Yukarı git

24 Mayıs 2018, 14:58:21
Reklamlar  

Gönderen Konu: İstanbul'da Alfa Ustası  (Okunma sayısı 25953 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ynt: İstanbul'da Alfa Ustası
« Yanıtla #60 : 31 Ağustos 2013, 04:12:32 »
Üstte tanesi 30 TL diye yazdığım bujiler NGK markalı, orjinal servis ürünleri olmakla beraber 156'da bulunan bujülerin 4 tanesi ile aynıdır. Diğer 4 tanesi farklıdır. 150 TL'ye takım halinde ancak Bosch markalı, arabanın performansına ciddi anlamda olumsuz etki eden bujilerden bulabilirsiniz.

Ayrıca çok sıkıntı oluyorsa parçaları alın ustanıza götürün taksınlar... Carium'da Zeki usta olsun, Onur usta olsun bu tip parçaların fiyatları üzerine kar koyup buradan gelir elde etmeye çalışan ustalar değildirler. Bu ustalarımızı bu tip ya da benzeri imalar ile töhmet altında bırakacak olan gelişigüzel mesajlar forum genelinde hoş karşılanmayacaktır.

İlk Alfa'sını alıp Milano'ya giden arkadaşlara ekstra bir hoşgeldin parası dahi yazsalar şaşırmam Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap) En yüksek fiyatları veren özel AR servisi Milano'dur. Bunu tüm "Alfista"lar bilir... Bunun yanında Bahattin usta da çok iyi bir ustadır ve orada hizmet verenler onun ekibidir fakat konumuz bu değil...

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #61 : 31 Ağustos 2013, 04:17:54 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
"dediğiniz servislere gittim milanoda affedersiniz bilinen bir hatayı bana sadece arıza tespit ücreti diyerekten 150 lira söylediler belki bu fiyatta artabilirmiş"

Madem bilinen bir hataydı, neden servise gittiğinizde direkt olarak "ben bu parçayı istiyorum" diyerek onun üzerinden fiyat konuşmadınız? Siz arızayı tespit ettirip, peki ben bir düşüneyim diyerek servisi terk etmeye kalkarsanız, fiyat 150 de olur, 200 de olur. Kimse babasının hayrına çalışmıyor öyle değil mi? Parça değiştirseydiniz o arıza tespit ücretini talep etmezlerdi diye düşünüyorum...

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
« Yanıtla #62 : 31 Ağustos 2013, 10:26:42 »
İlk alfa mı  alfa milano da expertiz yaptırmış biri olarak volkan abiye sonuna kadar katiliyorum.öyle bir liste yaptilarki dudagim ucukladi .onların deyismesi gerek dediği birçok parça yi ya daha ucuza aldım yada tamir ettirdim.

eyp77

• Üye
  • *
  • 13 Mesajı Toplam
    17 Kere Beğenildi
« Yanıtla #63 : 31 Ağustos 2013, 16:03:02 »
Selamlar arkadaşlar. Önerilen servislerin başında gelen carium a bugün bende gittim. Bir arkadaş zeki usta tanışılması gereken birisi demişti hakikaten de öyleymiş Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bütün bujiler orjinaliyle değişti. Hava filtresi değişti. Bilgilendirme mahiyetinde toplam 335 TL ödedim.
Hayirli olsun,bujiler orj ngk ise fiyat normal Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap     
bir bak ben orada ne yazdım fiyat bana pahallı geldi ve orjinal seti 150 lira tutuyor bujilerin... yurtdışından geldiğim için ve arabamdan çıkan orjinal buji setiyle aynı olduğu için bunu çok iyi biliyorum . kendi görüşümü söylemek sana hakaret ise kusura bakma zaten türkiyede görüşler bir olmayınca görüş değil cahillik oluyor. ben sadece bana pahallı geldiğini söyledim. ve dediğiniz servislere gittim milanoda affedersiniz bilinen bir hatayı bana sadece arıza tespit ücreti diyerekten 150 lira söylediler belki bu fiyatta artabilirmiş. neyse daha sonra aynı sanayide maestro diye bi servise gittim adam dedim hava akış metresi orjinal olmadığı için olabilir dedi ve lambda sonda bundan arıza verir dedi ve yanımda bilgisayara taktı ve gösterdiki değerlerinin çok altında bir hava akımı var ve orjinali taktığımızda sabitlendi ve üzerine çekiş gücü arttı yani bunu bilmiyorsa milanodaki adam ya cidden anlamıyor yada beni kazıklamaya kalktı bukadar basit adam daha baktığında anladı hava akış metresi taktı ve lambda sensörü arızasıda gitti... sağolsun adam ilgilendi ve sadece 200 lira gibi parça ücreti ve az biraz işçilik aldı... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kendi görüşünü söylemek bana hakaret değil.  Mesajın düzeltilmeden önceki halini sanırım bir çok arkadaş görmüş ve okumuştur.  TÜRKİYE'de görüşler bir olmayınca cahillik oluyor demeni de düşünüyorum düşünüyorum, bir türlü idrak edebilmiş değilim.

master1981

• Üye
  • *
« Yanıtla #64 : 05 Ekim 2013, 21:49:34 »
arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce ben de nihayet alfa sahibi oldum. aracım 147 distinctive 2008 model.

