Alfaturk Alfa Romeo

Teknik Destek => Boya Koruma ve Bakımı => Konuyu başlatan: ufirtina - 21 Ekim 2017, 21:43:32

Başlık: Pasta Cila işlemi faydalı mı zararlı mı?
Gönderen: ufirtina - 21 Ekim 2017, 21:43:32
Merhaba arkadaşlar,

2. El 2015 guilietta aldım ve sonunda hayallerimi gerçekleştirdim. Bugün istanbulda beylikdüzünde (bilenler olabilir)  carwax da detaylı iç temizlik ve sterilizasyon cilalı iç yıkama vs vs içeren bir paket ile temizlik yaptırdım. Koltukta bazı lekeler mevcuttu. Aracın içini gerçektende sıfır hale getirmişler sağ olsunlar.

Benim şimdi sizlere sormak istediğim dış cephe ile alakalı. Araçta birkaç yerde lokal çizikler mevcut. AVM otoparkında da şerefsizin birisi kapıyı dikkat etmeden açması ötürü sanırım yaklaşık 1 cm lik derin diyebileceğim bir çizik oluşmuş durumda (aracın rengi füme olduğundan çizik direkt dikkat çekiyor.) Yaptırdığım kaskoda autoking den mini onarım paketi var. Sizce orada bu işlemi yaptırmam fayda getirir mi yoksa benim aleyhime mi işler?

Birde son bir sorum pasta kullanmadan cila attırmak araca zarar verir mi?

Teşekkürler,
Başlık: Ynt: Pasta Cila işlemi faydalı mı zararlı mı?
Gönderen: farukakgun - 23 Ekim 2017, 22:47:00
Auto king rötüş ile uğraşmayip lokal boya yapabilir, mutlaka rötüş isteyin veya paddock detailing, Tokyo garage gibi bu işi hakkı ile yapan yerlere rötüş için danışın. Pasta cila için de aynı yerleri tavsiye ederim. Kesinlikle yıkamadan bozma veya sanayi tarzı yerlerde pasta cila yaptırmayın.
Başlık: Ynt: Pasta Cila işlemi faydalı mı zararlı mı?
Gönderen: Tuncay N - 25 Ekim 2017, 13:31:53
Autoking'İn hangi şubesine gideceksinzi bilemem ama Maltepe'dekini ben sürekli kullanıyorum kaskom oldukça. Çok da düzgün iş yapıyorlar. (Lokal boya yaptırıyorum ben)

Ama bahsettiğiniz çizikler tırnağa gelmiyorsa, altından astar gözükmüyorsa, pasta ile kendiniz de geçirebilirsiniz. Az miktarda pastayı çiziğin yönü doğrultusunda pasta kaybolana kadar hafif baskıyla ovalarsanız geçecektir muhtemelen. Rötuş sırıtabilir, açıkçası ben düz panellerin ortasında olan yerler için rötuşun dikkat çektiğini düşünüyorum. Araba boyalı çıkmasın falan diyorsanız başka çare yok tabii.


Ama işini iyi yapan yerlerde tabii ki pasta cilanın zararı değil, faydaları var.