye
  • *
  • 24 Mesajı Toplam
    27 Kere Beğenildi
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2015, 00:51:35 »

esatay

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2015, 07:38:31 »
Güzel serviste gülme krizi tuttu rezil olduk

2004 147 1,6 TS 120 HP.DİSTİNCTİVE ,2014  Giulietta tct beyaz, cam tavan spor paket

İbrahimCan

• *
  • 21 Mesajı Toplam
    21 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2015, 23:18:30 »
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap çok iyi ya

Hayatta her şey olabilirsin; fakat mühim olan hayatın içinde insan olabilmektir.

Seo4Smf Tagleri: izmirli kanadaya yerleşen 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.