Yukarı git

21 Şubat 2018, 10:09:10
Reklamlar  

Gönderen Konu: İstanbul'da Alfa Ustası  (Okunma sayısı 24399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alfa_146

• Üye
  • *
İstanbul'da Alfa Ustası
« : 03 Ocak 2012, 15:15:29 »
İstanbulda hangi ALfa ustası ?

Beyler !
İstanbul Avrupa yakasındayım . 15 yıllık şöförüm. Karbüratörleri söker parçalar tekrar takar, arabanın mekaniğini gözüm kapalı ayarlardım.

Ama dedim ya ....dım .  Şimdi uğraşamıyorum ve  İyi bir ustaya ihtiyacım var. Ankaradakiler gibi aracın ciğerini bilecek ama bizi kaz gibi yolmayacak birisi varsa paylaşır mısınız ?  Özellikle benim ihtiyar delikanlı 146 gibi araçları nereye götürelim.

şimdiden
teşekkürler

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2012, 23:52:02 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
Ynt: İstanbulda hangi Alfa ustası ?
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2012, 15:33:03 »
Avrupa yakasını bilmem ama Milano alfadan gidenler memnunlar diye duydum.

Ben Bostancı'da Zeki ustaya gidiyorum. Eskiden Carium'du adları, şimdi Bostancı Alfa sanırım. Emin değilim, tabelaya bakmadım bayadır Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Normalde tek bir ustaya gitmem, kimse beni sürekli müşterisi görmesin diye belli de ederim bunu. "Sen olmazsan başkası var" mesajı vermek için. Ama şu güne kadar en çok güvendiğim usta Zeki usta oldu. Tabii ki bunların hepsi insan, hataları, bilmedikleri şeyler, gözlerinden kaçan şeyler olabilir. Önemli olan art niyetleri olmasın.

Bir de bu servis konusu baya hassas. İnsanların çıkar ilişkileri olabiliyor, olmasa bile fanatikleşip ortalığı ayağa kaldırabiliyorlar. Kimileri çok uzun zamandır tek bir yere gittiği için artık akrabalık gibi oluyor ilişkileri.ç Haliyle birine giden ötekine çamur atabiliyor, kötü söz söyleyebiliyor. Yani dışarıda din-siyaset-futbol konuları nasılsa bu tip forumlarda da servis muhabbeti aynı sanırım. Benim başıma geldi, insanların nasıl değiştiklerini gördüm, size de çok fazla irdelememenizi öneririm Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Gidin hepsini tek tek deneyin, Hangisi içinize sinerse ona daha çok gitmeye başlarsınız zaten.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

evrenalpar

• Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2012, 17:09:03 »
Bence de bunu kendiniz gidip geldikçe daha iyi anlarsınız, birinin beğendiğini başkası beğenmeyebiliyor. Araç garantide olduğundan mecbur yetkili servise gidiyorum ama geçenlerde yayları taktırmak için Bontancı'daki Sportivo'ya gittim. Maslak'taki  Milano da iyi diye duyuyorum.

Evren Alpar

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
    • Eros' Photography Workshop
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2012, 14:13:48 »
Bir çok yetenekli ve düruüst usta mevcut aslında. Biz 2001 yılından beri Maslak Atatürk Sanayi'deki Milano servise ve İzmir 3. Sanayi sitesindeki Alfa Teknik'e gidiyoruz. 98 model 156'mızı 295 bin km'de sattık.şu an hala görüyorum arada sırada, bence yeterince referans olur. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yılmaz usta abim gibidir. Selamımı söylerseniz size azami ilgiyle yardımcı olur.

Erhan Meço / GT: 34 S 0217  &  159: 34 BRA 94

alfa_146

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2012, 14:51:25 »
Maslak bana yakın ok.  Yılmaz usta oradaysa selamınızı da iletirim
teşekkürler

Alfaburock

• *
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2012, 17:17:15 »
Ben yaklaşık 10 yıldır Bostancı Sportivo Yılmaz ustaya giderim şu ana kadar hiç bir konuda hiç bi sıkıntı yaşamadım tam tersi bi çok konuda artılarını gördüm anadolu yakasında oturan arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir servis
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 22:49:19 Gönderen: Alfaburock »

eminkurtoglu

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Ocak 2012, 22:36:55 »
Tuncay kime çamur attım? Evet akraba gibi olmuşuzdur, bu neden seni rahatsız ediyor. İnsanların iyi niyetine inanmak, güvenmek, bir zararını görmemek fanatikleşmek mi?

Avrupa yakasından Anadolu yakasına gelen arkadaşlar var, bence onların görüşleri size yardmcı olabilir.

Ben buraya ne yazsam fanatik olduğum için yanlış anlaşılır.

Gel yanlış anlaşılmaları giderelim dedik, ortalığı ayağa kaldıran olduk.
Suratına söyledim bu işte yanlışlık var diye. Sercan söyledi, bizleri ordan burdan sildin =)
Tuncay yapma gözünü seveyim herkes rahatlıkla tartışabiliyor, neyse eğrisi doğrusu da ortaya çıkıyor.
Objektif sonuçlar var, ne din ne de futbola benzer bir taraf görebiliyorum burada. Şike yok, metafizik yok, ben anlamıyorum serzenişin neye. Benimkini de anlamıyorum, sinirliyim galiba sana karşı.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 22:43:41 Gönderen: eminkurtoglu »

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #7 : 16 Ocak 2012, 23:17:27 »
Mesajım anlaşılmamış heralde, birisi açıklasın.

