Yukarı git

22 Kasım 2017, 22:59:24
Reklamlar  

Gönderen Konu: İstanbul Park - F1 2013  (Okunma sayısı 1386 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
İstanbul Park - F1 2013
« : 10 Ekim 2012, 13:45:55 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İstanbul Park İhalesini İstanbul MC Yarışçılık 10 milyon lira bedelle kazandı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul Park Yarış Kompleksi'nin ihalesine 5 firmanın teklif verdiğini söyledi.

İstanbul Park Yarış Kompleksi'nin (İstanbul Formula 1 Pisti) işletme hakkına ilişkin ihale öncesi İTO Eminönü Merkez Bina'da basına açıklama yapan Yalçıntaş, ihaleye Eylül Tarım Oto Kiralama LTD. Şirketi, İstanbul MC Yarış Sporları, Özyacızı İnşaat Elektrik LTD. Şirketi, CNR Uluslararası Fuarcılık AŞ ve Ayhanlar Hazır Beton İnşaat AŞ'nin katıldığını belirtti.

Yalçıntaş, teklif veren 5 firmanın açık artırmaya çağrıldığını, kira bedeline 3 milyon liradan başladıklarını bildirdi.

Açık artırma bittikten sonra Yönetim Kurulu olarak karar vereceklerini anlatan Yalçıntaş, “Alan şirket 10 yıllığına sahibi olacak. Daha sonra vakıflara geçecek. Alan şirket vakıflarla anlaşırsa işletmeye devam edecek. Bu konuda vakıfların bir sorun çıkaracağına inanmıyorum” dedi.

kaynak: hurriyet.com

« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 11:20:58 Gönderen: okten »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
159 1.9 JTDm Distinctive

okten

• Genel Moderatör
  • *
  • 23 Mesajı Toplam
    30 Kere Beğenildi
Ynt: İstanbul Park - F1 2013
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2012, 11:23:39 »
230 milyon dolara mal olan İstanbul Park’ın işletmesini 11 yıllığına 125 milyon dolara alan Eylül Tarım Oto Kiralama’nın sahibi Vural Ak, mangalla açılışını yaptığı piste ilişkin müjdeyi verdi; “Formula 1, 2013 yılında geri dönüyor. Ayrıca İstanbul Park’ı 10 ay canlı tutacak yarışlar yapacağız. En büyük oto pazarı kurulacak, konserler verilecek” dedi.

İSTANBUL Park’ın 2023’e kadar işletme hakkını 125 milyon dolara alan Eylül Tarım Oto Kiralama’nın sahibi Vural Ak’ın ilk işi pistte mangal yapıp kutlama yapmak oldu. 30 bin araçla Türkiye’nin en büyük filo kiralama şirketi Intercity’nin de sahibi olan Vural Ak, İstanbul Park Pisti’ne yeniden hayat vermek için hemen kolları sıvadığını ve düğmeye bastığını belirterek, “Amacım bu işten kâr elde etmek değil. Tutkunu olduğum otomobil sporlarına Türkiye’de yeniden hayat vermek istiyorum. Çok iddialı projelerim var ve yılın en az 10 ayı İstanbul Park’ı doldurup canlı tutacağız. Artık insanlar haftasonları AVM’ler yerine İstanbul Park Pisti’ne koşacak. Büyük sürprizlerimiz var” diye konuştu.

Uluslararası Motor Sporları Birliği’nin (FIA) Aralık ayı başındaki İstanbul’daki ödül töreninde müjdeli açıklamayı yapmayı planladıklarını belirten Ak, şunları söyledi: “Ecclestone’nu yıllardır tanırım. İstanbul Park Pisti için hazırladığımız projeleri aktardık. Çok etkilendi. Ecclestone istediği 26 milyon dolarlık ücretten biraz fedakarlık yapacak. Ben de kendi cebimden 5 milyon dolar koyacağım. Hükümet de 13.5 milyon dolar veriyor. Böylece 20 milyon dolara yakın bir parada el sıkışmış olacağız. Bernie’nin İstanbul Park’taki en büyük sıkıntısı seyirciydi. Beklenen ilgi bilet satışlarına yansımadı. Kendisine 50 bin seyirciyi garanti ettim. Ecclestone ile 7 yıllık bir anlaşma yapmayı istiyoruz. Formula 1’in 2013 yılı takvimine Haziran veya Ağustos Grand Prix’siyle gireceğiz.”

Haberin tamamı için: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

159 1.9 JTDm Distinctive

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2012, 14:03:09 »
Vural Ak benim eski patronum. İlginç bi adamdır. Otomobilleri çok sever, ama sineğin yağını çıkartıp oradan para kazanmayı da çok sever. Ben oradayken garajında Lamborghini Diablo SV, Corvette ZR1, Dodge Viper, M6, Ford GT40 vb. gibi özel araçları vardı. Şimdi aklıma gelmeyen bir sürü aracı daha vardı. İşi gücü haftasonları İstanbul parka gidip lastik yakmaktı. AYrıca bi jipleri var, offroad da seviyor. Sponsorplukları da var. Ben çok iyi organizasyonlar yapacaklarına inanıyorum. Ama fiyatları konusunda emin değilim. Muhtemelen söylediğinin aksine sağlam kar yapmayı düşünecektir (evinde kotalı internet kullanıyor diyim anlarsınız). Gerçi onun için 100 200 milyon dolarlar bir şey değil, kişisel zevki için düşünürsek. Bu paraların 2 katına dünyanın en büyük yatlarından birini almıştı ben ordayken. Belli de olmaz yani.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Ormanci

• *
  • 73 Mesajı Toplam
    84 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 27 Kasım 2012, 13:14:22 »
İstanbul MC firmasının maymunluğunu da gördünüz sanırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Vural Ak ikinci teklif veren firma idi, 15 gün içinde İstanbul MC para mara yatıramadı, Vural Ak'a kaldı teklif.
Sözleşme falan imzalandı, yakında birşeyler yapmaya başlarlar herhalde.

Seo4Smf Tagleri: istanbul oldu belli parkı kazanan 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.