Yukarı git

21 Haziran 2019, 02:05:42
Reklamlar  

Gönderen Konu: Konya'da Servis ariyorum  (Okunma sayısı 2671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AytacFx

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
    • Aytac Arikan Portfolio
Konya'da Servis ariyorum
« : 27 Mayıs 2014, 18:45:34 »
AlfaTurk sakinleri merhaba,

6. ayin sonunda Giulietta mi 3 ay sonra garajdan cikarip Konyaya kis lastileri ile yazin sicaginda sapur supur bir 100km lik yol yapip bakimlarini yaptirmak istiyorum. Fakat sizlere oncelikle sorup fikir ediniyim dedim.

- Oncelikle, kis lastikleri icin yeni bir jant almak istiyorum. Replica olanlarda sorun, skinti cikarmi ? Kisin kullanilmaz uzerine kis lastiklerini taktirip kendim evde degistirmek istiyorum. Altindaki orjinal jantlarin tekinin boyasi zaten dokulmeye basliyordu dahada riske atmiyim digerlerini diye.

- Ikinci olarak ise, jantlarim hafif egilmis. Nasil nerde oldu fikrim yok. Balans  yaparken jantlarin hafif egik oldugunu gorduk. Jant duzeltme islemini duzgun yaparmi yoksa ellettirmiyimmi ? Suruste hic bir sekilde hissetmiyorum.

- Fiat garaji bakiyor sanirim Konya'da. Fiyat bakimindan 550tl gibi bir fiyat vermislerdi sanirim. Ilk bakimi 30.000 de oldugundan bu aracin ilk bakimi olucak. Su anda 24.000km'de ve garantisi 8. ayda bitecek sanirim. Bujilerinde kesinlikle degismesini istiyorum. Fakat kafama takilan su var, teyibin uzerindeki göz bozuk hepimizin tahmin ettigi gibi, onu servis den degistirdiklerini okudum buradan fakat radyo nun 4 yone bakan tusu sag tarafada zor basiyor. (muzigi ileri geri sardigimiz dugme) Mumkunse buda degismesini istiyorum garantiden. Zorluk cikarirlarmi bu konuda sizce?

- Kafama takilan bir de serit degistirme sinyal i 5 kere calisiyor 3 yerine. Cok kurcaladim bulamadim bir bilgi. Kitapciklari 2 sekilde okudum, birisinde 5 birisinde 3 yazdigini bile gordum. Bunu degistirmenin yontemi nedir ?

- Baska tavsiye edecekleriniz, unuttugum bir sey varmi? Konya civarinda bilgisi olan varmi ?

Simdiden tessekkurler.

« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2014, 18:51:33 Gönderen: AytacFx »

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

onurtasbas

• Üye
  • *
  • 8 Mesajı Toplam
    15 Kere Beğenildi
    • Facebook
Ynt: Konya'da Servis ariyorum
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2014, 00:45:00 »
Konya'da yetkili servis olarak fiat servisi olan Koyuncu bakıyor. Ama servislere fiyat politikalarından dolayı karşı olduğum için hiç götürmedim. Fakat geçenlerde gene forumdan üyemiz Konya'da ikamet eden Egemen Bey'le görüştük telefonda. Gui'si varken Koyuncuya gidiyormuş bir usta ismi söylemişti şuan ismini hatırlayamadım o usta ilgileniyormuş. Muhabbette kurmuşlar çok memnun olduğunu dile getirdi. Özelden numarasını vereyim bir görüşün isterseniz.

Yetkili servis olarak düşünmüyorsanız buji değişimleri için filan Eski sanayinin içinde bulunan petrolün yanında Yıldızlar Performance var. Ben çok usta aradıktan sonra en sonunda burayla tanıştım. Gerçekten güzel bilgisi ve işçiliği var tavsiye ederim. Aracımın bir çalışıp bir çalışmama problemini yaklaşık 2 ay aradıktan sonra bu usta çözdü ve sorun bujilerdeymiş. Ezbere iş yapmayan bir usta.

