Yukarı git

18 Kasım 2017, 18:33:10
Reklamlar  

Gönderen Konu: iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında her şey  (Okunma sayısı 1615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkında her şey
« : 10 Eylül 2014, 16:17:31 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Aylar süren maraton sona erdi ve Apple, uzun zamandır merakla beklenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın tanıtımını gerçekleştirdi. Daha önce paylaştığımız gibi iki farklı ekran boyutuyla birlikte gelen iPhone 6, selefine kıyasla daha ince bir gövde, daha iyi bir kamera ve daha hızlı bir işlemciye sahip. Ancak bu yıl dikkat çeken sadece iPhone’un teknik özellikleri değildi. Zira Apple, HealthKit ve Apple Pay gibi yaşamsal uygulamalarla iPhone’u hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmeye kararlı olduğunu gösterdi.

Tasarım
Hatları ilk iPhone modellerinde olduğu gibi yuvarlatılmış olan iPhone 6, daha rahat bir tutuşa sahip. Apple, cihazın arka kısmında kısmen cam kullanmak yerine bu defa tamamen alüminyum malzeme tercihinde bulunmuş. Ancak yüzeydeki çizgiler korunarak yine üçe bölünmüş bir görüntü elde edilmiş. Parmak okuyuculu ana ekran tuşu ve kamerayı koruyan cihazların bu iki parçasındaki camın üzerinde iPhone 5s’te olduğu gibi safir malzemesi yer alıyor. Safir sayesinde yüzeyler çizilmelere ve darbelere karşı oldukça dayanıklı hale geliyor.

Yazının başında iPhone 6′ların daha ince bir gövdeye sahip olduğundan bahsetmiştik. 7,6 mm kalınlığındaki iPhone 5s’ten daha ince olan 4,7 inçlik iPhone 6 6,9 mm, 5,5 inçlik iPhone 6 ise 7,1 mm kalınlığında. Kısa bir süre önce tanıtılan Galaxy Note 4′ün 8,5 mm, ve Android platformunun en iyi telefonlarından biri olan Galaxy S5′in 8,1 mm kalınlığında olduğu düşünülürse bu değerler oldukça dikkat çekici. Öte yandan yeni iPhone’lar bir önceki modelden daha ağır. iPhone 5s yalnızca 112 gram ağırlığındayken, iPhone 6 129 gram, iPhone 6 Plus ise 172 gram ağırlığında.

Ekran
Yanları cam kaplama olan iPhone 6, yeni Retina HD ekranıyla dikkat çekiyor. Daha parlak renkler sunan iPhone 6 326 ppi 1334 x 750, iPhone 6 Plus 401 ppi 1920 x 1080 çözünürlüğe sahip. Görüntüleme açısı daha geniş olan ekranda iyon güçlendirilmiş cam kullanılmış.

Eski modellere nazaran ana ekran artık yatay olarak da görüntüleniyor. Üstelik iPhone 6 Plus’ta yatay pozisyonda iki sütün görüntü elde edilebiliyor. Ana ekran düğmesine iki kez basıldığında ekran aşağı kayıyor ve böylece üstteki tuşlara erişim sağlanıyor. Uygulamaların büyük ekrana uyum sağlaması için ölçekleme teknolojisi geliştirilmiş.

kaynak:log.com.tr

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Ferhat_27

• Genel Moderatör
  • *
  • 357 Mesajı Toplam
    400 Kere Beğenildi
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
172 gr. telefon mu olur ya.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Abi bu insanlara Allah akıl fikir versin.3.000 TL'ye yakın para öde üstüne birde kuyruk bekle.Kesin oradakilerin çoğunda 5S vardır.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ArinFırat

• Üye
  • *
  • 6 Mesajı Toplam
    6 Kere Beğenildi
deli gibi kuyruklara girmenin ne anlamı var,ekmek değil su değil ilaç değil..ruh hastaları diyorum onlara,bekle 2 gün sonra tüm tlfoncularda orda burda şurda liselilerin elinde olacak zaten

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Bende 5 var. 5 ve 5S olanlar için iPhone6 gereksiz bence. Fakat Plus modeli güzel. Hanıma bir tane alacağız, hanımın ablası şu an için ABD'de, eğer o getirebilirse o şekilde alacağız. Eğer o getiremez ise güzel bir kampanya bekleyeceğiz, neredeyse 5 yıldır Galaxy S2 kullanıyor. Haketti Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
deli gibi kuyruklara girmenin ne anlamı var,ekmek değil su değil ilaç değil..ruh hastaları diyorum onlara,bekle 2 gün sonra tüm tlfoncularda orda burda şurda liselilerin elinde olacak zaten

Şimdi burada forumdan bir arkadaşımız gece 00:00'da gidip örneğin Caddebostan Vatan'dan telefon almışsa bu arkadaş ruh hastası mı kardeşim? Yorum yaparken biraz destur ister... Misal ben, dün gece 5 dakika mesafede bulunan bahsettiğim noktadan sıra beklemeden gidip alabilirdim telefonu, böyle aceleye gerek olmadığı konusuna katıldığım için çok kolayca alabilecek olmama rağmen almadım ama alana da ruh hastası demem. İlgi alaka meselesidir bunlar. Meraklı olma meselesidir. Senin çok keyif alarak yaptığın herhangi birşey bir diğerine göre anormallik, hastalık, sapıklık olabilir. O yüzden yorumlara biraz dikkat lütfen...