10 bin bakımı için ist bostancı sportivo ya gittim. bir de araç ilk çalıştığında bir ses geliyordu onu da gösteriyim dedim.  bakım fiyatı olarak 260 tl dediler. gelen ses ise marş motoru ile alakalıymış  maliyeti 110 tl olarak  söylediler. tamam dedim, yaklaşık 3-4 saat sonra arayacaklarını söyleyip oradan ayrıldım. dedikleri saattle aradılar gittim. bana bir fatura çıkardılar toplam 437 tl gibi bişey tam hatırlamıyorum. dedim nasıl olur 260+110 tl olarak anlaşmıştık. işçilik ücretini söylemeyi unutmuşuz kusura bakma dedi. sonra 400 ver yeter abi dedi. ilk defa gittiğim bir yer bu tarz bir muamele hiç hoşuma gitmedi açıkçası.  yanlış anlaşılmasın hassas bir konu kimseyi karalama gibi bir düşümcem yok sadece başımdan geçen ilk servis deneyimimi paylaşıyım istedim.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
« Yanıtla #65 : 05 Ekim 2013, 21:59:06 »
Arada sirada olur böyle şeyler,arabayi ustaya  teslim etmeden önce fiyati kesip teyit edilirse sonradan ariza cikarmazlar,bir daha ki sefere tecrübe kazanmis oldun 30 tl fazla ödeyerek ,hayirli olsun alfaniz bu arada Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

master1981

• Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 05 Ekim 2013, 22:06:48 »
teşekkür ederim
evet ilk servis deneyimim malesef 30 tl fazla ödeyerek iyi bir tecrübe oldu. ama önemli olan burada 30 tl den ziyade yapılan fırsatçılık insanı sinirlendiriyor.

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
« Yanıtla #67 : 05 Ekim 2013, 22:16:39 »
teşekkür ederim
evet ilk servis deneyimim malesef 30 tl fazla ödeyerek iyi bir tecrübe oldu. ama önemli olan burada 30 tl den ziyade yapılan fırsatçılık insanı sinirlendiriyor.
Belki de sadece parca fiyatlarini söylemislerdir,hakikaten isciligi unutmus olabilirler,zaten kendileride hatalarinin farkina varip indirim yapmislar,bostanci carrium Zeki ustayi begeniyor forumdaki arkadaslar,bir daha ki sefere orayi tercih edebilirsin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

master1981

• Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 05 Ekim 2013, 22:24:01 »
ben de öyle düşünüyorum bundan sonra büyük bir ihtimal zeki ustanın müşterisiyim.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #69 : 06 Ekim 2013, 01:01:37 »
Carium tek geçerim. Onur usta ve Zeki usta...

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi
Ynt: Ynt: İstanbul'da Alfa Ustası
« Yanıtla #70 : 07 Ekim 2013, 20:34:54 »
volkan abi şu bizim cruze nin devreye girmeme olayı tamda senin dediğin gibi debriyaj pedalindaki svich in duymesinin takılı kalmasiymis. Zeki usta bi baktı osekil:)) iki dakikada hallettik. Yoksa birsürü ugrasacaktik orda burda. Abi bundan sonra sanayiye gitmeden sana gelecem Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap;D

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    293 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Ynt: Ynt: İstanbul'da Alfa Ustası
« Yanıtla #71 : 08 Ekim 2013, 00:42:12 »
volkan abi şu bizim cruze nin devreye girmeme olayı tamda senin dediğin gibi debriyaj pedalindaki svich in duymesinin takılı kalmasiymis. Zeki usta bi baktı osekil:)) iki dakikada hallettik. Yoksa birsürü ugrasacaktik orda burda. Abi bundan sonra sanayiye gitmeden sana gelecem Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap;D

Beraberken hatırlarsan Zeki abiyede söyledim mırın kırın etti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Böyle birşey olacağı belliydi... Neyse şu an nokta hatası kalmadı senin aracın, maşallahı var. Problem çözülüp kafa rahatladığına göre daha bir keyifle binersin şimdi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

tayfun uca

• *
  • 117 Mesajı Toplam
    138 Kere Beğenildi

Beraberken hatırlarsan Zeki abiyede söyledim mırın kırın etti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Böyle birşey olacağı belliydi... Neyse şu an nokta hatası kalmadı senin aracın, maşallahı var. Problem çözülüp kafa rahatladığına göre daha bir keyifle binersin şimdi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
aynen abi. Zeki abi ben muhsine soylemistim zaten ama bakmamış demekki diyor:))
Lastikleride deyistim 215/45/17 koydum. 12 ayda muayeneden sonra egzos belki alperden alabilirsem bide yay koydummu tamamdir.

seyffullah

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 02 Şubat 2016, 02:09:25 »
dostlar selam, carrium zeki usta mı sportive yılmaz usta mı

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 367 Mesajı Toplam
    411 Kere Beğenildi
« Yanıtla #74 : 03 Şubat 2016, 00:49:15 »
2 si de iyi usta derler forumdaki arkadaşlar,Zeki usta bir tık öndedir sanırım..

Phone'den Tapatalk İle Gönderldi

Seo4Smf Tagleri: alfa ustası istanbulda hangi 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.