Yaşamdaki en muhteşem şey zihni genç tutmaktır.

AytacFx

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
    • Aytac Arikan Portfolio
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2014, 11:48:30 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Konya'da yetkili servis olarak fiat servisi olan Koyuncu bakıyor. Ama servislere fiyat politikalarından dolayı karşı olduğum için hiç götürmedim. Fakat geçenlerde gene forumdan üyemiz Konya'da ikamet eden Egemen Bey'le görüştük telefonda. Gui'si varken Koyuncuya gidiyormuş bir usta ismi söylemişti şuan ismini hatırlayamadım o usta ilgileniyormuş. Muhabbette kurmuşlar çok memnun olduğunu dile getirdi. Özelden numarasını vereyim bir görüşün isterseniz.

Yetkili servis olarak düşünmüyorsanız buji değişimleri için filan Eski sanayinin içinde bulunan petrolün yanında Yıldızlar Performance var. Ben çok usta aradıktan sonra en sonunda burayla tanıştım. Gerçekten güzel bilgisi ve işçiliği var tavsiye ederim. Aracımın bir çalışıp bir çalışmama problemini yaklaşık 2 ay aradıktan sonra bu usta çözdü ve sorun bujilerdeymiş. Ezbere iş yapmayan bir usta.

Hocam, aslinda yetkili servis umurumda degil garantiside bittigi icin. Yag degisimini bile ben Opel aracim icin 20TL e yapmistim disaridan sadece isciligi. Basindada bekledim gayet guzelde temizde calismislardi yani. Sadece o kapagi tamir etseler garantiden oda yeter aslinda gerisini ben kendimde disaridan dediginiz ustaya degistire bilirim ozaman ama aradada cok fark olmuyacaksa yani servis ede biraki veriyim bir kereligine oda pek farkmez. Servisin yapicagini ben disarida kendimde yapabileceksem ne mutlu bana. Ama makineye falan bagliyacaklarsa ilk kez Servis e goturmeyi tercih ederim bir kereligine mahsus.

Yildizlar Performance'i kesinlikle aklimda tutacagim. Bunun icin cok tessekkur ederim!
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 11:50:33 Gönderen: AytacFx »

shaq1907

• Üye
  • *
  • 10 Mesajı Toplam
    10 Kere Beğenildi
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2018, 21:52:50 »
Uzun süredir buraya yazılmamış, bu sürede deneyimleyen vardır diye başlığı tekrar hortlatacağım.

Arabanın 6. yılı dolacağı için Triger Seti'ni değişeceğim ve yıllık bakımını yaptıracağım. KM'si düşük olduğu için geçen yıl değişmemiştim (şu an 65000 km'de).

Konya'daki Koyuncu Oto resmi servis olarak gözüküyor. Burası hakkında yorum yapabilir misiniz? Bu servisin Alfa tecrübesi hakkında bilginiz var mı?

AytacFx

• Üye
  • *
  • 4 Mesajı Toplam
    7 Kere Beğenildi
    • Aytac Arikan Portfolio
« Yanıtla #4 : 11 Mayıs 2019, 13:33:48 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Uzun süredir buraya yazılmamış, bu sürede deneyimleyen vardır diye başlığı tekrar hortlatacağım.

Arabanın 6. yılı dolacağı için Triger Seti'ni değişeceğim ve yıllık bakımını yaptıracağım. KM'si düşük olduğu için geçen yıl değişmemiştim (şu an 65000 km'de).

Konya'daki Koyuncu Oto resmi servis olarak gözüküyor. Burası hakkında yorum yapabilir misiniz? Bu servisin Alfa tecrübesi hakkında bilginiz var mı?

Hocam ayni sorun bende de var su anda. Antalya yetkili servis 2000tl fiyat çekti. Siz yaptirdiniz mi, yaptirdiysaniz nerede / kaca yaptirdiniz acaba ögrenebilirmiyim?

Seo4Smf Tagleri: servis ariyorum konyada 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.