Yukarı git

22 Kasım 2017, 13:50:17
Reklamlar  

Gönderen Konu: iPhone 5S  (Okunma sayısı 2801 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
Ynt: iPhone 5S
« Yanıtla #15 : 11 Eylül 2013, 16:37:34 »
Bende android kullanıyorum,aynen dediğiniz gibi en az S2'niz falan varsa hızlı bana göre android. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #16 : 11 Eylül 2013, 16:42:09 »
Apple sadece bir işletim sistemi ve bir donanımla sunulduğu için size hızlı geliyor. Ucuz iphone'un pek hızlı olacağını sanmıyorum. Ama 500 liraya da android telefon, tablet var, 2000 liraya da. iPhone'un çekiştiği kesin genellikle bu çok pahalı telefonlar oluyor. Tabii ki teknik olarak da hemen hemen hiç bir zaman önlerde değil.

Kimde bir güzellik varsa, bilsin ki o ödünçtür. (Mevlana)

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #17 : 11 Eylül 2013, 16:58:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Apple sadece bir işletim sistemi ve bir donanımla sunulduğu için size hızlı geliyor. Ucuz iphone'un pek hızlı olacağını sanmıyorum. Ama 500 liraya da android telefon, tablet var, 2000 liraya da. iPhone'un çekiştiği kesin genellikle bu çok pahalı telefonlar oluyor. Tabii ki teknik olarak da hemen hemen hiç bir zaman önlerde değil.

5 kullanıyorum. Hızı vs. çok iyi. Ucuz diye tabir edilen 5c ucuz değil, sadece 5s'e göre daha ucuz olacak. Fiyataları zaten belli abd'de.

Birde şunu belirteyimki, iphone kullanıp onun yerine android tel. alan birçok kişide şahit olduğum bir durum var... Kullanması aşırı kolay olan bu cihazları karalayıp android'e geçen birçok süper zekalı arkadaş, "bak gördünmü bunda bu da var, bak şuna iphone'da bu yoktu" vs. şeklinde ağızlarında bir torba lafla geldiklerinde çok şaşırıyorum. Bahsettikleri tüm özellikler zaten iPhone'da var olan özellikler olduğu gibi daha bilmedikleri bir ton da şey var...

Önce ürünü neden aldığını bilmeli, sonra kullanmayı bir şekilde öğrenmeli, tüm özelliklere vakıf olduktan sonra yetmiyorsa o zaman düşünmeli... Yetmemesi imkansız diyebilirim bu şekilde... 

Edit: Ucuz diye bahsedilen 5c, iPhone 5 ile aynı özelliklere sahip. Yavaş vs. değil yani. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

emraheren

• Kurucu-Yönetici
  • *
  • 77 Mesajı Toplam
    112 Kere Beğenildi
« Yanıtla #18 : 11 Eylül 2013, 17:05:34 »

5 kullanıyorum. Hızı vs. çok iyi. Ucuz diye tabir edilen 5c ucuz değil, sadece 5s'e göre daha ucuz olacak. Fiyataları zaten belli abd'de.

Birde şunu belirteyimki, iphone kullanıp onun yerine android tel. alan birçok kişide şahit olduğum bir durum var... Kullanması aşırı kolay olan bu cihazları karalayıp android'e geçen birçok süper zekalı arkadaş, "bak gördünmü bunda bu da var, bak şuna iphone'da bu yoktu" vs. şeklinde ağızlarında bir torba lafla geldiklerinde çok şaşırıyorum. Bahsettikleri tüm özellikler zaten iPhone'da var olan özellikler olduğu gibi daha bilmedikleri bir ton da şey var...

Önce ürünü neden aldığını bilmeli, sonra kullanmayı bir şekilde öğrenmeli, tüm özelliklere vakıf olduktan sonra yetmiyorsa o zaman düşünmeli... Yetmemesi imkansız diyebilirim bu şekilde... 

Edit: Ucuz diye bahsedilen 5c, iPhone 5 ile aynı özelliklere sahip. Yavaş vs. değil yani. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2007 yılı sonunda ilk iphone 2g , sonrasında 3G,3GS,4,4S kullanmış birisi olarak , hatta son bir yıla kadar abartısız toplamda 100-150 iphone ipad cihaza jailbreak vb işlemi yapmış ve iphone 2g zamanındaki imei change işlemide dahil ( ilk zamanlar bu işlemde yapılabiliyordu sonradan açığı kapattılar) son 7-8 aydır samsung Note 2 kullanıyorum.

Nasıl olacak şimdi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #19 : 11 Eylül 2013, 17:08:37 »
Bu konuda bikaç araştırma yapıyoruz. Tezim de bu konu üzerine. iPhone'u daha çok telefonun özelliklerini bilmeyen kişiler alıyor, Andorid kullananlarda ise enthusiast dediğimiz teknoloji meraklılarının oranı daha fazla. En kaba şekilde böyle diyebilirim.