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi

Şimdi burada forumdan bir arkadaşımız gece 00:00'da gidip örneğin Caddebostan Vatan'dan telefon almışsa bu arkadaş ruh hastası mı kardeşim? Yorum yaparken biraz destur ister... Misal ben, dün gece 5 dakika mesafede bulunan bahsettiğim noktadan sıra beklemeden gidip alabilirdim telefonu, böyle aceleye gerek olmadığı konusuna katıldığım için çok kolayca alabilecek olmama rağmen almadım ama alana da ruh hastası demem. İlgi alaka meselesidir bunlar. Meraklı olma meselesidir. Senin çok keyif alarak yaptığın herhangi birşey bir diğerine göre anormallik, hastalık, sapıklık olabilir. O yüzden yorumlara biraz dikkat lütfen...
Hayırlı olsun abi,plus mı aldın ,diğerini mi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo

Hayırlı olsun abi,plus mı aldın ,diğerini mi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Daha almadım aklımdan geçti alsam mı diye sonra ihtiyaç dıymadım hemen almaya.. Bir ara alırım ama plus ile işim olmaz.. Tel dediğin belli bir boyutu geçmemeli, aksi taktirde zaten başka ürünler almak daha mantıklı.

dreamwalk

• *
  • 43 Mesajı Toplam
    53 Kere Beğenildi
Akıllı telefon işinden hazzeden birisi değilim,gündelik hayatta işime yaramıyor hem de ebat açısından ergonomik gelmiyor bana.Yeri geliyor fırlatıyoruz bazen sinirden malum:) 

Ha illa alacak olsam muhtemelen ucuzundan orijinal bir Vertu alırdım:)

150 tl'lik dandik telefon kullanıyorum,yere düşse çoğu kişi almaya tenezzül dahi etmez.

İlgi alanı sonuçta,hastası ve meraklısı kuyruğa girip alıyor ve bir şekilde ruhunu attmin ediyor,saygı duyuyorum.

Ben de mesela 3,5 metre hoparlör kablosuna 500 euro verebiliyorum evdeki  hifi ses sistemimde.Bu da başka kişilere saçma gelebiliyor.

Uzar gider bu mevzu yani...

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
Akıllı telefon işinden hazzeden birisi değilim,gündelik hayatta işime yaramıyor hem de ebat açısından ergonomik gelmiyor bana.Yeri geliyor fırlatıyoruz bazen sinirden malum:) 

Ha illa alacak olsam muhtemelen ucuzundan orijinal bir Vertu alırdım:)

150 tl'lik dandik telefon kullanıyorum,yere düşse çoğu kişi almaya tenezzül dahi etmez.

İlgi alanı sonuçta,hastası ve meraklısı kuyruğa girip alıyor ve bir şekilde ruhunu attmin ediyor,saygı duyuyorum.

Ben de mesela 3,5 metre hoparlör kablosuna 500 euro verebiliyorum evdeki  hifi ses sistemimde.Bu da başka kişilere saçma gelebiliyor.

Uzar gider bu mevzu yani...

Al işte sana kablo örneği desene : )) Seni çok iyi anlıyorum, şu an evde kullandığım amfi Denon AVC-A1/HD bilen anlar bilmeyene sadece basit bir seri numarası...

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Konu uzar gider. Özellikle işin içine Alfa Romeo'yu da katarsak iyice karışır. Facebook vs.de paylaşılan konsept Giulia aynen o tasarım ile çıkacak diyelim. Ve aynı iPhone6 gibi geceyarısı satışı ile Türkiye'de ilk alanlardan olma imkanı olacak diyelim. Maddi gücüm varsa günler öncesinden gider sıraya girerim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kibitzer 'nin Mesajlarını Beğenen Kullanıcılar: Veloce (28 Eylül 2014, 01:24:27)

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Konu uzar gider. Özellikle işin içine Alfa Romeo'yu da katarsak iyice karışır. Facebook vs.de paylaşılan konsept Giulia aynen o tasarım ile çıkacak diyelim. Ve aynı iPhone6 gibi geceyarısı satışı ile Türkiye'de ilk alanlardan olma imkanı olacak diyelim. Maddi gücüm varsa günler öncesinden gider sıraya girerim  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Orası öyle tabi,işin ucunda Alfa var. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kibitzer

• *
  • 65 Mesajı Toplam
    70 Kere Beğenildi
Orası öyle tabi,işin ucunda Alfa var. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

İşte konu tam olarak bu. Bizim için "Alfa" neyse o kişi için iPhone "O" olabilir. Ben birkaç kere World of Warcraft genişleme paketlerinin geceyarısı satışlarına gittim. Çok da keyif aldım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Birçok kişiye sorsan "Oyun lan bu" der. Fakat bazı insanlar için apayrı birşeyler ifade ediyor.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi

İşte konu tam olarak bu. Bizim için "Alfa" neyse o kişi için iPhone "O" olabilir. Ben birkaç kere World of Warcraft genişleme paketlerinin geceyarısı satışlarına gittim. Çok da keyif aldım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Birçok kişiye sorsan "Oyun lan bu" der. Fakat bazı insanlar için apayrı birşeyler ifade ediyor.
Tabi ki. Ya amannn iphone icin siraya giren girsin ya. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu konunun sonu yok zaten,maksat muhabbet iste. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Seo4Smf Tagleri: plus iphone 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.