Yukarı git


17 Eylül 2019, 13:32:40
Reklamlar  

Üyelik Sözleşmesi

Forumumuzda 'Türkçe Türk Dili Esastır' Konu açarken ve konulara yorum yazarken türkçe yazımdan uzak chat,irc vb. gibi yazımlar yazanlar uyarılacaktır, devamı olduğu halde forumdan atılacaktır.Konulara büyük harfle yazı yazmakta uyarılma sebebidir.

Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. Ayrıca yeni üyeler için de tanışma bölümünü ziyaret etmelerini ve kendilerini kısaca tanıtmalarını öneriyoruz.
Konularınızı lütfen ilgili bölümlere ve ilgili alt forumlara açınız. Buna dikkat ediniz.

Benzer konuların çokluğundan, tekrar tekrar açılmasından ve gereksiz konu kalabalığından rahatsız oluyoruz.

Açmayı düşündüğünüz konuları arama kısmından arattırarak,yeni konu açılmadan önce açılmış veya benzer konulara mesaj atılarak devam edilmesini ve bunlardan faydalanılmasını rica ediyoruz.
Bu şekilde hem önceden paylaşılmış bilgilerden faydalanılacak , hem de konu kirliliği olmayacaktır. Arama butonunu kullanmaya alışınız.

Açtığınız başlıklar konularla alakalı olsun istiyoruz.

Araç tavsiyesi isterken, kendi beklentilerinizi de yazmayı unutmayın.

Böylelikle diğer üyeler de sizin beklentilerinize en uygun aracı size rahat bir şekilde sunabilsin. Yani kim için ne için araç tavsiye ettiğimizi bilelim. Yoksa yapılan yorumlar havada kalacaktır. Hepimiz biliyoruz ki en iyi araç yoktur, beklentileri en iyi karşılayan araç vardır.


Gayri ciddi olarak açılan veya amacının dışına çıkmış, tartışma ortamı yaratan topikler kilitlenecektir..

Araçlarla ilgili, yüksek hız, makas atma, araç kapışması gibi diğer üyeleri özendirici ve kışkırtıcı konular gidişatına göre kitlenebilir veya silinebilir.


Marka fanatizmi ve holiganlığı yapanlar forumdan uyarı almaları halinde devam ettikleri taktirde forumdan uzaklaştırılırlar.


Otomobil firmalarını ve modellerini körü körüne, yanlış beyanlarla hakaret mertebesinde kötüleme amacı güden tüm topikler kilitlenecektir. Bunu alışkanlık haline getirenler ceza alabilecektir.

Üyeler birbirlerine küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı mutlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yazılması bir şey değiştirmez)

Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.

Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir.

Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için ilgili moderatörlere irtibata geçiniz.Bu işi yeni konu açarak yaptığınız takdirde cevap verilmeksizin konunuz silinecektir.

Ceza alan üyelerin başka bir kullanıcı hesabı alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır.Bu durumu tespit edilen üyelerin sonradan aldıkları kullanıcı hesapları kilitlenecek,asıl hesaplarının cezası ise uzayacaktır. Bu tutumlarını ısrarla sürdüren üyelerin ise asıl kullanıcı hesapları bir daha açılmamak üzere kilitlenecektir. (Yönetimin bu üyelerin sahte kullanıcı hesapları ile yazdıkları tüm mesajları silme hakkı saklıdır.)

Bölüm içinde dini ve siyasi içerikli konu açmak ve başka bir konuyu bu platforma çekmek yasaktır. Bu tür konular silinecek, sürekli benzer konularda boy gösteren üyelere gerekli görüldüğü taktirde ceza verilecektir.

Açtığınız bir konuyu ilgi görmemesi ya da aşağıya düşmesi durumunda ısrarla gereksiz mesajlar yazmak sureti ile (smile koymak, "up" yazmak v.b.) üste taşımanız flood suçundan ceza almanıza sebep olabilir. Gerekli görüldüğü hallerde konu kaldırılabilir.

Burada yazmayan fakat Forum Genel Kurallarına aykırı olan tüm kurallar ve yaptırımlar bu bölüm için de geçerlidir.


Reklam unsurları ile üyelere özel mesaj atanlar,müşteri çekmeye kalkanlar,haksız rekabet koşullarında üyeleri caydırıcı söz hareket ve ithamlarda bulunan,bu yönleri kötü emellere kullanan üyeler uyarıldıktan sonra tekrar etmeleri halinde forumdan atılacaktır.

Foruma kayıt olurken üye profili düzenli ve doğru girmek zorunludur.
Üyelerin etkinlik ve paylaşımlarda üye profilinden bilgileri yararlanılacağı için Sitemizin kuralları gereği bu bilgileri doldurmak zorunludur.
Gizlilik adı altında profilini doldurmak istemeyen Yönetimle İrtibata geçmesi gerekir.
Aksi taktirde uyarılardan sonra profili değişmeyen kayıtlı üye forumdan kayıdı silinecektir.

Forumumuzdaki hak kısıtlamaları yöneticiler tarafından değiştirilebilmektedir. Bu yüzden bu yönde maddeler ilerde bu anlaşmaya eklenebilir ve kullanıcı bu maddeleri kabul etmiş sayılır.



AlfaTurk.com Kurumsal bir site değildir.Hiç bir kurumun çıkarını taşımayan sadece Alfa Romeo alacak olanların ve eski Alfa Romeo'yu kullananların bir araya geldiği bilgi akışının ve hoş sohbetlerin yapıldığı bir hobi sitesidir.
AlfaTurk.com Yönetimi


Üye olurken kullanıcı adınızı isim.soyisim şeklinde giriniz.

Üye ,Ad Soyad, Yaş ,Şehir ve Araç bilgileri girilmemiş üyelerin kayıt işlemi onaylanmayacaktır.

ÜYELİĞİNİZİ KAYIT AŞAMASINDAN SONRA SMS İLE KENDİNİZ ONAYLAYABİLECEKSİNİZ:

Forum Yasal Uyarı
Forum Sistemi: SMF 2.0.11 | SMF © 2011, Simple Machines
Seo4Smf 2.0 © Smf Mod Smf Destek

Uyarı:Sitemizdeki Materyallerin Kaynak Belirtilmeden Başka Sitelerde Yayınlanması Yasaktır.

Sitemiz Bir Paylasim Forum sitesidir Bu nedenle yazı, resim ve diğer materyaller sitemize kayıtlı üyelerimiz tarafından kontrol edilmeksizin eklenebilmektedir. Bu nedenden ötürü doğabilecek yasal sorumluluklar yazan kullanıcılara aittir. Sitemiz hak sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda yazı ve materyalleri 48 Saat içerisinde sitemizden kaldırmaktadır.
Bildirimlerinizi sikayet@alfaturk.com adresine yollayabilirsiniz.