Yukarı git

16 Eylül 2019, 17:11:17
Reklamlar  

Gönderen Konu: 147 MK1 Far Temizleme/ Far Parlatma  (Okunma sayısı 1400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Estoque

• Üye
  • *
  • 2 Mesajı Toplam
    3 Kere Beğenildi
147 MK1 Far Temizleme/ Far Parlatma
« : 12 Ocak 2016, 18:10:54 »
Merhaba arkadaşlar;

Far temizliği için gidip 50 60TL vermek istemedim. Camın sadece dış yüzeyine yapacağım temizliği yeterli gördüm. İnternette çeşitli sitelerde nasıl yapılacağı konusunda bilgi verilmiş ben kısaca kendi uygulamamdan ve sonuçlardan bahsedeyim.
1) Öncelikle  tavsiye edilen 2500-3000lik zımparayla suyla birlikte far üzerinde kalıntıların temizlenmesi. Bilmeyenler için zımpara numarası arttıkça pürüz azalıyor. Yapı marketlere gidip kendiniz görerekte seçebilirsiniz.
2) Farı ıslatarak zımparayla temizlemeye başlayın işlem süresince ıslatma işine devam edin fardan çıkan kalıntılarla su beyaz renkte akmaya başlayacak.
3) İşlemi yaparken aracın boyalı bölümlerine koruma bandı çekmeniz tavsiye edilir aksi halde zımparayla boyaya zarar verebilirsiniz.
4) Zımparalama işlemi bittikten sonra farı kurulayın. Eskisinden daha beter şekilde soluk göreceksiniz farı endişelenmeyin.
5) Son olarak pasta ve cila ile far üzerindeki çizikleri kapatarak parlamasını sağlayacaksınız. Burada polisaj makinesi kullanabileceğiniz gibi işlemi elle de yapmak mümkün. Ancak elle yapılan işlem hem çok yorucu hemde daha az verim alacağınız bir yöntem, farın pırıl pırıl olmasını beklemeyin yani.

Ben farları birkaç hafta önce zımparaladım evde pasta cila vardı ama bulamayınca cilalama işi yalan oldu. Yeni aldığım cila ile bugün işlem yaptım. Baştan söyleyeyim zımparalama işlemini tekrar etmedim,havanın kararması ve yağmurun başlamasından dolayı çok uzunca işlem de yapmadım ama sonuç beni tatmin etti. Aşağıya sol farın eski ve yeni halini koyuyorum en azından yapmak isteyenlerin fikir edinmesi için yararlı olabileceğini düşündüm.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu Paylaş:
  facebook  twitter

Seo4Smf Tagleri: temizleme parlatma 

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.