İnsanlar da neden herşeyi üzerlerine alınıyolar ilginç Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2012, 00:32:35 »
Arkadaşlar öncelikle belirtmeliyim ki burası bir paylaşım platformu, o nedenle kişisel hesaplaşmaları, sürtüşmeleri buraya taşımamız doğru değil.. Buna müsama gösterilmeyecektir..

Şimdi ortamı biraz yumuşatmak adına Tuncay arkadaşımızın demek istediğini ben biraz açayım..
Servis meselesi çok hassas bir mesele. Bir tarafta bu işten ekmek yiyen bir zanaatkar kesim var, diğer tarafta ise en iyi hizmeti almak isteyen kullanıcı var.. İki tarafın çok iyi dengelenmesi gerekiyor..

Ben yaklaşık 8 yıldır otomobil forumlarını takip ediyorum. Görmediğim şey kalmadı diyebilirim. Ufacık birseyden bir servise veryansın eden mi.. Foruma üye olup ilk mesajında bir servis hakkında sövüp bir daha uğramayan mı..

İnternet ortamı maalesef "pislik at izi kalsın"a çok uygun bir ortam.. Buraya gelip artniyetle yazacak insanlar mutlaka olacaktır, zamanla hepimiz göreceğiz.. Ancak burada servislerin eleştiri sınırının aşılmamasına özen gösterilecektir.

Benim de servisimle abi/kardeş ilişkim vardır. Otomobille sınırlı değil, iyi gün/kötü gün sosyal hayatta paylaştığımız çok fazla şey vardır. İsteyen istediği ile yakın olur, arkadaş dost olur, buna kimse bişey diyemez ve dememiştir de..

Bence yanlış anlaşılmadan dolayı gereksiz bir tartışma olmuş.. Uzatmayalım..

shame

• Genel Moderatör
  • *
  • 11 Mesajı Toplam
    13 Kere Beğenildi
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2012, 00:55:22 »
Hemen belirteyim demin unuttum..

Bir de servislerle kanka olduğu gibi, diğer servislere b.k atıp, kendi servisine müşteri çekmeye çalışan ve servisten aldığı ufak tefek avantalarla nemalanan bir grup asalak vardır.. Bu asalaklar da sizden beslenirler..
Servis abileri onlara "A kötü usta işi bilmez" derler, "geçen gün B ustanın bir müşterisi geldi, bilmem kaç lira para harcamış ama araba bitik, tüm parçaları yan sanayi, bizengeldi de biz düzelttik arabayıi.." derler.. Bu kerizler de her duyduklarına inanıp, forumlarda, sağda solda yayarlar..

Bu tür asalaklara da asla hoşgörü gösterilmeyecektir..

obasar

• Servis Yetkilisi
  • *
    • Kendi Dükkanım
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2012, 14:05:04 »
bir öneri olarak sadece ben kendi gittiğim servisimi önerebilirim... çok ta memnunum....

Maslak oto sanayi sitesi.
rosso corsa

fırat usta

Alfa Romeo GT Selespeed

mutu

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2012, 16:29:50 »
hangi usta iyi kötü onu bilmem ama özel servis kime gittiysem nasılsa yetkili de daha pahaı diyip ona göre fiyat vermeleri beni ayar ediyor  yani kösüyolar..o yüzden pahalı olduğunu bile bile yetkili servisi tercih ediyorum kazıklanacaksamda kaliteli kazıklanıyım..

Robbie

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2012, 19:02:07 »
Bostancıda 3 servise de gittim

Alfist: ecevit usta: idare eder fiyatlari normal
Sportivo: içerisi şık güzel, fiyatları pahali işçiliği nasil tam bilmiyorum 80 tl lik bir parcaya 120 tl dedi taktırmadim.
carium: zeki usta: biraz kıyıda köşede kalıyor, işçiliği güzel alfadan anliyor fiyatları çok uygun.

carium u tercih ediyorum.

can yücel

• Yeni Üye
  • *
  • 1 Mesajı Toplam
    1 Kere Beğenildi
« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2012, 15:59:53 »
ben istanbulda halil ustayı tavsiye ederim ankaradan beni ona yönlendirmişlerdi gereken ilgiyi göstermişti

hhuurrkkaann

• *
  • 11 Mesajı Toplam
    11 Kere Beğenildi
Ynt: İstanbul'da Alfa Ustası
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2012, 22:18:15 »
göztepe sanayisinde mehmet ve tuncay ustalar var. sanayideki camiye çok yakın.  bende telefonları var ve bu ustalar arabayı görmeden sana telefonda arızasını söyleyebiliyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  ben hayatımda bu kadar iyi ustalar görmedim ve hiç paragöz değiller. daha iyilerini bulman imkansız bence cunku bundan iyisini anca italyada bulabilirsin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap telefonlarını verebilirim, ilgilenirsen özelden mesaj at.

hhuurrkkaann 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: valE (01 Temmuz 2014, 00:25:43)
Seo4Smf Tagleri: alfa ustası istanbulda hangi 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.