Bunda androidin kurcalanması çok daha rahat ve serbest bırakılmasının da etkisi mutlaka vardır. İstatistiksel olarak incelenmiştir mutlaka, bakmak lazım.

Telefonunun özelliklerini bilerek kullanan kitle ise iki tarafta da çok düşük. Genellikle temel özellikler kullanılıyor.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #20 : 11 Eylül 2013, 17:11:18 »
Zaten android kötü değil ,belli bir modele kadar yavaş.Yani işlemci farkı,ram farkı var tabi ondan vs. diyeceksiniz ama çekilmiyor ya bazen. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Ondan sonra insanlar yeni modeller alsın diye android sürümü güncellemezler,bazı uygulamalardan faydalamazsın.Vs. vs. işte. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Tuncay N

• *
  • 314 Mesajı Toplam
    406 Kere Beğenildi
« Yanıtla #21 : 11 Eylül 2013, 18:09:26 »
Aksine android yavaş değil, gayet hızlı bi işletim sistemi. Özellikleri itibariyle masaüstü sistemlere çok benziyor, bu yüzden kastığı yerler de hızlı olduğu yerler de pcler ile benzer. Örneğin benim telefonumda andorid 2.3.7, 4.0 ve 4.1.2 deneyen birisi olarak en hızlısının 2.3.7 olduğunu biliyorum. JellyBean de iyi ama biraz güçlü bir sistemde Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ICS'de ufak bir performans problemi var ama arayüzü 10 tane ios'a değişirim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Kurcalanabilme konusundaysa zaten öyle bir amacı olan kimse ios almıyor.

Tolga033

• *
  • 263 Mesajı Toplam
    315 Kere Beğenildi
« Yanıtla #22 : 11 Eylül 2013, 18:24:38 »
Benziyor benzemesine ama o bazı yerlerde yavaşlaması çile resmen.Mesela birini arayacam,bazen tuş ekranı gelene kadar telefonu parçalayasım geliyor.Bu aralar biraz hızlandı ama uygulama sile sile. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Veloce

• Galeri Sahibi
  • *
  • 215 Mesajı Toplam
    292 Kere Beğenildi
    • Veloce Alfa Romeo
« Yanıtla #23 : 11 Eylül 2013, 18:37:32 »

2007 yılı sonunda ilk iphone 2g , sonrasında 3G,3GS,4,4S kullanmış birisi olarak , hatta son bir yıla kadar abartısız toplamda 100-150 iphone ipad cihaza jailbreak vb işlemi yapmış ve iphone 2g zamanındaki imei change işlemide dahil ( ilk zamanlar bu işlemde yapılabiliyordu sonradan açığı kapattılar) son 7-8 aydır samsung Note 2 kullanıyorum.

Nasıl olacak şimdi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ne nasıl olacak Emrah? Tercih meselesidir bu. Benim iletimde bu iyi bu kötüden ziyade, telefonun hiçbirşeyini kullanamayanların çamur atıp diğerine geçtiklerinde, sanki ötekinde olmayan milyon tane özellik varmış gibi davranmaları... (sesli mesaj yollayıp sevinçten uçan gördüm)

Sende hevesin geçince değiştirirsin hem Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Birde iPhone telefon, note ise pda gibi... O koca şeyi telefon diye taşıyamam şahsen...

egeozal1

• *
  • 125 Mesajı Toplam
    134 Kere Beğenildi
iPhone 5S
« Yanıtla #24 : 11 Eylül 2013, 18:43:41 »
Bana da Note 2 çok büyük geliyor. Kullandığım iPhone 5 ama S4 çok hoşuma gitti. Kamerasına bayıldım. Ama işte iPhone 5 8 Megapixel S4 14 Megapixel. Ama sanki Apple daha bir oturaklı duruyor. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ti amo Alfa Romeo...

akinx2

• *
  • 8 Mesajı Toplam
    8 Kere Beğenildi
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2013, 03:26:38 »
İlk Turkcell'e geldiginde 2300 tl idi androide ben de bir türlü ısınmadım iphone u kullanması çok rahat androide gore

ByAKINCI

• *
  • 15 Mesajı Toplam
    16 Kere Beğenildi
« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2013, 12:53:58 »
Son 3 yıldır 4.3" ekran boyutunda android telefon kullanan biri olarak tercihim yine android oldu su anda Note 2 kullanıyorum buyuk ekrana aliskin olduğumdan dolayi cok fazla problem olmadi. Isim geregi ve tercih sebebim note 2 oldu. Arkadaşlarin da dediği gibi tercih meselesi. Apple'in en sevdigim yani cikarmis oldugu cihaz sayisi az olmasi sebebiyle yazilim desteğinin devam ediyor olması

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

147 Blackline Rosso Red

Seo4Smf Tagleri: iphone 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.